Obserwator Czasów Końca

Obserwacje, wieści i informacje ze świata w świetle proroctw Biblijnych w czasach końca na drodze do Zbawienia.

„Spór o Chrystusa” – kto go naprawdę odrzuca?

Witajcie Drodzy Czytelnicy

Jako że w środowiskach chrześcijańskich nadal panuje przekonanie, iż Syn Boży jest tą samą osobą, co Bóg Ojciec, a co niektórzy dalej próbują udowadniać i forsować rzymską doktrynę o wieloosobowości postaci Boga, postanowiłem stworzyć materiał audio-wizualny artykułu: „Spór o Chrystusa – dowiedz się kim On naprawdę jest!”, w którym wyjaśniam dokładnie prawdziwą tożsamość naszego Króla i Zbawiciela….

Zapewne wielu z was już się z nim zapoznało, ale zrobiłem bardziej przystępną formę dla osób, które nie przepadają za czytaniem.

Dla innych mam wersję audio w formacie mp3 do pobrania pod linkiem:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/18361391/KimJestJezus_mp3.zip

Dla przypomnienia, wykład wyjaśnia:

 •  przyczyny nieporozumień w środowiskach chrześcijańskich
 •  pochodzenie błędnego dogmatu mówiącego, że Jezus jest Bogiem Ojcem
 •  o co chodzi w nowo narodzeniu się
 • sposoby działań niektórych „przewodników” chrześcijaństwa
 • dowody jasno ukazujące, że Jezus jest osobną, mniejszą istotą od Stwórcy nieba i ziemi, oparte o Ewangelie osobistych Uczniów Baranka – Mateusza i Jana.
 • rzeczywistą tożsamość Syna Bożego, który jest zawsze ukazywany jako Syn Człowieczy – Doskonały Człowiek

Chciałbym także umieścić w tym wpisie krótki komentarz skierowany do osób, które za moje poglądy jasno wyłożone w powyższym wykładzie, broniących utartych doktryn posuwają się do bardzo haniebnej krytyki, rzucając bezpodstawne oskarżenia we mnie i osoby myślące podobnie do mnie.

Bywam wyzywany od antychrystów, satanistów, jezuitów i człowieka, który wyparł się wiary…czyżby???

Nie porzuciliśmy Jezusa Chrystusa, ale poddaliśmy się Przykazaniom Jego oraz Boga Ojca.

Pierwsze i najważniejsze przykazanie mówi o wielbieniu tylko jednego Boga.

Postawmy sprawę w taki sposób…

W Biblii mamy Prawo i Prawo nie może być w żadnej części negocjowane. To jest Prawo i nie wolno go naruszać czy zmieniać według swoich poglądów opartych na opiniach innych ludzi.

Bóg dał nam Prawo, a Jezus poświęcił je własną krwią i oddał za nas swe życie, aby Bóg nie zastosował Prawa wobec nas ale abyśmy my, naśladowcy Chrystusa oraz ci, którzy chcą z nami iść do Królestwa mogli uzyskać ułaskawienie od wyroku Prawa za grzechy, które popełniliśmy przed poznaniem Prawdy!!

Gdyby nie Prawo, ofiara Chrystusa nie byłaby potrzebna. Ale On je w pełni poświadczył podczas pobytu na Ziemi, kiedy wzorowo je wypełniał (przestrzegał) i swoją krwią je poświęcił ratując nas od wyroku. W zamian za to, jeśli chcemy uzyskać ułaskawienie, winniśmy naśladować Go i tak jak On przestrzegać Prawa Bożego! 

I to w pełni potwierdza kontynuację Prawa które jest niezbędne w Królestwie Bożym.

Nawet w świeckim prawie nie ma negocjacji, tylko są wyznaczone opcje. Co prawda władzy świeckiej ich własne prawo nie obowiązuje, ale nas obowiązuje, według tychże władz.

W tym kontekście widzimy, ze Bóg i Chrystus stoją w pełni za Prawem i również dochowują go pod każdym względem.

Mamy więc Prawo upełnomocnione w pełni przez Chrystusa!

Kto się sprzeciwia Prawu? Skazany na śmierć w jeziorze ognistym… szatan i upadłe anioły.

Sprzeciwiają się Prawu słudzy szatana i z tych przyczyn, dla zastopowania wyzwolenia Narodu Wybranego zwalczają oni Biblię w jakiejkolwiek formie.

 

I to jest wyraźna szatańska zmasowana akcja na całej zamieszkanej ziemi – walka przeciwko Prawu.

Dlatego negacja Prawa jest negacją i Boga i Syna i jest ukłonem w stronę szatana!

Chrześcijaństwu narzucono Pawła i dwóch jego uczniów, obrońców bezprawia – Marka i Łukasza. Ci trzej wyniszczają swoimi herezjami Chrześcijaństwo powodując ich uległość wobec szatańskiej doktryny – zbawienie z łaski i przekleństwo Zakonu.

Przeklinanie Zakonu przez Pawła jest jednoznaczne z przeklinaniem… Boga!

My nie porzuciliśmy miłości do Chrystusa.

Nasza miłość do naszego Zbawiciela polega na posłuszeństwie w stosunku do jego nauk!

Nie jest to żadna zdrada wobec Syna Bożego i z wielką niecierpliwością czekamy, kiedy Syn z rozkazu Ojca dokona naszego wyzwolenia z brudnych łap nasienia węża.

Bogu oddajemy chwałę Bożą jako Bogu. Chrystusowi oddajemy jego królewską i zbawienną chwałę wraz z posłuszeństwem wobec pierwszego przykazania.

Opinie Pawła czy Chrześcijan nie są w stanie nas odwrócić od Boga oraz naszego Króla, Jezusa Chrystusa.

Jesteśmy owczarnią Chrystusa i słuchamy tylko i wyłącznie głosu Jego oraz Jego Ojca, Boga Wszechmogącego, Stworzyciela Nieba i Ziemi.

Nie ma innej drogi do Królestwa Bożego !!!

Sprawdź równie interesujący artykuł wyjaśniający na:
http://www.zbawienie.com/czy-Chrystus-jest-Bogiem.htm


13 myśli w temacie “„Spór o Chrystusa” – kto go naprawdę odrzuca?

  1. Bóg może sprawić wszystko. Sprawił więc, iż Isus jak każdy człowiek na ziemi musiał urodzić się z niewiasty.

   Isusa obowiązywały te same prawa, co każdego człowieka, tak więc nie mógł przyjść On na świat w inny sposób.

   Isus też doskonale wypełnił wszystkie prawa z Zakonem włącznie i w niczym nie uchybił, aż do śmierci.

   Polubienie

 1. Dzień dobry.

  Mam jedno drobne pytanie związane z kwestią Pawła i forum zbawienie, na które bardzo potrzebuję odpowiedzi. Mam nadzieję, że nie zostanie ono uznane za personalny atak, ani nic podobnego, bo nie to mam na celu. Po prostu cała ta sytuacja pełna napięcia między tzw. „pawłowcami” a „antypawłowcami” mnie martwi – pomimo że nie udzielam się na blogu żadnej ze stron, to odczułam na własnej skórze, jak bardzo taki konflikt może zaszkodzić osobom, które dopiero co powróciły do Boga. A przez „zaszkodzić” rozumiem m.in. następujące symptomy: zachwianie w wierze, masę wątpliwości, błądzenie, ataki demoniczne i w rezultacie oddalenie się od Boga. Stąd moja potrzeba odpowiedzi na jedno pytanie. ;_; Mogę o nią prosić?

  Moje pytanie brzmi: Czy stanowisko „antypawłowe” zostało skonsultowane z Bogiem? Mam na myśli modlitwy (nie jedną, a kilka), o mniej więcej takiej treści: „Dobry Boże, właśnie doszliśmy do wniosku, że Paweł to fałszywy apostoł. Prosimy, daj nam dar mądrości i zrozumienia, byśmy zrozumieli, czy to dobry wniosek pochodzący od Ducha Świętego, czy podszept szatana. Jeśli nie pochodzi to od ciebie i może doprowadzić nas do zguby, prosimy, wyrzuć go z naszych umysłów i broń nas przed podszeptami złego. O to prosimy w imię Jezusa Chrystusa.” Jeśli zostało skonsultowane, jaka była odpowiedź?

  Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź. Gdyby dało radę podesłać to pytanie również panu Kubikowi i odpowiedziałby na nie np. na swoim forum, to już w ogóle byłabym przeszczęśliwa. Jego odpowiedź rozwiałaby wszystkie moje wątpliwości.

  Pozdrawiam w Jezusie Chrystusie i życzę wielu Bożych błogosławieństw,
  Newborn.

  Polubienie

  1. Odniosę się do twierdzenia, że konflikt może komuś zaszkodzić.
   To nie jest konflikt, ale ujawnienie przykrej prawdy na temat ludzi, którzy oszukują osoby poszukujące Boga…

   Na całym świecie, a szczególnie pośród białego chrześcijaństwa rozpocząło się już ładnych kilka lat temu przebudzanie. Miliony osób poczęły dostrzegać obłudę kościołów i ich zwierzchników i rozpoczęli masowo je opuszczać, szukując samodzielnie drogi do Boga.

   Motorem napędowym tego procesu stał się oczywiście internet. Tutaj przeniosła się cała fala owego przebudzenia i co się stało…???

   Otóż powstał nowy nurt chrześcijański, czyli tak zwani „nowo narodzeni chrześcijanie bez religii”.

   Problem w tym, że chrześcijanizm to także nurt religijny…religia jak każda inna.

   Nagle cały ruch ludzi, którzy postanowili zbliżyć się do Boga, wyrywając ze szponów kłamliwych religii, został opanowany przez praktycznie czystą doktrynę Pawła…NIE JEZUSA!!

   A czym są doktryny Pawła??

   Zachętą do odrzucenia Prawa, czyli do…bezprawia!!!

   Bezprawie, jakie opanowało tzw. „nowo narodzonych” jest niczym innym, jak efektem działań bestii i mowy smoka, czyli walką z Bogiem i Barankiem!

   Spójrzmy na osoby rozsiewające nauki złego, jak znany nam Detektyw Prawdy.

   Przyciągają oni do siebie zagubione osoby, a te trafiając u nich na nobliwe hasła nawołujące do miłości, w której Prawo jest nieważne, ponieważ Boża łaska i tak zmaże każdy grzech, zamiast zacząć odbudowywać swoje sumienie i pracować nad swoimi uczynkami by były zgodne z Wolą Boga, to poddają się obłudnemu wyznawaniu swej wiary na pokaz innym myśląc, że zbawienie mają już w kieszeni.

   Osoby te stają się znieczulone słodką mową smoka i przestają się jakkolwiek rozwijać, ponieważ brak przestrzegania Prawa nie zmusza ich do pracy nad sobą.

   Stają się z czasem martwi duchowo, a swą adorację zamiast do Boga przekładają na „autorytety”, które potrafią przebiegle posługiwać się ową mową smoka. 
   Chcą swym autorytetom pokazać jacy są bardzo wierzący i przed wszystkimi głośno się tym chwalić, poklepując się wzajem po ramionach.

   Mnóstwo ludzi zaczęło opuszczać obecne kościoły widząc, że wszelkie ich praktyki lub działanie jest w większości miejsc sprzeczne z Biblią.

   Zaczęli szukać informacji i podobnie myślących w sieci, a tam pokazało się wiele witryn i blogów nawołująch do nawrócenia się do Chrystusa i że…

   …wystarczy tylko, że uwierzysz w Chrystusa, (cokolwiek to znaczy, bo tłumaczeń są setki) przyjąć Go do serca i wyznać publicznie swą wiarę biorąc chrzest wodny od kogoś kto ma „wysoki poziom duchowy”…i jest się zbawionym już teraz.

   Masa ludzi, która żyjąc w tym zakłamanym świecie pod kontrolą umysłów bardzo łatwo nabiera się na takie hasła i slogany..dlaczego??

   Ponieważ ludzkość jest już wykończona i na skraju upadku. Ludzie potrzebują lidera i kogoś, kto ich z tej ciemięgi wyciągnie.

   W tym stanie są jeszcze bardziej podatni na zwiedzenie!

   Wszystko przez działalność owych internetowych „przewodników”, którzy postanowili wczuć się w rolę nauczycieli i pasterzy.

   Podsuwają im kłamliwe obietnice i nauki oparte o Pawła i jak widzimy na przykładzie np. Detektywa Prawdy, zdolni są jeszcze brać za to pieniądze.

   Oczywiście wszystko odbywa się pod postacią bezinteresownej darowizny, ale…

   …czy to ma być zaufanie do Boga?? Liczyć na hojność czytelników za to, że głosi się im rzekome Słowo Boże?

   Osoby oszukane z czasem gasną, ponieważ ile można czytać wkółko o tym samym i tak bezsensownie oddawać adorację Jezusowi, nie rozumiejąc jednocześnie niczego odnośnie Woli Bożej.

   Adoracja skierowana jest na pięknie gadający obiekt i fascynacja z czasem się kończy, a osobik wraca do grzesznego życia, ponieważ nic nie rozumie, lecz jest przekonany, że i tak zbawienie ma zapewnione.

   Co niektórzy zmieniają swoje nastawienie na chwilę, przyjmując chrzest, a potem pod wpływem kłamstw grzeszą i przyjmują do tego pawłowe „dary ducha”…napewno nie Ducha Świętego!

   Pawłowe „dary ducha” to nic innego, jak odrzucenie Prawa według jego nauk, trwanie w grzechu, a następnie skutek tego jakim jest powrót demonów, wypędzonych podczas chrztu…

   …i z „nowo narodzonych” powstają tak zwani – „nowo nawiedzeni”

   Polubienie

 2. Aby nie pozostać gołosłownym w twierdzeniu, że „nowo narodzeni” chrześcijanie nadal czczą pogańską, rzymską triade, czyli bluźnierczy obraz boga trójcy, wklejam tu komentarz, w którym znany bloger Detektyw Prawdy jawnie się do tego przyznaje…  http://detektywprawdy.pl/2016/11/28/nawet-wsrod-was-znajda-sie-tacy-ktorzy-beda-glosili-zgubne-nauki-aby-pociagnac-za-soba-uczniow-przeto-czuwajcie/#comment-79729

  Proszę zwrócić uwagę na fałyszywy dogmat o „duchu Chrystusa”.

  Wszystko podparte tylko listami Szawła!

  Słowo Boże o niczym takim nie mówi jak „duch Chrystusa”, a jedynie mówi o Duchu Bożym lub Duchu Świętym.

  Skąd taki kłamliwy dogmat?

  Pochodzi on od „św.trójcy”, która w swej pogańskiej naturze łączy ze sobą 3 osoby (także uosobienie Ducha Świętego) w jednego Boga, tym samy równając ze sobą takie pojęcia jak:

  Ojciec, Syn, Duch Święty, „duch Chrystusowy”

  Proszę zwrócić uwagę na te niebiblijne twierdzenia aprobujące kłamliwy dogmat „Trójcy”…

  Detektyw Prawdy – Chrześcijanie bez religii napisał:

  Duch Chrystusowy mieszka w każdym narodzonym na nowo człowieku. Taka sytuacja jest już w ogole nie zrozumiała dla przeciwników boskości Jezusa bo nie dość, że nie mogą zrozumieć Boga w trzech postaciach, to okazuje się, że Duch Święty mieszka w każdym narodzonym na nowo chrześcijaninie co widać po tym jak traktuje bliźniego.

  Tak więc „nowo narodzeni” nadal wyznają fałsz z ust Wielkiej Nierządnicy!

  Polubienie

 3. Witaj Kamilu!
  Przeglądałam materiały filmowe na YT, które zostały mi podesłane przez życzliwego czytelnika Detektywa Prawdy, z którym to poróżniłam się w kwestii rozumienia boskości Jezusa i w efekcie oczywiście osoby Ducha Świętego. Odesłał mnie do „zbawiennych”, więc jestem… 🙂
  Prawdopodobnie żaden mój komentarz nie ujrzy już światła dziennego u niego na blogu, ale z czytelnikami Twojego bloga mogę podzielić się „znaleziskami” i nie trafią w próżnię.

  Może spotkaliście się już z młodym człowiekiem Nader Mansour’em? Mierzy się z błędami swojego kościoła ADS.
  Użytkownik Christophoros umieścił na YT przetłumaczone na polski takie wykłady:
  – Wszystko badajcie: 1 list Jana 5:7 a trójca.
  – Wszystko badajcie: Czy bóstwo znaczy trójca?
  – Pogańskie korzenie trójcy, bogowie Babilonu
  – Nowi bogowie

  Te cztery traktują o trójcy, a dokładnie o niewłaściwym postrzeganiu Boga Ducha Świętego jako trzeciej osoby. W kolejce do obejrzenia stoi na równi z tymi Twój, Kamilu, „Spór o Chrystusa”.

  Zaskakująca jest dla mnie interpretacja fragmentu Księgi Ezechiela rozdział 8 zawarta w nauczaniu
  – Biblijne 9/11.
  Kto się uporał z trójcą od razu może przejść do tego. Tak naprawdę to bardzo smutny wykład.

  Kolejne wykłady tez są wartościowe, aczkolwiek zawierają w sobie analizy pism Ellen White i poglądy ADS niekoniecznie trzeba się w to zagłębiać.
  – Kim jest człowiek grzechu?
  – Gdzie jest deszcz?
  – Znamie bestii ADS
  – Alfa i Omega śmiertelnej herezji
  – Teologia szatana czasów końca

  Warto poświęcić czas na analizę, komu tak naprawdę oddajemy cześć, aby się po latach nie okazało, że piękną duchową budowlę zbudowaliśmy na… piasku…

  Pozdrawiam
  Angelika

  Polubienie

  1. Witam serdecznie Angeliko!

   Niestety, ale u DP nie da się dyskutować na pewne tematy i jak widać od jakiegoś czasu, rzeczywiste wierzenia Piotra okazują się być tymi samymi, które promuje Rzym w swej pogańskiej naturze.

   Wielo osobowość Boga, czyli tzw. Trójca lub triada, to antyczny kult sięgający Babilonu i dalej jeszcze Egiptu. Przedstawianie osoby Boga Izraelskiego w tej postaci jest niezgodne z Biblią i przede wszystkim bluźniercze.

   Dowodów osobowości Ojca i Syna przytoczyliśmy wiele i są one zrozumiałe, Pisma nie pozostawiaja złudzeń.

   Nie kojarzę Mansour’a i nie znam jego perypetii z ADS, ale zuważyłem ostatnio, że powstały ruchy byłych członków takich kosciołów, ze świadkami jehowy włącznie, którzy zaczęli obnażać tajemnice tych organizacji, nawet w Polsce.

   To jest upadek rządów Nierządnicy, ponieważ to ona, czyli Watykan, kontroluje całe chrześcijaństwo i obawiam się, że ukaże się fałszywy lider, który pociągnie chrześcijan ku zwiedzeniu, gdy Nierządnica już upadnie.

   Co do Ezechiela 8…według mnie widział on Boga i to On go odwiedził, ale podobnie jak w przypadku spotkania Mojżesza z Bogiem na Synaju, widział on tylko ” postać z wyglądu jakby człowiek”, która biła wielkim blaskiem, natomiast Oblicza Bożego nie widział i nie opisał go.

   Bóg nie raz odwiedzał ludzi, tyle że On ma możliwości, których nie jesteśmy w stanie pojąć 🙂

   Teraz Angeliko poświęcam czas analizom przypowieści Chrystusa z Ewangelii Mateusza, one są bardzo pouczające i przede wszystkim mają proroczy wydźwięk.

   Opisuje je na forum w dziale „Proroctwa”, jak masz chęć to wpadnij 🙂

   http://zbawienie.forumotion.com/t269-przypowiesci-chrystusa

   Pozdrawiam w Bogu.

   Polubienie

   1. Przeczytam o przypowieściach Chrystusa…
    * * *

    Chciałam dodać, że „Biblijne 9/11” Mansour’a nie jest analizą tego,
    kto pokazuje prorokowi wizję z rozdziału 8 Ezechiela, tylko co pokazuje.
    A pokazuje kult słońca, boskiej trójcy Babilonu… odbierającej chwałę i cześć prawdziwemu Bogu.
    Wizja dotyczy czasów końca, czyli naszej teraźniejszości.
    Takiej prostej i treściwej analizy tego rozdziału jeszcze nie słyszałam.
    🙂

    „A oto mąż odziany w lnianą szatę,
    który miał przybory pisarskie u swojego boku,
    zdał sprawę mówiąc:
    Uczyniłem, jak mi kazałeś.” Ezechiela 9:11

    ===>>> uczynił na czole znak tych, którzy wzdychają i jęczą nad wszystkimi obrzydliwościami popełnionymi w Jeruzalemie

    Polubienie

   2. Tak, prawda, Ezechiel widział mężów uprawiających kult słońca w Świątyni, za czym kryje się kult samego szatana i jak widzimy, trwa on nieprzerwanie do dziś i jest obecnie silnie eksponowany. Taki rodzaj hermetyzmu, o którym pisał ostatni Liksar.

    Odniesienie do czasów końca..zaiste.

    Musiałbym sprawdzić ten wykład, ale krucho z czasem u mnie, mimo to rozumiem o czym mówisz.

    Co masz na myśli w odniesieniu do Ezechiela 9?

    Polubienie

   3. Taki jest tytuł wykładu „Biblijne 9/11” 🙂
    Rzeczą smutną jest, że oznaczonych Bożą pieczęcią jest niewielu, natomiast tych zabijanych z powodu swej niegodziwości będzie strasznie dużo.
    Może dlatego taka analogia, bo 9/11 źle się kojarzy.
    To nie jest proroctwo, które się spełniło.
    Ono jest przed nami…
    Looknij jak będziesz miał czas; a potem skrobnij opinię 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: