Autor bloga :)

Cześć!!


Długo zastanawiałem się nad tym, aby przedstawić się osobiście jako autor tego bloga, ponieważ obawiałem się, że w tym świecie nienawidzącym Prawdy i Boga stanę się jawnym celem dla ich wrogów. Obecnie władze posiadają pełen zakres środków do inwigilacji i kontroli informacji oraz osób je głoszących i jest jawnym, że wieści i informacje, które są im niewygodne mogą podlegać bezwarunkowej cenzurze. Tym bardziej, że moja praca polega na ujawnianiu Prawdy opartej o proroctwa Słowa Bożego, które jest jedynym jej źródłem!!

Tak, Słowo Boże, czyli wypowiedzi przekazane przez samego Boga, a zawarte w poszczególnych księgach Kanonu Biblijnego opisują doskonale realia świata w jakim żyjemy, oraz dokładnie zapowiadają to, co czeka nas w najbliższej przyszłości!

Dlatego Biblia, Prawo Boże, nauki Mesjasza Bożego i osoby jawnie o nich mówiące są w dzisiejszych czasach ewidentnie zwalczane.

Również ja jestem nierzadko posądzany o zwodzenie i kłamstwa  przez podejrzane osoby, których zadaniem jest oczernianie i ośmieszanie ludzi głoszących prawdziwe Słowo Boże. Ostatnio pewien internetowy oszczerca insynuował jakobym był wspólnikiem przestępczego zakonu jezuitów, co jest wręcz żenujące.

Przykre jest to, że pewne osoby wypisujące dziwne rzeczy na mój temat, to mianujący się wzorowymi chrześcijanami i wyznawcami Chrystusa ludzie, jednak sposób w jaki przedstawiają moją osobę kompletnie zaprzecza Jego naukom i nakazom, by np. nie mówić fałszywie o innych i bezpodstawnie ich oskarżać.

Jako, że brak im dowodów na podważenie moich prac, jedyne co im pozostaje, to pokazywanie rzeczy z mojego życia osobistego i celowe komentowanie ich w negatywnym świetle, co jest totalnym brakiem godności i szacunku.

Dlatego zawsze powtarzam: „po owocach ich poznacie” 🙂

Niestety praca jaką podjąłem tutaj w sieci spotyka się często z nieuzasadnionymi oskarżeniami, dlatego też stwierdziłem, że rozwieję podobne wątpliwości i napiszę coś o sobie i mej działalności…

Kim jestem?

Nazywam się Kamil Stiller i urodziłem się oraz mieszkam wraz z małżonką i synem w Poznaniu (aktualnie w jego okolicach). Jestem krótko po trzydziestce (1987r.) i na co dzień pracuję jako ślusarz i stolarz aluminium w firmie produkującej i sprzedającej stolarkę aluminiową oraz świetliki dachowe. Po latach pracy w innych zawodach (produkcja, szklarz, monter konstrukcji, kierowca) i możliwości nauki ciekawego rzemiosła, znalazłem i podjąłem niedawno zatrudnienie w przedsiębiorstwie, które jak na razie zdaje się być solidnym i rzetelnym, oraz niewyzyskującym w przeciwieństwie do moich poprzednich pracodawców.

Ukończyłem technikum hotelarskie z dyplomem oraz maturą i na tym postanowiłem zakończyć swą ‚indoktrynację’ w dziedzinie edukacji. Nigdy nie przepadałem za wmuszaniem wiedzy na siłę w sposób, który często budził wiele wątpliwości i raczej byłem uczniem, który często kwestionował nauczycieli w szkole, mając zwyczajnie odmienne zdanie..sprawiałem pod tym względem problemy. Stwierdziłem, że studiować nie będę, ponieważ z moim charakterem uczelniane autorytety szybko pozbawiłyby mnie możliwości dalszej nauki, a że znałem z wielu opowieści jej warunki na uczelniach wyższych, odpuściłem. Poza tym, po ukończeniu technikum chciałem iść od razu do pracy i stać się samodzielnym.

Jestem typowym samoukiem i w życiu uczę się tylko tego, co ja sam chcę poznać i zrozumieć, co uważam za dobre i pożyteczne. A że w czasach obecnych dostęp do wszelkich informacji jest praktycznie wolny dzięki internetowi, to jeśli pragnę zgłębić jakąś wiedzę, to do niego zaglądam..tak na przykład uczyłem się języka niemieckiego podczas półtora rocznego pobytu w Bawarii, gdzie pracowałem w zakładach wędliniarskich i musiałem się jakoś porozumiewać z tamtejszymi Niemcami. Szybko doszedłem do wniosku, że nie muszę postępować tak, jak kreuje to otoczenie, ale sam mogę dokonywać wyborów i zmian.

Podobnie było z wiarą…kiedy byłem dzieckiem, rodzice nie uczęszczali do żadnych kościołów. Nie posiadam z tego tytułu ani chrztu kościelnego, czy tym podobnych święceń i sakramentów. Gdy miałem 5 lat zaczęli oni spotykać się z przedstawicielami znanego związku wyznaniowego – Świadkami Jehowy. Z czasem sami do niego dołączyli i byłem wychowywany na ichniejszych naukach. Tam z wiekiem pojawiał się podobny problem jak w szkole. Zacząłem dostrzegać, że określona wiedza jest wręcz wmuszana, a nauki rzekomo oparte na Biblii były przekazywane głównie za pomocą podręczników wydawanych przez „Towarzystwo Strażnica”, czyli była to czyjaś interpretacja Słowa Bożego i idąca za tym indoktrynacja.

Muszę jednak przyznać, że wśród wyznawców ŚJ bada się Pisma i znają je oni o wiele lepiej, niż wyznawcy popularnego w Polsce katolicyzmu. Dlatego też i ja znałem od małego historię narodu izraelskiego, Prawo Boże i proroctwa czasów końca, a także Dobrą Nowinę o odnowieniu Królestwa Bożego tutaj na ziemi…to stało się największym moim marzeniem – życie wieczne w ziemskim raju! 🙂

W wieku lat 15, kiedy to wszedłem w tak zwany „okres buntu”, miałem już dosyć uczęszczania na spotkania zborowe trzy razy w tygodniu plus osobiste studium Biblii z jednym ze starszych zboru. Czułem, że to wszystko działa nie tak, jak należy i że religia to coś złego…nie chciałem więcej w tym uczestniczyć i wiązać się z organizacją. Postanowiłem porzucić jej szeregi i jako młody, oszukany człowiek iść przez życie według własnego sumienia.

Minęło kilka lat technikum, podczas których bardzo rzadko myślałem o Bogu. Był to czas młodzieńczych wygłupów i zabawy. Jak wielu moich rówieśników, upatrywałem wtedy zainteresowań w tym świecie. Imprezowałem, podróżowałem, trenowałem sporty, próbowałem się w muzyce hip hop i miałem styczność z najróżniejszymi ludźmi i zdarzeniami. Bardzo interesowałem się muzyką swego czasu. Potem poszedłem do pracy i uganiając się nadal za błahostkami poczułem z czasem bezsens istnienia i trud utrzymania się. Zacząłem dostrzegać, że większość z tego, co promuje świat i do czego mnie zachęca jest puste i pozbawione wyższych wartości, że wszystko sprowadza się tylko do „tu i teraz”.

Mając ok. 20 lat i widząc coraz to więcej ‚nieprawidłowości’ tego świata i życia codziennego, powracały myśli o Bogu i Jego słowach. Często wracałem myślami do proroczych zapowiedzi i próbowałem łączyć to z tym, co sam obserwowałem. Pewnego dnia zdałem sobie sprawę, że przecież to jest Prawda i sam Bóg wszystko przepowiedział i nie może być inaczej, że życie bez Stwórcy jest pozbawione sensu!

Zaczęła mnie frustrować otaczająca rzeczywistość. Czułem, że żyjemy jak jacyś niewolnicy, a życie to jest suche i jałowe. Dostrzegłem, że jawnie nas się oszukuje i mając 22 lata stwierdziłem, że robi się to głównie za pomocą mas mediów i telewizji. Przestałem ją już wtedy oglądać i uznałem za zaśmiecającą umysł rozrywkę. Pragnąłem poznać fakty i rzeczywistość, a miałem silne wrażenie, że wszyscy ściemniają.

Zacząłem szukać na nowo…

Początkowo byłem wciąż przekonany, że postąpiłem źle opuszczając organizację Świadków Jehowy, uważając ją z religię prawdziwą. Czytywałem znowu ich publikacje oraz Biblię, ale cały czas powstrzymywało mnie coś przed ową sektą i nie potrafiłem przełamać się, by do niej dołączyć. Wolałem studiować samodzielnie Pisma, lecz byłem przeświadczony, że robię coś źle i coś jest ze mną nie tak…z czasem popadłem w depresję i stagnację, nie rozumiejąc swych uprzedzeń.

Stało się jednak tak, że będąc na skraju beznadziei, mając 24 lata byłem kompletnie rozdarty. Chciałem zbliżyć się jakoś do Boga, ale mój styl życia, w którym próbowałem jakoś zapomnieć o swej niezrozumiałej niechęci do religii sprawiał, że marnowałem czas i życie na głupoty i próżność. Popadłem w depresję i nie wiedziałem, co robić dalej. Modliłem się od czasu do czasu, by Bóg mnie jakoś nakierował na właściwy tor i pomógł odnaleźć sens życia. Wtedy dostałem od znajomego propozycję przeprowadzki do Niemiec i pracy za nieporównywalnie lepsze pieniądze. Pomyślałem, że to świetna okazja, by coś zmienić w życiu i spróbować się od nowa..wyjechałem do pracy za granicę.

Na miejscu wszystko układało się znakomicie. Zacząłem dużo rozmawiać z moim kolegą o Stwórcy i czułem się zadowolony, że Bóg dał mi wyraźną okazję do zmiany. Pewnego wieczoru, postanowiłem pomodlić się przed snem i podziękować Stwórcy w Imię Jego Syna za opiekę i kierownictwo, że mi pomógł…

Mój chrzest

Podczas modlitwy dziękczynnej doznałem czegoś niesamowitego! Leżąc na łóżku ułożony do snu, nagle poczułem od stóp do głów dreszcze, jakbym został ogarnięty wielkim ciepłem, zacząłem drżeć, a serce tak przyspieszyło bicie, że myślałem, iż zaraz wyskoczy mi z piersi. W pierwszym momencie lekko się wystraszyłem, ale po chwili jakbym usłyszał w myślach głos mówiący: „Tak to ty Kamil, jesteś na dobrej drodze. Chodź do mnie!”. Zrozumiałem, że to pochodziło od Boga i że udzielił mi chrztu w Jego Duchu!! Płakałem z radości i dziękowałem Mu za to, jednocześnie odczuwając wielką ulgę, jak również bezpieczeństwo oraz świadomość, że Stwórca wysłuchuje moje modlitwy.

Byłem tak oszołomiony tym zdarzeniem, że od tamtego dnia zmieniło się moje życie!

Wtedy miałem już 100% pewności, że Bóg nade mną czuwa i nie jestem Mu obojętny. Rozpocząłem z wielkim zainteresowaniem szukać w internecie informacji o spełniających się proroctwach i spiskach szatańskich władz. To było rozpoczęcie procesu chrztu „ogniem Prawdy”. Przeraziłem się, gdy moje oczy zaczęły się otwierać widząc, jak daleko są już posunięte wydarzenia w tej materii. Że świat jest w pełni rządzony przez wrogie Bogu siły i jest naprawdę nieciekawie. Zauważyłem, jak wiele z tego jest ukrywane przed wyznawcami każdej jednej religii, które wszystkie de facto są pod kontrolą satanistów!

Trafiłem przypadkiem na witrynę www.zbawienie.com należącą do pana Henryka Kubika, który miał za sobą długie lata spędzone w organizacji Świadków Jehowy. Dzięki jego doświadczeniom opisanym w artykułach poznałem, że ta sekta działa jak każda inna grupa wyznaniowa i wcale nie jest religią prawdziwą. Okazało się, że ma on podobny tok myślenia co ja i dużą wiedzę biblijną, dzięki której stworzył bazę porządnie udokumentowanych artykułów ukazujących prawdę o Bogu i Biblii, oraz dowiedziałem się także w czym tkwił problem w moim wcześniejszym uprzedzeniu do religii.

Otóż Henryk ukazał na swym portalu niezbite dowody na fałszywą działalność i nauki apostoła Pawła, na których bazuje całe ówczesne Chrześcijaństwo we wszystkich swych odłamach!! Te nauki okazały się kompletnie sprzeczne z przesłaniem całego Słowa Bożego i naukami Chrystusa. Stało się dla mnie jasne, że szukając Prawdy opartej o zwodnicze herezje Pawła, nie mogłem zbliżyć się do Boga i wciąż błądziłem..jednak ten problem znikł, stałem się wolny od kłamstw i oparłem swą wiarę tylko i wyłącznie o słowa wypowiedziane przez Boga Ojca i Jego Syna Jezusa!

Okazało się wtedy, że całe przesłanie znanej wszystkim Biblii wygląda zupełnie inaczej!!

Wszystkie religie chrześcijańskie oparte na naukach apostoła Pawła z Tarsu, czyli Edomickiego faryzeusza Saula głoszą kłamstwa i w pełni negują nakazy i przykazania Boga (proszę sprawdzić obszerne dowody – link). Wszystko za sprawą wprowadzonych do Kanonu Biblii, przez papiestwo, fałszywych ksiąg i ewangelii.

Po rozpoznaniu tych faktów zacząłem w końcu rozumieć doskonale Pisma oraz to, czego naprawdę wymaga od nas Bóg. Prawda sprawiła, że poczułem się wyzwolony ze szponów kłamstwa i pozwoliło mi to na poznanie naszego Stwórcy i Pana.

To dzięki Bogu zyskałem wielkie poznanie i zrozumienie, które miałem w rzeczywistości wpajane od najmłodszych lat. Poznałem Bożą mądrość i od ponad dwóch lat zdaje się wyłącznie na Niego i tylko jemu ufam w mym codziennym życiu.

Cel mojej pracy

Z tego też powodu postanowiłem dzielić się Jego darami z Wami, osobami poszukującymi Prawdy o Bogu i Jego planie zbawienia, a owocem tego jest między innymi mój 3 częściowy wykład, pt: „Wyjawienie Wielkiej Tajemnicy Bożej”, w którym wyjaśniam w przyswajalny dla każdego sposób, przesłanie Słowa Bożego od obietnicy danej Abrahamowi po akt zbawienia ludzkości…wszystko oparte na słowach i obietnicach Boga i Jego Syna Chrystusa..sprawdź:

To jest jedyny cel mojej działalności na tym blogu, aby głosić słowo pochodzące z ust Bożych i ukazywać rzeczywistość przez pryzmat Bożych zapowiedzi.

Nie uważam się za jakiegokolwiek proroka czy nawiedzonego, który twierdzi, że dostał od Boga osobistą misję do wykonania. Po prostu wiem, że Bóg istnieje i tylko w Jego słowach jest jedyna Prawda, o której będę mówił, czy to się komuś podoba, czy nie.

Nie reprezentuję, nigdy nie reprezentowałem i nie będę reprezentował jakiegokolwiek nurtu religijnego lub wspólnoty wyznaniowej i z żadnym z obecnie istniejących nie będę się wiązał i identyfikował.

Jestem Izraelitą, przedstawicielem Ludu Bożego, a moim Bogiem jest Święty Izraelski, Stwórca nieba i ziemi, Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba. Respektuję jedynie Jego Święte Prawo i tylko Jego zwierzchnictwo oraz Jego Syna, a naszego Króla Jezusa Chrystusa.

Nie mam zamiaru nikogo zmuszać do prawd, którymi się dzielę. Nie jestem żadnym przewodnikiem, pastorem lub nauczycielem i nie aspiruję na nikogo takiego w przeciwieństwie do innych osób prowadzących podobne blogi.

Ja tylko ukazuję piękno, moc i wagę Bożych nauk i zachęcam do ich poznawania i samodzielnego badania 🙂

Nie przyjmuję żadnych korzyści materialnych za wykonywaną tu pracę i nie mam zamiaru posuwać się do tego typu praktyk, jak pewne osoby, które wołają o pieniądze kupcząc wizerunkiem naszego Króla Jezusa Chrystusa!

Jestem tylko zwykłym, prostym gościem i pragnę dla wszystkich, prócz świadomych wrogów Boga, jak najlepiej! To tyle… 🙂

Niech Bóg Wam błogosławi w Imieniu Chrystusa!!!


210 myśli w temacie “Autor bloga :)

 1. Jestem agnostykiem, ale zainteresowałeś mnie swoim blogiem. Wiele rzeczy jest dla nas niezrozumiałych. Władze mają nas w dupie. Patrząc na to co się dzieje na świecie, masz rację. Spisek rządzi wszystkim. Jak wyjść z podziemia?

  Polubienie

  1. Według mnie, sposobem na wyjście z podziemia jest głośne mówienie Prawdy, wbrew wszelkiej propagandzie.

   Mamy naprawdę mnogie sposoby na to, a internet jest najlepszym do tego miejscem. Można dotrzeć do wielu osób…Ty trafiłeś na mnie.

   Możesz napisać coś więcej o swych wierzeniach?

   Polubienie

   1. Czesc ,szukam Was od dawna i chcialam sie z wami skontaktowac. Ja tez przeczytalam prawie wszystko z witryny Henryka Kubika.Jestem byla katoliczka. Ale moja droga do Prawdy byla dluga i pelna bledow. Teraz jestem chrzescijanka i nie naleze do zadnej religii. Przeczytalam NTkilka razy, czytam ST, wyrzucilam wszystkie balwochwalcze przedmioty z mojego domu ale mam problemy z przekonaniem mojego ,katolickiego, upartego meza. Chcialabym miec kontakt z toba i takimi samymi ludzmi, zeby moc rozmawiac. HK jest moim duchowym przewodnikiem. Prosze odezwij sie do mnie na mojego maila. Pozdrawiam Jolanta

    Polubienie

 2. Twoje podważanie autorytetu Apostoła Pawła jest całkowicie nie uzasadnione, ponieważ cała Biblia jest dziełem natchnionym przez samego Boga więc dorabianie swojej teorii zawsze będzie oparte na błędnym ludzkim rozumowaniu. Twoje teorie raczej zbliżone są do katolicyzmu, który jak twierdzi jest zawsze nieomylny i wszechwiedzący. Poprawia nawet samego Boga piszą swój Katechizm, zmieniając dekalog i objawienia papieskie w postaci Breviarum Fidei gdzie jest tyle wymyślonych bzdur które tylko człowiek mógł napisać. Moim zdaniem każda własna interpretacja Biblii będzie zawsze błędna i nie zgodna z wolą Boga z racji tego że człowiek jest istotą grzeszną i omylną.

  Polubienie

  1. Józefie, zrozum, że naszym jedynym autorytetem jest Syn Boga Żywego – Jezus Chrystus. On jest naszym jedynym Wzorodawcą i Nauczycielem i ja słucham tylko Jego głosu.

   Mam jednego Pasterza, a nie dwóch.

   Twierdzisz, że cała Biblia jest natchnionia..a kto tak powiedział?? Oczywiście tylko fałszywy apostoł Paweł…

   2 list Tymoteusza 3:16

   (16) Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,

   Oczywiście jest to jawne kłamstwo, ponieważ w Biblii zawarte są także wypowiedzi wrogów Boga z szatanem włącznie!

   Natchnione są tylko wypowiedzi pochodzące z ust Bożych, czyli tylko wypowiedzi Boga lub Jego Syna, który mówił to, co nakazał Mu Ojciec…

   Ew.Mateusza 4:4

   (4) A On odpowiadając, rzekł: Napisano: Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

   Paweł mówi od siebie i nigdzie nawet nie przytacza konktetnych wypowiedzi Boga czy Jezusa, ale bajdurzy zwodniczą filozofię, której nie da się pojąć.

   Poza tym, to kto poskładał znany wszystkim Kanon Biblijny?? Zrobili to założyciele Kościoła Rzymskiego – Wielkiej Nierządnicy.

   Tak! Patriarchowie KRK podejmowali decyzje o tym, co jest natchnione, a co nie. Największa i najbardziej zwodnicza organizacja religijna uzurpowała sobie prawo do ustalenia składu Pism!

   Herezje fałszywego apostoła Pawła dały początek i podwaliny pod budowę Kosioła Rzymskiemgo. To z Rzymu – centrum bezprawia, wyszło kłamliwe chrześcijaństwo, które jest tak samo zwodniczą religią, co Islam i Judaizm. Wszystkie są wrogie Bogu i Jego Prawom.

   OTO NIEPODWAŻALNE DOWODY, KTÓRE UKAZUJĄ JAK GROŹNE SĄ NAUKI PAWŁA:

   https://obserwatorczasowkonca.wordpress.com/2016/10/18/chrzescijanstwo-wrogiem-boga/

   Drogi Józefie…interpretuję wszystko na podstawie znajomości słów Boga zawartych w ST, jak i nauk danych Jego Synowi i przekazanych w NT. Nauki ludzkie mnie nie interesują.

   A co niby robi Paweł jak nie to, że sam wychodzi z własną interpretacją Ewangelii Jezusa??

   Paweł stworzył własną Ewangelię, w której anuluje Prawo Boże, neguje istnienie prawdziwego cielesnego Ludu Bożego – Izraelitów, nie wspomina nic o Królestwie Bożym na ziemi!

   Fałszywy apostoł Paweł – czyli Edomita Saul z tego samego rodu co Herod, morderca dzieci betlejemskich, głosił ewangelię będącą kompletnym zaprzeczeniem nauk Jezusa!

   Oto lista bluźnierczych twierdzeń Pawła w zestawieniu z prawdziwą nauką Jezusa:

   http://www.zbawienie.com/Pawel-zakon.htm

   Nic dziwnego, że zbory w Azji Mniejszej, które pozakładał Paweł odwróciły się od niego. One po prostu poznały prawdziwą Ewangelię Jezusa, którą ukazali prawdziwi Uczniowie odkręcając zwiedzenie i kąkol jaki rozsiał Paweł. Nawet Jezus o tym wspomina w Objawieniu zwracając się do zboru w Efezie:

   Objawienie 2:1-2

   (1) Do anioła zboru w Efezie napisz: To mówi Ten, który trzyma siedem gwiazd w prawicy swojej, który się przechadza pośród siedmiu złotych świeczników:

   (2) Znam uczynki twoje i trud, i wytrwałość twoją, i wiem, że nie możesz ścierpieć złych, i że doświadczyłeś tych, którzy podają się za apostołów, a nimi nie są, i stwierdziłeś, że są kłamcami.

   Paweł jest zwykłym kłamcą – synem złego, który tak, jak w przypowieści „o dobrym i złym siewcy” jest niczym kąkol zagłuszający pszenicę, czyli Prawdę.

   PROSZĘ ZAPOZNAĆ SIĘ Z DOWODAMI NA TEMAT PAWŁA ZAMIAST ŚLEPO MIŁOWAĆ JEGO HEREZJE…

   http://www.zbawienie.com/apostol-Pawel.htm

   Przyjacielu..Józefie…ja idę tylko za głosem mojego Pasterza Jezusa i tylko Jego nauki będę dochowywał. On jest jedyną drogą i życiem!

   Ew.Jana 14:6

   6) Odpowiedz mu Jezus: Ja jestem droga i prawda i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.

   TYLKO PRZEZ JEZUSA!!!

   NIE PRZEZ PAWŁA!!D

   Pozdrawiam i z Bogiem.

   Polubienie

   1. Natchnione przez Boga tzn.,że Bóg natchnął kogoś ,by opisać dane wydarzenie.
    By je opisać trzeba autorowi również przytoczyć wypowiedzi ludzi,też diabła i oczywiście samego Boga.
    Dlatego Pismo jest natchnione przez Boga ale nie jest w 100% SŁOWEM Boga i o to Pawłowi chodziło.
    Nie wylewaj dziecka z kapiela,bo diabeł ma swoje sztuczki dla każdego i na każdym poziomie,by zwieśc.
    100% Prawdę ma tylko Bóg,zawsze w czymś jesteśmy zwiedzeni,bo nie widzimy wszystkiego jak Bóg,więc bądż uprzejmy nie robić za papieża nieomylnego,bo to jest złem i pochodzi z pychy.
    Życzę ci takiego oddania dla Boga ,jakie miał Paweł.

    Polubienie

   2. Kasiu, widocznie cenisz sobie nauki Pawła bardziej, niż wypowiedzi Boga i nauki Jego Syna. Ja nie potrzebuję wywodów fałszywego apostoła, ponieważ ufam w 100% temu, co osobiście powiedział Ojciec albo Jego Syn.

    To ich wypowiedzi są natchnione i to one są prawdziwym Słowem Bożym i nawet jeśli były wypowiadane przez proroków, to oni zawsze powoływali się w tym na Boga Ojca, wypowiedziemi typu: „oto jest słowo Pana”, „tak mówi Bóg Izraela”, „doszło mnie słowo Pana tej treści” i tak dalej, a więc mamy jasno potwierdzone, co i od kogo pochodzi.

    Paweł niczego takiego nie mówi, ale naucza sam od siebie własną ewangelię zupełnie sprzeczną z resztą Pism i wypowiedziami Ojca oraz Syna. Nawet Jezus powtarzał nie raz, że nie mówi od siebie, ale to, co nakazał Mu Ojciec, który Go posłał.

    A co robi Szaweł???

    Namawia do naśladowania siebie samego, zamiast naśladowania Jezusa, tym samym wywyższając się ponad Niego!

    1 Koryntian 4
    (14) Piszę to, nie aby was zawstydzić, lecz aby was napomnieć, jako moje dzieci umiłowane.

    (15) Bo choćbyście mieli dziesięć tysięcy nauczycieli w Chrystusie, to jednak ojców macie niewielu; wszak ja was zrodziłem przez ewangelię w Chrystusie Isusie.

    (16) Proszę was tedy, bądźcie naśladowcami moimi.

    1 Koryntian 11

    (1) Bądźcie naśladowcami moimi, jak i ja jestem naśladowcą Chrystusa.

    (2) A chwalę was, bracia, za to, że we wszystkim o mnie pamiętacie i że trzymacie się pouczeń, jakie wam przekazałem.

    Przecież to jest kompletne zaprzeczenie nauk Jezusa, który powiedział, że jest jedyną drogą do Boga i to Jego mamy naśladować, jeśli chcemy być zbawieni, a nie jakiegoś faryzeusza Saula.

    Paweł jest oddany szatanowi. Jest jednym z fałszywych proroków, kąkolem posianym przez diabła.

    Nie chcę mieć z nim nic wspólnego!

    Moim Pasterzem jest Jezus Chrystus, a Bogiem moim jest Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba.

    Paweł niech idzie precz ze swoją smoczą mową.

    Pozdrawiam.

    Polubienie

 3. cześć Kamil,trafiłem na twojego bloga nie przypadkowo,byłem katolikiem rzymskim,dziś czuję się nawróconym chrześcijaninem,też doznałem podobnego przebudzenia jak ty,kiedy zacząłem czytać Pismo Święte zaczęło się tyle dziać ,że nie mogłem tego ogarnąć,jakbym przejrzał na oczy,doszło do mnie,że ja jestem od 45 lat w sekcie Watykańskiej,wiele odkryłem kłamstw kościoła katolickiego i nadal odkrywam.Chętnie nawiążę z tobą kontakt…

  Polubienie

 4. Witaj Kamilu! Ostatnio zainteresował mnie temat płaskiej ziemi i tak trafiłem na Twego bloga. Podoba mi się Twoje nonkonformistyczne podejście i zapał z jakim piszesz. Ze Świadkami Jehowy zaś zetknąłem się że 20 lat temu w mym rodzinnym mieście. Widziałem ich zagubienie ale nie wiedziałem jak z nimi rozmawiać, bo znali Pismo lepiej ode mnie. Ciężko mi szło czytanie Biblii aż trafiłem na niesamowite wydanie Ojców Paulinow, ze świetnymi opisami do każdego wersu, doniesieniami pomiędzy ST a NT, opisami na marginesie pozwalajacymi lepiej zrozumieć kontekst. No i jest tam informacja w rozbudowanym wtepie żeby nie czytać Biblii jak książki, czyli od pierwszej do ostatniej strony. Najlepiej od NT rozpocząć, chronologicznie pod względem powstawania Ewanfelie (a konkretnie cztery wersje jednej i tej samej Dobrej Nowiny), potem Dzieje, listy i na końcu Objawienie. Dopiero wtedy przeczytać NT, bo tylko w ten sposób dobrze się go zrozumie gdyż tylko znając Słowo Jezusa można dobrze zrozumieć ST. No i oczywiście przed czytaniem zawsze się pomodlić aby Duch Święty pomógł zrozumieć co Bóg do nas mówi. No i wtedy okazało się że Świadkowie tak na prawdę nie znają Biblii a jedynie posługują się wyrwanymi z kontekstu fragmencikami a ich prawdziwą skarbnicą jest czasopismo wydawane na Bruklinie, Strażnica, która jest dla nich ważniejsza od Słowa Bożego. Fajnie ze tez to zrozumiałeś. Pozdrawiam serdecznie z północnego Poznania! Jak możesz to napisz na mego mejla albo podaj kontakt mejlowy do siebie. Chętnie porozmawiam/popisze z Tobą prywatnie. Z Bogiem! Tomasz

  Polubienie

  1. Witaj Tomasz!

   Dziękuję ze miłe słowa 🙂 Temat płaskiej ziemi jest rozchwytywany, ale niestety jestem też często atakowany przez osoby, które nie mogą znieść faktu, że kształt ziemi może być inny niż nam się to wmawia od maleńkości.
   Z Bożą pomocą jednak daję jakoś radę.

   Tak, to prawda. Świadkowie jehowy potrafią szybko wertować Pismem i cytatami, aczkolwiek nie ma z tego większego efektu, ponieważ tak jak napisałeś, wszystko opiera się tam o dokgmatyczne ustalenia Towarzystwa Strażnica, które kłamliwie uzurpuje sobie prawo do przewodzenia.
   Przerabiałem to, ale na szczęście jako nastolatek wyrwałem się z tej sekty nie wstępując nigdy w jej szeregi.

   Tak jak mówisz..Biblii nie czyta się jako książki czy opowiastki, bo niewiele się z tego wyniesie, co widze po rozmowach z ateistami, którzy znając jej treści wyciągają komiczne wnioski, które tylko ukazują kompletny brak zrozumienia jej przesłania.

   Według mnie, Biblię należy czytać jako osobisty list od Boga z wytycznymi co do postępowania i historią naszych przodków, która jest często odniesieniem do naszego przeszłego życia przed nawróceniem.
   Po nawróceniu być powinno tak, jak w NT, czyli według postępowania naszego Króla Jezusa.

   Potwierdzam, że najlepiej jest zacząć właśnie od NT. Już sama Ewangelia Mateusza, zawierająca kompletne nauki Syna Bożego, ma tak wielką moc naprawczą, że odmienia nas i pozwala zrozumieć lepiej resztę Słowa Bożego..to fakt 🙂

   Polubienie

 5. Witaj Kamilu,

  od bardzo niedawna zacząłem czytać Biblię i powierzyłem swoje życie Jezusowi Chrystusowi. Powoli zaczynam odkrywać prawdę i jestem oszołomiony prawdziwością słów naszego Zbawiciela.
  Tak wiele jeszcze nie rozumiem, ale z całego serca dziękuję, że piszesz ten blog, bo widzę już teraz, że będzie on
  mi niezwykle pomocny w otwieraniu się na jedynego i prawdziwego Boga.

  Polubienie

  1. Witaj Jurku!

   Cieszę się widząc kolejną osobę wracającą na ścieżki Pana.

   Nic dziwnego, że słowa Jezusa tak na Ciebie działają, w końcu nauczał On, jako mający moc.
   Ja ze swojej strony polecam na początek Ewangelię Mateusza, która jest moją ulubioną, oraz Ewangelię Jana. W nich znajdziesz całą Prawdę, która zaprowadzi Cię wprost do Królestwa Bożego.

   Ku Chwale Boga Ojca i Jego Syna Jezusa Chrystusa!

   Polubienie

  1. Witam Cię,

   Znam tą stronę i spotkałem się już z twierdzeniami tej ‚prorokini’ i powiem jedno…jest ona fałszywym prorokiem jakich było wielu.
   Kobieta prorok to taka sama oszustka, jak Elen White od Adwentystów. Bóg nie powoływał nigdy kobiet na prorokinie, a podawanie się za Eliasza, to już totalne kłamstwo..przykro mi.

   Mateusza 24

   (11) I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu.

   Polubienie

   1. Mój drogi bracie czy jesteś pewien, że Bóg nigdy nie powoływał kobiet jako proroków? Zobaczmy co mówi Słowo Boga: Sędziów 4,4
    „A sądy nad Israelitami sprawowała wówczas prorokini Debora, żona Lipidota.”
    ‭‭Księga Sędziów‬ ‭4:4‬ ‭NBG‬‬
    2 Księga Królewska 22,14
    „Zatem udał się kapłan Chilkia oraz Achikam, Achbor, Szafan i Asajasz do prorokini Chuldy, żony Szalluma, syna Tikwy, syna Charchasa szatniarza oraz z nią mówili; a mieszkała w Jeruszalaim, w drugim obwodzie.”
    ‭‭Druga Księga Królów‬ ‭22:14‬ ‭NBG‬‬
    Tak jak wspomniałeś w swoim wykładzie „Spór o Chrystusa”, nauki ŚJ pozostawiły bardzo głębokie ślady w twoim umyśle, więc podświadomie przedstawiasz ich nauki, nawet nie wiedząc o tym! Będę pisał więcej o tym obserwując twój blog , abyś zgodnie z nauką Naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa nie mamił jego owieczek.

    Polubienie

   2. Jak wspomniałem we wcześniejszym komentarzu, istnieje pewna różnica między „dużymi” prorokami, jak Izajasz, Jeremiasz, Daniel i im podobnym, przez których osobiście przemawiał Bóg oznajmiając wyroki i proroctwa a „mniejszymi” jak w przypadku osób sprawujących stanowiska sędziowskie i kapłańskie.

    Nauki ŚJ nie mają nic wspólnego z moimi wnioskami, ponieważ wyciągnąłem je samodzielnie, czytając Słowo Boże.

    „Spór o Chrystusa” jest pracą, która w oparciu o Słowo Boże ukazuje czystą Prawdę o Synu Bożym, oraz Bogu Ojcu, który został zepchnięty do cienia przez odstępcze Chrześcijaństwo z katolicyzmem na czele, czczącym Syna Bożego jako Boga. Zapewne na twoim umyśle te kłamliwe doktryny odcisnęły mocne piętno, tak iż sam nadal jesteś omamioną owcą.

    Zbudź się Bracie!

    Polubienie

   3. Odpisuję na mój poniższy komentarz, ponieważ autor blogu nie dał mi już możliwości odpowiedzi na to co napisałem. Myślałem że na tym blogu można podyskutować na tematy biblijne jednak nie do końca autor to umożliwia, podobnie jak w średniowieczu, nie można było podważać nauk papieża, ponieważ kończyło się to wykluczeniem, a nawet śmiercią. Bracie jeśli nie podejmiesz polemiki na gruncie słowa będziesz żył w fałszywym przekonaniu, że znasz prawdę, której sam unikasz! Oczekiwałem odpowiedzi na podstawie słowa Boga, a otrzymałem filozofię człowieka typu prorok mniejszy, lub większy, czy to dla Boga ma jakieś znaczenie? Ponowny wymysł ludzki, który zakwalifikował jednych do większych innych do mniejszych, gdzie o tym czytamy w Biblii? Bóg może użyć kamieni jak czytamy w Ew. Jana, gdy ludzie zawiodą, każdy z nas może nim być, jeśli spełnimy warunki proroka i będziemy przekazywać wszystko zgodnie z wolą Boga. Ponaglam moje pytanie i proszę o niewymijającą odpowiedź na to co napisałeś oto twój wpis:
    „Bóg nie powoływał nigdy kobiet na prorokinie, a podawanie się za Eliasza, to już totalne kłamstwo..przykro mi.” Co jest napisane w słowie Boga, były prorokinie, czy nie? Komu mamy wierzyć rzekomemu słudze bożemu, czy samemu Bogu? Odpowiedźcie sobie sami. Kolejna sprawa to odciśnięcie na twoim umyśle poprzez organizację ŚJ kwestii osoby Chrystusa, miałem i mam nadal rozmowy ze świadkami, więc jest to nie do zrozumienia dla nich, mianowicie, że Chrystus jest pierwszym stworzeniem. Tak podałeś w wykładzie „Spór o Chrystusa” , tu na pewno się zgadzamy☺ W Ew. Jana czytamy iż Bóg tak umiłował świat że dał swego Syna Jednorodzonego! J. 3,16, lub J. 1,14
    „A Słowo pełne łaski i prawdy stało się cielesną naturą oraz rozbiło wśród nas namiot. Więc oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę jako jedynaka u Ojca.”
    ‭‭Ewangelia Jana‬ ‭1:14‬ ‭NBG‬‬
    Choć pismo wyraźnie mówi o Bogu Ojcu i Synu Bożym, oczywiście bez Boga ducha to babilońska nauka, więc w tej kwestii mamy jasność, to nigdzie nie znajdujemy że Pan Jezus jest stworzeniem! Oczywiście jako były ŚJ przytoczysz mi Ob. J 3,14
    („Początek stworzenia Bożego”). Nie mówi ona, że Jezus jest stworzeniem, lecz, że jest tym, który dał początek każdemu stworzeniu, „Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało” J 1:3 por. 1Kor 8:6, Hbr 1:2, 10. Te rozumienie potwierdza to, że określenie „Początek” jest w tej samej formie użyte w stosunku do Ojca i Syna: „Początek i Koniec” Ap 21:6 (o Ojcu) i „Początek i Koniec” Ap 22:13 (o Synu). Termin „Początek” pada też w Kol 1:18 („On jest Początkiem”) ukazując Syna jako tego, który wszystko z Ojcem rozpoczął. Por. „wszystko w Nim ma istnienie” Kol 1:17, „bo w Nim zostało wszystko stworzone” Kol 1:16, Rdz 1:1. Słowo gr. arche (początek) z Ap 3:14 można też przetłumaczyć na „zwierzchność” (władza), co w innych miejscach czynią ŚJ w swym NT (np. Łk 20:20, 1Kor 15:24, Ef 1:21, Kol 1:16, Tt 3:1). Jezus więc jest też „Zwierzchnością wszelkiego stworzenia”. Zauważ także jak teksty z księgi Objawienia Jana umiłowanego ucznia korespondują z wypowiedziami ap. Pawła, którego notabene odrzucasz. Przeglądałem twoje odpowiedzi w zagadnieniu PZ, którą też akceptuję, ponieważ jest biblijna, natomiast byłem zażenowany w jaki sposób odpowiadasz swoim przedmówcom! Jesteś tylko człowiekiem religijnym, a potrzebujesz narodzić się z ducha, aby wydawać owoce o których tyle wspominasz! Zadaj sobie pytanie, czy nasz Mistrz tak traktowałby ludzi? Powinieneś się wstydzić i z pokorą przeprosić wielu za swój niepochamowany język, nawet jeśli ci to nie miłe. „Jeśli ktoś nie potyka się w słowie, ten jest mężem doskonałym, zdatnym powściągać też całe ciało.”
    ‭‭List Jakóba‬ ‭3:2‬ ‭NBG‬‬
    Zauważ, że o doskonałości pisze Jakub nie ap. Paweł, którego odrzucasz dlatego otworzyłeś sobie furtkę do grzeszenia i ubliżania wszystkim, którzy się z tobą nie zgadzają, a przecież to sam umiłowany uczeń Jan, napisał że kto z Boga się narodził ten nie grzeszy 1J 3,9. Jak to ktoś napisał? masz gorliwość, lecz nie rozsądną, życzę ci badania przede wszystkim stanu swojego serca, albowiem tylko ci co będą czystego serca będą oglądać Boga Mat 5,8
    Twój umysł pochłania wiele rzeczy, a tak niewiele trzeba. Będę się modlił Kamilu za Ciebie.

    Polubienie

   4. Z tego co zauważyłem, to wpisałeś jeden komentarz, na który udzieliłem Ci odpowiedzi po tym, jak wytknąłeś mi rzekome mamienie owieczek.

    Ten blog nie jest przede wszystkim miejscem na wyrażanie prywatnych opinii dyskutantów na mój temat, a twój wpis tak właśnie wyglądał.

    Nie musisz zgadzać się ze mną w wielu kwestiach i takich osób jak Ty jest wiele, a mnie nie chce się prowadzić jałowych dyskusji i sporów, dlatego też zamknąłem możlowość dyskusji w temacie PZ, gdyż byłem wciąż atakowany.

    Mam swoje zdanie na temat powołania określonych proroków i sług Bożych i tak jak w całej historii biblijnej, dostrzegłem coś takiego jak hierarchia, którą ustanawia Bóg według zasług danej osoby. To nie jest mój wymysł, ale fakt zapisany na kartach Pism, Przyjacielu.

    Sprawa od jakiej zaczęła się dyskusja dotyczyła pewnej prorokini mianującej się, jeśli dobrze zrozumiałem, jakby Eliaszem. Nie wierzę takim ludziom, tak samo jak nie wierzę innym fałszywym prorokom, jak np. Elen White czy Charles Russel od ŚJ.

    Chrystus ostrzegał przed fałszywymi prorokami i jak widać, mają dziś oni wielką popularność.

    Wierzyć mamy tylko w każde słowo pochodzące z ust Bożych, jak powiedział Chrystus, który sam mówił te słowa i ich nauczał według Bożej Woli. Tak i ja czynię i jeśli się Tobie to nie podoba, nie jest to moim problemem.

    Bóg jest jeden i nie ma on początku i końca, nie może go mieć, bo jest Bogiem.

    Za to Syn Boży może mieć, ponieważ został stworzony przez Boga Ojca i jest Początkiem i Końcem, Alfą i Omegą. Ojciec nadał Mu ten tytułu, ponieważ taki był Jego odwieczny plan, w którym sam Jezus od początku pośredniczył..to w pełni zrozumiałe zwłaszcza, że sam mówił, iż to Ojciec Go wszystkiego nauczył 🙂

    Wersów Pawła podawać mi nie musisz. One z niczym nie korespondują i są nauką ludzką, mającą potwierdzić kłamstwa, na których zbudowane jest całe ówczesne Chrześcijaństwo, ale też kolaborujący z nim syjonizm. Nie jestem częścią tego.

    Mówisz o doskonałości. Oczywiście łatwo Ci mówić..pisać. Nie jestem człowiekiem religijnym, ponieważ nie uznaję żadnej religii. Staram się być dobrym człowiekiem i dzielę się z innymi tym, co samodzielnie lub z pomocą bliskich udało mi się odkryć.

    Nie masz pojęcia, czym jest dyskusja na takim blogu z masą obcych ludzi wciaż zarzucając kłamstwa, manipulacje i oszustwo. Nie masz pojęcia, jak to jest odkręcać kłamstwa i stać w pierwszym rzędzie do oszczerstw.

    Ja doskonały nie jestem i się do tego przyznaję, ale robię co mogę, by stać twardo, mówić otwarcie Prawdę i wytrwać pod naporem. Nie pomagasz mi swymi zarzutami, ale wybaczam Tobie, ponieważ myślę, że Twoja modlitwa za mnie nie ma złych intecji. Sam wiesz, że mieć nie może.

    Z Bogiem.

    Polubienie

 6. Witaj,
  To ja Sara. Przeglądam Twój profil i nie rozumię czegos bardzo istotnego. Popierasz Kubika i jego nauki wiec dlaczego nie nazywasz Syna Bozego Isus skoro Kubik jest autorytetem dla Ciebie w dziedzinie biblijnej?Czy Kubik myli sie co do imienia Isus Twoim zdaniem ? Przepraszam ze pytam o to ale nurtuje mnie to a zauwazyłam iz okreslasz Syna Bozego imieniem Jezus Chrystus a nie Isus. Zatem dlaczego nie Isus ? To tak z czystej ciekawosci! Wybacz.

  Polubienie

  1. Henryk jest moim przyjacielem, a nie autorytetem Kochana 😉

   On nie głosi swoich nauk, ale tak jak ja, głosi nauki Ojca i Syna i to Oni są naszymi Autorytetami 🙂

   Imię Isus jest prawidłową formą pochodzącą z greckiego, którym posługiwano się za czasów Chrystusa i Henryk bardzo dobrze to udokumentował. Prosty dowód…”chrześcijańskie pisma greckie”.

   http://zbawienie.com/imie-Zbawiciela.htm

   Jezus jest spolszczeniem pochodzącym od łacińskiej formy „Iesus” wprowadzonej w czasach, gdy posługiwano się łaciną.

   Używam polskiej formy – Jezus, tylko dlatego, że masa ludzi nie ma pojęcia o zniekształceniach językowych i prawidłową, grecką formę odbierają jako swoiste zwiedzenie, co jest oczywiście podyktowane przez kłamliwą indoktrynację religijną.

   Nie ma czego wybaczać..kto pyta, nie błądzi 😉

   Polubienie

 7. Czy jestes pewien iz skoro Isus pochodzi z jezyka greckiego to tak własnie Miriam na niego wołała? Czyli tak czy owak wychodzi na to iz Miriam wołała na Syna Bozego w jezyku greckim. Czy dobrze Cie zrozumiałam ze tak własnie było?

  Polubienie

 8. Niewątpliwie język grecki istniał i może wielu uczonych znało ten jezyk doskonale lecz pozostaje nadal ten sam problem : Czy Mesjasz który był Hebrajczykiem, królem Zydów dostał imie greckie?. Wybacz za dosc mocne słowa ale to „absurd”. Dlaczego MIriam miała dac synowi greckie imie bedac Hebrajką? A moze tylko dlatego iz tak wierza badz ucza niektórzy?. Czy jestes swiadom kim był dla Hebrajczyków Grek w tamtych czasach ? Poganinem ! Czy chcesz abym uwierzyła iz Syn Boga Zywego dostał poganskie imie i ze „Syn Dawida” który usiadzie na tronie w Izraelu bedzie posiadał imie poganskie ?Jedynym dowodem iz jest to nieprawda jest fakt iz Mesjasz miał w swoim imieniu posiadać imie Ojca. W obu przypadkach czyli w imieniu Jezus oraz w imieniu Isus nie widzę imienia Ojca Odwiecznego. Czy jestes swiadom iz Bog dawał swoje imie tym których stworzył dla swojej chwały i dlatego Jego swiete imie pojawia sie w wielu imionach proroków?. Czy chcesz poznac prawdziwe imie Syna Bozego ?

  Polubienie

  1. Ciekawa uwaga, aczkolwiek nie uprawiam kultu imienia i nie będę się upierał. Bóg nie będzie zbawiał za prawidłową znajomość imienia Jego Syna, ale za posłuszeństwo względem nauk z jakimi Go do nas posłał.

   Nie widzę sensu roztrząsania tego tematu i toczenia bezsensownego sporu.

   Jezus był przede wszystkim Judejczykiem, czyli Izraelitą z pokolenia Judy. Dostał On imię, jakie wybrał dla Niego Bóg…

   Mateusza 1

   (20) I gdy nad tym rozmyślał, oto ukazał mu się we śnie anioł Pański i rzekł: Józefie, synu Dawidowy, nie lękaj się przyjąć Marii, żony swej, albowiem to, co się w niej poczęło jest z Ducha Świętego.

   (21) A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego.

   (22) A to wszystko się stało, aby się spełniło słowo Pańskie, wypowiedziane przez proroka:

   (23) Oto dziewica pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada: Bóg z nami.

   Imię, jakie Józefowi kazał Bóg nadać swemu Synowi wykłada się jako „Bóg z nami”, co nie oznacza, że Jezus jest Bogiem, ale że Bóg jest nadal ze swym Narodem Wybranym, którego Jezus jest Królem.

   Tak więc w języku greckim, jakim się wtedy posługiwano mogło to brzmieć Isus.

   Podejrzewam, że wyskoczysz z imieniem typu: Jehoszuah, czy coś w tym stylu, co również jest przekłamaniem, ponieważ Judejczycy nie posługiwali się tym samy językiem, co np. Mojżesz, który mówił tzw. paleo-hebrajskim, czyli prawdziwym językiem jakim był spisywany ST.

   Za czasów Jezusa w Judei mógł funkcjonować dialekt aramejski, który Judejczycy wynieśli z niewoli babilońskiej i tak dzisiejszy „hebrajski” jest tym samym dialektem aramejskiego, nie mającym nic wspólnego z prawdziwym językiem Abrahama, Mojżesza czy Dawida.

   Czy chcę poznać prawdziwę Imię Syna Bożego?? Od Ciebie nie chcę, ponieważ go nie znasz, a całej Prawdy dowiemy się, gdy Syn Człowieczy przyjdzie powtórnie na ziemię 🙂

   PS.

   W takim razie znane nam imiona apostołów też są pogańskimi, ponieważ nikt wtedy nie mówił po…polsku jak np. Szymon, Tomasz, Jakub itd. 😉

   Polubienie

 9. Napisałes iz: „21) A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego”
  Podałes wersje polska jednak po angielsku bedzie Jesus a wymawia sie Dżizas. Tylko jedna forma jest poprawna i nie jest nią nawet Jehoszuah.

  . Ale uszanuje Twoja wole i nie bede pisac Ci jak brzmi imie Syna gdyz nie wyrazasz swojej woli ani chęci a nie chce aby imie Boze doznało szwanku gdyz włąsnie imie Boze pojawia sie w imieniu Syna.. Mysle iz to ze nie chcesz pisac o imieniu Ojca jest w pewnym sensie wolą Ojca i mysle ze tak bedzie lepiej bo mysle ze tak własnie chce Bog.Apostołowie tez musieli posiadac Hebrajskie imiona gdyz Syn Bozy przyszedł do swoich a nie do pogan!. On umarł za Israel czyli swojego Syna oraz za tych którzy przyłaczyli sie do Izraela poprzez wypelnianie Prawa Bozego.
  Ci którzy Prawo odrzucili stanowia” tajemnice bezprawosci „pod nazwa: chrzescijnastwo, czyli religia bezprawia czyli niepraktykowanie Prawa a ktora ustanowił Paweł.

  Lecz musze jednak zwrócic pewna uwage na cos czego nie zauwazyłes. Zacytowałes pewny fragment:

  „22) A to wszystko się stało, aby się spełniło słowo Pańskie, wypowiedziane przez proroka:

  (23) Oto dziewica pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada: Bóg z nami.”

  . NIestety to nie jest żadne proroctwo i nie tyczy sie to narodzin Syna Bozego jest sa wyłacznym znakiem danym wyłacznie krolowi Achazowi. Proroctwo a raczej Boza obietnica spełniła sie za czasów tego króla kiedy to chłopiec o imieniu Emmauel sie narodził własnie wtedy .. Król Achaz nie chciał wstawiac Boga na próbe wiec prorok powiedział:” Bo zanim chłopiec bedzie umiał odrzucac zło a wybierac dobro zostanie opuszczona kraina , której ty dwóch królow sie ulękłes” To była obietnica która została spelniona za czasów tego krola a spelniła sie kiedy to Emmanuel nauczył sie odrzucac dobro i zło a zanim to sie stało to ZOSTAŁA OPUSZCZONA KRAINA KTOREJ DWÓCH KRÓLOW ACHAZ SIE TAK BARDZO WYSTRASZYŁ.
  To jest jeden z nielcznych przeklaman i fałszerstw NT!!!!

  NT został sfalszowany nie tylko Ewangelia Pawła z Tarsu ale równiez manipulacja i przekszatałcaniem fragmentów Tory i proroków oraz włozeniem licznych cytatów których Syn Bozy nigdy nie powiedział.

  .

  Polubienie

  1. Zgadza się. Nie chcę niczego stwierdzać odnośnie Imienia Bożego, żeby przypadkiem nie narazić się na niezadowolenie Ojca.

   To delikatny temat, a my łatwo możemy popełnić błąd, dlatego zostawiam rozstrzygnięcie tej kwestii na czas wyznaczony przez Ojca..On objawi swe Święte Imię na świadectwo wszystkim narodom i znikną wątpliwości.

   Nie mam ochoty się spierać.

   Zgadzam się również co do końcowego stwierdzenia o przekłamaniach.

   Polubienie

 10. To ciesze sie ze wiesz ze jest wiele przeklaman . Zawsze wszytsko nalezy porównywac z Tora i z prorokami. Jezeli cos przeczy Prawu badz prorokom co robimy? Odrzucamy to!!

  Polubienie

 11. Witaj Kamil

  Do 24 roku życia byłem katolikiem. W tym czasie na mojej drodze poszukiwania BOGA stanęli Adwentyści Dnia Siódmego – to działo się w odległej Australii. Spędziłem dobre kilka lat w tym kościele – poznałem tam wielu porządnych ludzi. Odszedłem z tego kościoła bo uciekając od jednej religii trafiłem do drugiej.

  Znam dobrze nauki Elen White. Przestałem je stosować w moim życiu, bo wiele z nich nie zdaje testu Biblii Świętej, ale nigdy nie nazwałem Elen White fałszywym prorokiem, ani oszustką.

  Zachowały się relacje naocznych światków jej działalności, jak choćby Alonso T. Jones. Alonso T. Jones w pewnym momencie zrozumiał, że Elen White zboczyła, ale nie miał odwagi tak jak Ty to zrobiłeś nazwać jej fałszywym prorokiem. Napisał do niej w oparciu o nauki Biblii Świętej wyważony list prosząc w nim aby, odpowiedziała mu na zadane przez niego pytania.

  Nie mogę zrozumieć, że po tym co piszesz na swoim blogu(chociażby w Twoim Świadectwie) tak łatwo używasz słowa „fałszywy prorok”, „oszustka” – tak łatwo wydajesz osąd.

  Czy na pewno masz Kamil masz rozeznanie kim jest fałszywy prorok?

  Będąc jeszcze w Kościele Adwentystów modliłem się, aby PAN BÓG postawił na mojej drodze żywego Proroka. W oparciu o Biblię Świętą miałem zrozumienie, że mogę wystosować taką modlitwę do mojego BOGA OJCA.

  Czy ktoś kto wywyższa Krew JAHUSZUA/JEZUSA i JEGO Zbawczą ofiarę na Kalwarii, kto wzywa do podążania przez życie Drogą Świętości opartą na Świętej Krwi JAHUSZUA, kto wzywa do przestrzegania 10 przykazań może być fałszywym prorokiem?

  Czy osoba, która złożyła wszystko na ołtarzy poświęcenia dla BOGA i JEGO SYNA JAHUSZUA/JEZUSA i żyje świętym życiem może być fałszywym prorokiem? Pomagam Prorok Eliszewie/Elisabeth od 8 lat i mam swoje świadectwo na temat dobrych owoców jakie przynosi jej działalność.

  Ty Kamil napisałeś: „Bóg nie powoływał nigdy kobiet na prorokinie”

  Przykłady z Biblii Świętej :

  Księga Sędziów 4:4 W tym czasie sprawowała sądy nad Izraelem Debora, prorokini, żona Lappidota.
  5 Zasiadała ona pod Palmą Debory, między Rama i Betel w górach Efraima, dokąd przybywali Izraelici, aby rozsądzać swoje sprawy.

  2 Księga Królewska 22:14 Kapłan Chilkiasz i Achikam, Akbor, Szafan i Asajasz udali się do prorokini Chuldy, żony Szalluma, syna Tikwy, syna Charchasa, strażnika szat. Mieszkała ona w Jerozolimie, w nowym mieście. Opowiedzieli jej,
  15 a ona rzekła do nich: Tak mówi Pan, Bóg Izraela: Powiedzcie mężowi, który posłał was do Mnie:
  16 Tak mówi Pan: Oto sprowadzam zagładę na to miejsce i na jego mieszkańców – wszystkie wyroki księgi, którą czytał król judzki,
  17 za to, że opuścili Mnie i składali ofiary kadzielne bogom obcym, drażniąc Mnie wszystkimi dziełami rąk swoich. Dlatego zapłonął mój gniew przeciw temu miejscu i nie zagaśnie.

  Księga Izajasza 8:3 Zbliżyłem się też do prorokini. Ona poczęła i porodziła syna. I rzekł mi Pan: Nazwij go imieniem Maher-Szalal-Chasz-Baz,
  4 bo zanim chłopiec nauczy się wymawiać „tata” i „mama”, zaniosą bogactwa Damaszku i łupy z Samarii przed króla asyryjskiego.

  Ew. Łukasza 2:36 Była tam również prorokini Anna, córka Fanuela z pokolenia Asera, bardzo podeszła w latach. Od swego panieństwa siedem lat żyła z mężem

  Dzieje Apostolskie 21:8 Wyszedłszy nazajutrz, dotarliśmy do Cezarei. Weszliśmy do domu Filipa ewangelisty, który był jednym z Siedmiu, i zamieszkaliśmy u niego.
  9 Miał on cztery córki, dziewice – prorokinie.

  Niech Pokój Króla JAHUSZUA/JEZUSA będzie z Tobą.

  Polubienie

  1. Ja do 15 roku życia uczęszczałem wraz z rodzicami do sekty świadków jehowy. Ich prorokiem był Charles T.Russel, który dwa razy zapowiadał zakończenie obecnego systemu rzeczy, co oczywiście się nie zdarzyło. Tak więc jego zapowiedzi okazały się kłamstwami, a to oznacza, że był fałszywym prorokiem.

   Nie znam dokładnie doktryn ADS, ale spotkałem się z niebiblijnymi naukami tej religii, które zapewne oparte są o proroctwa E.White, które również okazują się być fałszywe, tym samym jest ona fałszywym prorokiem.

   Obie religie ciągną za sobą miliony zwiedzonych osób i mimo wielu szlachetnych nauk mających nawet oparcie w Biblii, są religiami fałszywymi, jak zresztą wszystkie religie na ziemi.

   Nie jest trudno o definicję „fałszywego proroka”. To osoba, która głosi rzeczy sprzeczne z tym, co powiedział Bóg Ojciec i Jego Syn Chrystus.

   Chrystus był ostatnim i największym prorokiem i to Jego nauk mamy się trzymać, a nie ludzi, którzy samozwańczo zowią samych siebie prorokami.

   Tutaj nie ma miejsca na jakąkolwiek polemikę. Albo idziemy za Synem Bożym ku żywotowi, albo za innymi ludźmi na…manowce.

   Ja nigdy nie ważyłbym się prosić Ojca by stawiał przede mną proroków, ponieważ po to posłał swego Syna na ziemię, aby On dał nam nauki i wytyczył drogę.

   Liczenie na słowa kogokolwiek innego jest pogardą wobec Syna i samego Boga Ojca.

   Przyjacielu zrozum, że nawoływać do tego, co w oczywisty sposób wynika z Pism to nie problem.
   KRK także nawołuje do wywyższania Jezusa i przestrzegania przykazań i co?
   KRK to najbardziej bluźniercza organizacja religijna na ziemi i wielu za nią kroczy…jak myślisz? Dokąd??

   Budować autortet na rzekomym powołaniu przez Boga może każdy. Jest jeden oszczerca w sieci, który pisze na mój temat, oraz moich przyjaciół niewyobrażalne kłamstwa, a twierdzi przy tym, że Bóg osobiście mu się ukazał i dał takie zadanie. Na wielu osobach zrobił wrażenie, no bo sam Bóg go odwiedził, więc uwierzyli mu na słowo mimo, że nie miał jak tego udowodnić…po prostu jedzie na ludzkiej naiwności. Nic z jego pogróżek i zapowiedzi odnośnie nas się nie sprawdziło i co? No jest zwykłym oszustem, jakich wielu na tym świecie.

   Twoja prorokini jest bardzo podejrzana. Jeśli dobrze rozumiem, podaje się za swego rodzaju Eliasza?

   Jeśli tak, to jest z nią problem, bo ma na imię Elizabeth, co jest bliskie Izebel lub nawet bardzo spokrewnione. A kim była Izebel, jak nie zagożałym wrogiem Boga Izraela, która nastawała na życie…Eliasza??

   A tu nagle dziwne połączenie tych dwóch przeciwieństw. Pachnie czosnkiem na odległość.

   Co do powoływania prorokiń przez Boga, miałem na myśli takich proroków jak Izajasz, Jeremiasz, Daniel, Ezechiel itd. którzy mieli niemalże bezpośredni kontakt z Bogiem przemawiającym przez nich i dającym im często zdolności potwierdzające Bożą Moc. Myślę, że to oni reprezentują 24 starszych z wizji Jana w Objawieniu.

   A jakie potwierdzenie Bożego wybraństwa ma Twoja prorokini?

   Czy naucza o ustanowieniu Królestwa Bożego na ziemi ze stolicą w Nowym Jeruzalem, z którego władzę będzie sprawował Syn Boży jednoczący rozproszone plemiona Izraela?

   Pokój niech będzie także z Tobą!

   Polubienie

  1. Powodem jest zbyt duża ilość obraźliwych wpisów ziejących zawiścią, wciąż powtarzające się te same pytania, które po braku udzielenia odpowiedzi traktowane są jako rzekoma niewiedza, oraz niestety brakuje mi czasu na ciągłe dyskusje, w których dyskutanci często wychodzą z absurdalną argumentacją, której nie mam już ochoty kontrargumentować.

   Jeśli chcesz, możesz podsyłać swe znaleziska pod tym artykułem.

   Pozdrawiam.

   Polubienie

 12. Przeczytałem swoje ostatnie wpisy i naprawdę nie wiem co jest w nich obraźliwego i ziejącego zawiścią. Tym Twoim stwierdzeniem jestem kompletnie zaskoczony. Prędzej spodziewałem się awarii w systemie a nie takiego wpisu. Szkoda tylko że w tym momencie nasze drogi się rozchodzą.
  ,,w cudzym oku drzazgę zobaczyli a w swoim belki nie widzą”

  Polubienie

  1. Nie zaśmiecam bloga takimi obraźliwymi komentarzami i zwyczajnie ich nie dopuszczam, ale niestety jestem ich odbiorcą i mam z tym styczność, wątpliwie przyjemną.

   Jestem także właścicielem tej witryny i to ja decyduję o tym, czy będę z kimkolwiek dyskutował. Poziom wiedzy wielu dyskutantów jest zbyt mały i wolę zaczekać do czasu, aż Prawda o PZ zostanie ujawniona na całym świecie, a wtedy wielu spokornieje.

   Mnie żal nie jest Emilio i nie wylewaj swoich żalów. Nasz język różni się i od początku miałem problem ze zrozumieniem twych przekazów i myśli.

   „Wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego”

   „Niechaj więc mowa wasza będzie: Tak – tak, nie – nie, bo co ponadto jest, to jest od złego”

   Polubienie

 13. W takim razie nie rozumiem o co Ci chodzi. Mnie też zależy na prawdzie , może nawet bardziej niż Tobie ale wiem z własnego doświadczenia że z naukowcami trzeba walczyć takimi argumentami że kiedy trzaśnie się nimi o stół to nogi wchodzą w podłogę. Takie tu podsyłałem, mają nadzieje na ich głębsze zbadanie i przeanalizowanie.
  Gdybym wiedział że mam do czynienia z osobą tak wrażliwą na niektóre kwestie to pisałbym inaczej. Zmyliły mnie cytaty z Pisma Świętego. Na ich podstawie wnioskowałem że nic co ludzkie nie jest Ci obce. Księga ta dla mnie jest ogromną skarbnicą wiedzy. Wprowadza mnie ona w niesamowity świat ludzkiego umysłu, pełnego bólu, cierpienia, tęsknoty, miłości i ogromnej głupoty. Bardzo niewielu zdaje sobie sprawę z jej prawdziwej wartości.

  Polubienie

  1. Emilio..nie mam zamiaru walczyć z nauką i naukowcami, ponieważ to co oni stworzyli i tworzą wcale nie jest ludzkie, ale jest mi obce.

   Większość z nich nie chce nawet dopuścić do myśli, że HC to fikcja. To dla nich kwestia wiary, taj jak dla Ciebie czy dla mnie wiara w Boga. Wiem to po 2 latach dyskusji z wyznawcami tej masońskiej teorii.

   Do nich nie przemawiają słowa Boga zawarte w Pismach i oni nie chcą znać Prawdy..ba, będą z nią walczyć, tak jak i z Bogiem.

   Syn Boży powiedział:

   „Nie rzucajcie pereł swoich przed wieprze, by ich snadź nie podeptały nogami swymi i obróciwszy się, nie rozszarpały was”

   Naprawdę wolę skupić się w tym momencie na pracy dowodowej i zgłębianiu budowy Dzieła Stwórczego oraz Słowa, ponieważ niedowiarsto, to największa głupota ludzi, o jakim Ono mówi.

   Po co tracić czas na zawiłe i nic nie przynoszące wywody oraz idiotyczne dyskusje z fanatykami, skoro to my z pomocą Boga, sami możemy poznać i zbadać rzeczywistość?

   Pozdrawiam w Bogu.

   Polubienie

 14. Była powódż. Ksiądz w ostatniej chwili wyskoczył na drzewo szukając ratunku w Bogu. Podpływa łódż ratunkowa ale ksiądz odmawia pomocy tłumacząc, że Bóg go uratuje. Ta sytuacja powtarza się trzy krotnie. Poziom wody się podniósł i ksiądz utonął. Stoi przed Bogiem i rozżalony lamentuje.- Dlaczego mnie nie uratowałeś? Byłem Twoim wiernym sługą a Ty skazałeś mnie na śmierć. A na to Bóg.- Cicho głupcze. Trzy razy wysyłałem po Ciebie łódż a Ty odmówiłeś pomocy.
  Nie wolno wrzucać wszystkich naukowców do jednego worka. Wielu z nich ukrywa prawdę miedzy kartkami swoich książek.
  Pismo Święte nie jest pisane ręką Boga tylko rękami ludzi. Ludzi pełnych chciwości, nienawiści, mściwości i zawiści, rządnych władzy i zniewolenia innych co nie znaczy że nie ma tam słów pochodzących od samego Boga.
  Wczoraj późnym wieczorem włożyłem ostatniego puzla do swojej układanki prawdy. Jest on piękny i zarazem przerażający.

  Polubienie

  1. Emilio..ewidentnie nie znasz treści Pisma Świętego pisząc tak absurdalne rzeczy.

   Owszem, Pisma były spisywane przez ludzi, ale były to osoby wybrane przez Boga specjalnie do tego, by prorokować w Jego Imieniu i spisywać to, czego On chciał.

   Negujesz tym samym siłę sprawczą Stwórcy, dla którego nie jest żadnym problemem, by pokierować człowiekiem według Jego woli tak, aby uczynił on to, czego Bóg osobiście chce.

   Nie masz też chyba pojęcia, jakimi osobami byli prorocy wybierani przez Boga, a byli to zawsze ludzie prawi, pokorni i skromni w swej osobie, dlatego byli wybierani.

   De facto powielasz retorykę pochodzącą ode złego pisząc o Bożych wybrańcach, jako ludziach pełnych chciwości, nienawiści, mściwości itd. Jest to nonsens nie mający żadnego potwierdzenia w Pismach i podważanie wiarygodności samego Boga.

   Opamiętaj się człowieku!

   Polubienie

 15. Księga WYJŚCIA – zwycięstwo nad Amalekitami – można było temu zapobiec.
  Mojżesz po zejściu z góry z przykazaniami od Boga (nie zabijaj) …i zabito a tym dniu około trzech tysięcy mężów.
  Zapewne z miłości do bliźniego swego, a żony i dzieci bardzo się z tego cieszyły.
  Str.99- 33/2. I wyślę przed tobą anioła, i wypędzę Kananejczyka, Amorytę, Chetytę, Peryzzytę, Chwwitę i Jebusytę…
  Lud ten na wieść o tym z radości się popłakał.
  Plagi egipskie. Czy cały lud na nie sobie zasłużył? A mord pierworodnych to tak w przypływie dobrego humoru.
  Księga Liczb – dary ofiarne- strasznie łasy ten Bug na mamonę.
  Str.166-31/1. Wojna święta przeciw Medianitom. NIE MA ŚWIĘTYCH WOJEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  KAŻDA WOJNA to żeś niewinnych ludzi. Takich ,,świętych wojen” w tych księgach jest więcej.
  31/1-54.- Ból, nienawiść i cierpienie tutaj leje się szerokim strumieniem.
  32, 33/50-56, 34/1-13,
  Księga Jozuego.- Walki i wojny, ból i cierpienie znów się leje szerokim strumieniem.
  Mógłbym tak przelecieć przez wszystkie księgi, ale to niema sensu.
  Jak dla mnie to Bug pojawia się dopiero w Nowym Testamencie i to ze znakiem zapytania , a w Starym Testamencie to i owszem jest ale nie ten.
  Dla mnie Pismo Święte to tak naprawdę jest historią ludzkiej istoty w konfrontacji z inną cywilizacją która nią steruje, ludzkiej istoty walczącej ze swoim ego i swoimi słabościami która na drodze swego istnienia powinna dążyć do uczłowieczenia a nie wykonywać ślepo rozkazy bez zastanowienia. I co? Zrobiła chociaż jeden krok w tym kierunku? Jedynie co zrobiła to unowocześniła do perfekcji sposoby zabijania i niszczenia własnego środowiska. I my uzurpujemy sobie prawo do określania siebie mianem człowieka. Śmiech na sali. A kto nam je dał? Pytam się! Kto?! Jedyną (mam nadzieje że nie ostatnią) osobą która na to zasługuje jest JEZUS, który to został zamordowany w śród serdecznych przyjaciół. A za co? A za to że chciał nam pokazać drogę prowadzącą do uczłowieczenia.
  .
  Nie neguje istnienia BOGA. On jest ponad wszelką wątpliwość. Mogę powiedzieć ,,głupcy ci co w to wątpią”

  Ja czytając Pismo Święte odkrywam Boga nie w nim a w sobie samym i nie dlatego że jest to Pismo Święte. Bug jest w nas i w każdej żywej istocie Takie same odczucia mam przy czytaniu innych książek ponieważ wszędzie są ludzie i w trakcie czytania zastanawiam się nad losami tych ludzi, staram się zrozumieć ich postępowanie, dlaczego tak a nie inaczej, co nim kierowało, dlaczego nie zastanawiają się czy to co robią jest zgodne z zasadami człowieczeństwa.
  Ja, teraz po tylu latach poszukiwań mogę z czystym sumieniem powiedzieć. Odnalazłem swoją drabinę. I dalej żyć w nadziei , że zdążę wejść na pierwszy szczebel. Drabina ta prowadzi ku drodze na której to końcu dostaje się tytuł.

  JESTEŚ CZŁOWIEKIEM!

  Polubienie

  1. To co piszesz to dowolne interpretacje wyssane z palca człowieka, który nie ma pokory względem Stwórcy i nie chce uznać Jego bezwzględnego zwierzchnictwa oraz posłuszeństwa względem Niego.

   Jako zwykły, nierozumny człowiek, zamiast uznać swą wątłość i ułomność w stosunku do Boga oraz to, że sam jesteś taki, jak to o co Go oskarżasz, wolisz całą winę zrzucać na Niego.

   Nie ma w Tobie ani mądrości ani pokory, ale widać pycha wylała się teraz po całości.

   Czy Ty masz wgląd do tego, co działo się tysiące lat temu, aby cokolwiek osądzić???

   Czy to Ty, stworzyłeś ziemię i niebo, będąc ich właścicielem aby ustalać zasady egzystencji istot, które uczyniłeś???

   Czy znasz historię ludzi, którzy zginęli z wyroków Boga i masz pojęcie czym sobie na to zasłużyli???

   Nie masz bladego pojęcia człowieku, a mądrzysz się, jakbyś wiedział więcej od Boga. Szczerze mówiąc, śmieszy mnie to.

   Nie masz zielonego pojęcia, kim były nacje żyjące na ziemiach Kanaanu, które Bóg wytępił rękami Izraelitów. A były to nacje wyjątkowe podłe i krwiożercze, wypełnione genami upadłych aniołów, którzy łamiąc nakazy Boga, spółkowali z kobietami ludzkimi zradzając Nefilimów, czyli olbrzymów – skażone genetycznie istoty pozbawione ludzkich odruchów i sumień.

   To samo tyczy się Egiptu, który jest idealnym przykładem panowania gigantów i upadłych – dla nich nie ma miejsca na ziemi, co Bóg pokazał za pierwszym razem zsyłając na ziemię potop, gdyż cała ziemia była skażona genetycznie przez upadłych.

   Ponadto władcy Egiptu zniewolili Naród Wybrany, co było policzkiem wymierzonym jego Właścicielowi, czyli Bogu. On uprzedził faraona o tym, że chce aby Jego Lud został uwolniony. Faraon postawił się Bogu i tym samym ściągnął na cały Egipt wyrok.

   Proste i oczywiste dla osoby, która zna treść Biblii, ale dla osoby chcącej być mądrzejszą od Boga jest to niezrozumiałe z logicznych powodów…Bóg nie daje poznania swoim przeciwnikom i pyszałkom.

   Ofiary, jakie Izraelici mieli składać Bogu też są dla Ciebie nijak zrozumiałe. Jesteś tak zapatrzony w siebie i swoje ego, że nie rozumiesz prostech spraw…

   Bóg wymagał od Izraelitów bezwzględnego oddania i jednym z warunków było ofiarowanie przez nich dla Boga rzeczy najlepszych w swym dorobku. Nie po to, żeby Bóg mógł się „nachapać”, ponieważ to On stworzył wszystko, więc dla Niego nie jest problemem uczynienie czegokolwiek na własne posiadanie, ale po to, by nauczyć Izraelitów pokory względem siebie, tak by nauczyli się oni, że tak jak Bóg może im dać wszystko z życiem włącznie, tak oni mieli być Mu za to wdzięczni dzieląc się najlepszym, czym mogą okazać swą wdzięczność.

   Zrozum, że Bóg jest właścicielem wszystkiego i to On ustala reguły, a nie ludzie, których stworzył.

   Twoja pycha i myśl, że Bóg jest w Tobie pochodzi z heretycznych ideologii New Age, pochodzącej od upadłych tak samo jak wszelkie technologie, o których piszesz, że zostały udoskonalone przez człowieka w celu szerzenia nieprawości.

   Czytasz Biblię wybiórczo i interpretujesz ją sobie po swojemu, oskarżając przy tym samego Boga o niesprawiedliwość. To jest zwyczaja hipokryzja i kompletny brak zrozumienia…

   …zrozumiesz, gdy nastanie wielki ucisk, taką mam nadzieję.

   Polubienie

 16. Mam pewne pytanie dotyczące kary śmierci … Np. Księga Liczb, 35:16-21. Według tego co przeczytałem, Bóg nakazał, aby karą za śmierć – była śmierć… Kolejny werset tejże księgi (Lb 35:29) mówi : „Te nakazy powinny być dla was prawem po wszystkie pokolenia i na wszystkich miejscach waszego pobytu”. Idąc dalej (Lb 35:33) jest to nakaz dla całego społeczeństwa !…,Jak ma się to do obecnej sytuacji w krajach, które karę śmierci zniosły, uważając ja za „nie humanitarną” i jak ma się to do przestrzegania nakazów/przykazań danych od Boga ?

  Polubienie

 17. W brew pozorom Mariusz, odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, ale spróbuje Ci jej udzielić biorąc siebie za przykład. Dowiadując się o różnych przestępstwach obserwowałem siebie, jak na nie reaguje. W zależności od ich rodzaju byłem zły, wściekły a czasami gotów złapać za topór. Dlaczego tak reagowałem i jakie jest tego podłoże. Czy taka rekcja jest godna osoby wierzącej? Gdzie jest tu miłość do bliźniego. Przez długie lata szukałem odpowiedzi w przeróżnych książkach, a nawet w Piśmie Świętym. I nic z tego nie wyszło. I nagle, jak grom z jasnego nieba. Chłopie, jakiś ty głupi. Do kogo idzie dziecko kiedy potrzebuje pomocy? Idzie do ojca lub matki. I wszystko w temacie.
  Dzisiaj nie ma dnia bym z nim nie rozmawiał. Frajda jest z tego niesamowita.
  Wracając do Twojego pytania. Dawać życie i je odbierać może tylko nasz ojciec czyli Bóg. Nam tego robić nie wolno.
  Ja osobiście nie wierzę w to żeby On posługując się nami kazał mordować ludzi. Bo co to za ojciec który swojemu dziecku każe zabić swojego brata czy siostrę.
  Wiem, że czasami się nóż w kieszeni otwiera jak się słyszy do czego niektórzy ludzie się dopuszczają. Ale czy to do końca jest ich winą. Przecież w jakimś środowisku oni dorastali. Co ich mogło do tego skłonić że popełnili ten niegodny czyn. A może to my wszyscy ponosimy za to winę, że dochodzi do takich występków. A może tak ma być
  bo wszystko to jest jednym wielkim sprawdzianem.

  Polubienie

 18. O ile pamiętam, jeśli ktoś zabił „niechcący lub w samoobronie” mógł schronić się w mieście specjalnie do tego wyznaczonym. I był tam nietykalny. Jak na tamte czasy, genialne rozwiązanie. Wręcz doskonałe. Bóg rozumiał że taki „pech” może się zdarzyć prawemu acz niedoskonałemu człowiekowi żyjącemu wśród niedoskonałych. I jak to się mówi „szit hepens” i na tą okazaję Bóg wymyślił dla swojego narodu miasta schronienia. Poczytaj o tym. Natomiast rozmyślnemu zabójcy nalezy się prędzej czy później śmierć wg prawa Bożego. Ale tylko Bóg ma prawo odebrać życie sprawiedliwie. I czynił to rękami sędziów lub osobiście (w Izraelu na początku nie było królów, tylko sędziowie z ramienia Bożego, gdyż to Sam Bóg był królem Izraela). Rozmyślne zabójstwo przez człowieka to owoc szatańskiego stanu umysłu. Każdy kto pochodzi od Boga, nigdy nawet nie pomyśli w złości by zabić drugiego człowieka. Można się gniewać, ale zabić? Prawo to dotyczyło rozmyślnych morderców i dotyczyło tamtejszych realiów i ówczesnego Izraela w którym zapewne zdarzały się jednostki patologiczne (dlaczego się zdarzały to juz osobny temat) Tak czy siak, były to prawa porządkowe. Co do owych „miejsc pobytu”: wtedy jeszcze nie było podstaw by Bóg mógł uruchomić drugą procedurę przymierza ( tj. rozproszenie) i miejsca pobytu o których mowa, to miejsca pobytu ówczesnego ludu Bożego (wędrującego przez pustynię czy podbijającego z wyroku Bożego ludy nasienienia węża). Jeśli chodzi o pytanie ostatnie, nie naszą rzeczą jest sądzić. Na dzień dzisiejszy jest tak: Pan Isus jasno to ukazał gdy przeciwstawił prawo oko za oko, ząb za ząb temu by nie odpłacać tym samym. Sąd należy do Boga. Wykonawcą będzie Syn Człowieczy, Król i Sędzia ustanowiony przez Świętego Izraelskiego, Isus. Obecnie narody a głównie ich przywódcy trzymają sie i ustanawiają prawa ludzkie (co prawda pochodne Zakonu) ale są tak czy siak pod wpływem sił złego który uprawia na Ziemi swoją politykę. Politycznie prawdziwy Izrael wraz ze swoimi prawami teraz nie istnieje. Narody mają swoje prawa. Zyjemy w rozproszeniu jako społeczeństwa nieświadome kim jesteśmy i czego się trzymać. (To z powodu grzechów naszych praojców). Ale naszą powinnością jako tych jednostek które są świadome lub wiedzą to tylko intuicyjnie, jest przestrzeganie zakonu, swoistej konstytucji rodzaju ludzkiego, w której jak byk jest „nie zabijaj”. Dla każdego normalnego człowieka to rzecz naturalna. Nie zabijaj i tego się trzymajmy. Nie do nas nalezy wymierzanie sprawiedliwości i osądzanie. Jako społeczeństwo nie ma nas jako Państwa. Prawo porządkowe starożytnego Izraela straciło swoją moc wraz z anihilacją ostaniego rządu Izraleskiego i państwa politycznego. Może i chciałbyś żebym napisał: tak, te kraje które tak humanitarnie zniosły karę śmierci sprzeniewiarzają się prawu Bożemu. Nie wiem czy to rodzaj prowokacji, ale ja nie utożsamiam się z tym poglądem ani z przeciwnym. Osąd w tym, komu odebrać życie za jego czyn, nigdy nie należał ani w dawnych czasach, ani nie będzie w przyszłych, do ludzi. To za gruba sprawa. Nie my jesteśmy dawcami życia tylko Bóg. Ówczesne prawo Boże było egzekwowane rękami Izraela jako Państwa. Jako społeczeństwo prawne będące pod prawem Bożym obecnie nie istniejemy. Ewentualna pomsta należy do Boga, i to on decyduje o tym jak i komu odpłacić za jego postępowanie. On zna przyczyny, on zna drugie i trzecie dno i wie co jest słuszne.

  Polubienie

 19. Tak Igła. Masz rację. Ale są ludzie którzy uważają że mając Boga w sobie a tym bardziej w swoim sercu, są zwolennikami heretycznych ideologii New Age i są pyszałkami zbija z nóg. NIKT kto ma Boga w sobie a tym bardziej w swoim sercu NIE JEST ZDOLNY do zabijania ludzi, chyba że w samoobronie lub w obronie innych, ale i tak bardziej będzie dążył do ich unieszkodliwienia niż zabicia.
  Osoby mające boga w sobie i w swoim sercu są pełni miłości i dobroci. Niema w nich zawiści, zazdrości i mściwości.
  Z Twojego wpisu wnioskuje że jesteś osobą o otwartym umyśle a to znaczy że nie idziesz przez życie jak koń z klapami na oczach jak robi to olbrzymia część społeczeństwa. Wine za to ponoszą wszelkiego rodzaju media które robią co tylko mogą aby ogłupić jak największą liczbę ludzi i im się to udaje. Nikomu już się nie chce szukać prawdy, bo i po co.
  Prawda z racji swojej prawdy jest ciężka i dlatego jest na dnie a nad nią kłamstwa wymieszane z prawdą. Mało jest ludzi którym chce się do niej dokopać

  Polubienie

  1. Emiljo,

   Wielu ludzi twierdzi, że ma Boga w sobie czy w swoim sercu, ale często są to tylko puste słowa, które na domiar złego są zwykłymi sloganami, których nasłuchali się od podejrzanych „autorytetów”.

   Mówić można sobie różne rzeczy, ale zasada jest prosta..pokaż tego Boga w sobie.

   Nie zrobisz tego nijak inaczej, jak przestrzegając Praw, które On nadał i nauk z jakimi posłał do nas swego Syna Chrystusa, który powiedział:

   „Po owocach ich poznacie”

   Trudno zgodzić mi się z Twoim twierdzeniem, że „masz w sobie Boga” w sytuacji, gdy oskarżasz go o niesprawiedliwość i to, że nakazał anihalcję pewnych narodów.

   Kim Ty jesteś żeby cokolwiek Bogu wytykać i mówić, że coś można było zrobić inaczej??

   Jesteś tylko człowiekiem i nie wiesz nic w porównaniu do Boga, a mimo to podważasz Jego wiarygodność, czyli wykazujesz zwyczajną pychę .

   Mylisz się, co do twierdzenia, że „osoby mające w sobie Boga” nie mają chociażby zazdrości. Zazdrość, gniew i złość to normalne cechy, w które wyposażył nas Bóg, jako istoty stworzone na własne podobieństwo.

   Nienawidzę kłamstwa i kłamców i w gniewie byłbym w stanie skrzywdzić oprawcę, który nastawałby na życie moich bliskich.

   Czy to znaczy, że nie jestem „Bożym człowiekiem”?

   Nie.

   Mam takie cechy, z jakimi Bóg stworzył nas na swe podobieństwo, ale potrafię rozeznać, kiedy ich używanie jest słuszne, a kiedy bezpodstawne.

   Bóg ma nad tami tak ogromną przewagę, że wie i rozumie wszystko, tak więc Jego przejaw gniewu czy zawiści jest zawsze w pełni uzasadniony i ma swoje przyczyny, ale też skutki, które zawsze wychodzą na dobre dla stworzeń respektujących Jego Prawo i władztwo.

   Nasza ocena Jego działań jest więc wielce niestosowna i obraźliwa, ponieważ jesteśmy zbyt nierozumni, by cokolwiek osądzać.

   Co do Prawdy…jest ona tylko pozornie trudna do przyjęcia. W tym świecie może zdawać się absurdalna, ale to tylko kwestia spaczonej indoktrynacji kompletnie negującej Boga i Jego Słowo.

   Prawda pochodząca od Boga jest w rzeczywistości prosta, piękna i spójna, a przede wszystkim…

   …WYZWALA!

   Polubienie

   1. ,,Mieć Boga w sobie” – Jest to jakaś część Jego energii która jest we wszystkim co nas otacza, bez względu na to czy jest to coś żywego czy coś materialnego. Dla organizmów żywych jest to inny rodzaj energii, i im bardziej organizm rozwinięty tym ma jej więcej. W tym właśnie stanie jesteśmy my, walczący ze swoimi słabościami i innymi ułomnościami.
    ,,Mieć Boga we własnym sercu” – Z tym jest gorzej.
    Każda ludzka istota przychodząc na świat ma w swoim sercu Jego świątynie. Idąc przez życie od nas zależy czy wpuścimy Go do środka i czy będzie ona w należytym poszanowaniu.
    Jeżeli chodzi o mnie to niestety była to kompletna ruina. Lecz mimo to nigdy mnie nie opuścił.
    Dzisiaj jest już lepiej i jestem z Nim za pan brat. Teraz wiem i wszystkim to mówię że łatwiej jest dbać oto co się ma, niż budować od nowa

    Polubienie

   2. Niestety, ale Bóg nigdy niczego podobnego nie powiedział i nie sformułował w taki sposób, jak Ty mówisz to o „energii”. To są właśnie naleciałości doktryn NewAge, które nie mają nic wspólnego ze słowami Boga.

    Nie ma czegoś takiego, jak:
    „im bardziej organizm rozwinięty, tym ma jej (energii) więcej”.

    Bóg nic takiego nigdy nie powiedział i są to wymysły mające swe źródło w kłamliwych naukach ludzkich.

    Jest to uwłaczanie Bogu i tworzenie dogmatów jakoby Bóg stworzył coś nierozwiniętego. Nie wspomnę już o tym, że podchodzi do pod ideę ewolocjonizmu.

    Przykro mi bardzo, ale Bóg stworzył wszystko, jako w pełni rozwinięte istoty, czy to flora czy fauna, a życie, jakie w nie tchnął jest Jego bezpośrednią wolą, a nie rodzajem jakiejść tajemniczej „energii”.

    Bóg nadał nam – ludziom także Prawo, które na chwilę obecną zamyka się w 10 „punktach”. Te Prawa regulują naszą relację z Bogiem i bliźnimi i są jasnymi wytycznymi tego, jak powinien postępować normalny dobry człowiek.

    A dobry człowiek, miłujący Boga, będzie wykazywał pokorę wobec Niego i Jego Prawa chcąc być Mu posłusznym i zadowolnym z życia, gdyż Bóg nas takimi uczynił.

    Prawo określa więc wprost to, co jest grzechem, czyli przeciwieństwem Prawa, w który chce nas wepchnąć największy wróg Boga – szatan, rządzący światem w taki sposób, by narzucać ludziom rzeczy wbrew ich naturze, czyli…bezprawie.

    A zatem przestrzeganie Praw nie jest do końca walką z samym sobą, ale ze światem, który tych Praw nie respektuje.

    Prawo uwypukla więc naturę Boga i człowieka stworzonego na Jego obraz i jest drogowskazem w świecie bezprawia.

    Proste i oczywiste..i niestety, wbrew Twym twierdzeniom Emiljo, czasem człowiek nawrócony musi odbudować siebie i swą duszę niemalże od nowa, jeśli nie chce trwać w tym świecie grzechu i być jakkolwiek z tym światem związanym.

    Polubienie

 20. Ja nie pytam o tzw. „miasta ucieczki”, tylko o karę za zabójstwo, którą winien wykonać „mściciel krwi” – czyli najbliższy krewny płci męskiej zabitego człowieka (Lb 35:19)… Skoro Bóg to nakazał, dlaczego się tego nie przestrzega ? …Przykazanie dekalogu : „nie zabijaj”, nie jest równoznaczne z przykazaniem : „jeśli ktoś zabił – musi zostać zabity „… Osąd komu zabierać życie w dawnych czasach należał do ludzi, bo tak kazał Bóg ! Wystarczyło dwóch świadków zabójstwa .. Ja cytuję Stary Testament i zadaję na ten temat pytanie, więc nie rozumiem co to ma wspólnego z „prowokacją” ?? … Po za tym, jeśli piszesz, że było to „ówczesne prawo Boże”, to po co w ogóle zajmować się czytaniem i analizowaniem Starego Testamentu , jeśli traktujemy go wybiórczo, tylko dlatego, że niektóre z jego zasad bo nie pasują do realiów współczesnej cywilizacji… Jeśli w czymś się mylę, to proszę mnie poprawić, ale moje pytanie pozostaje to samo (i nie jest to moralny dylemat, tylko nakaz Boga ) : należy zabić zabójcę – czy nie ?

  Polubienie

  1. Mariusz,

   Ty chyba nie bierzesz pod uwagę jednej, podstawowej rzeczy…

   Bóg nadał Prawo ludziom i stworzeniom, które uczynił, a On sam jest w tym układzie Sędzią, czyli egzekutorem owego Prawa, regulując tym samym warunki jego funkcjonowania.

   Bóg wie wszystko w przeciwieństwie do człowieka i dał określone zasady, według których osoby powołane do egzekwowania Prawa na ziemi w królestwie Izraeala realizowały wyroki często pytając uprzednio Boga o zdanie.

   Bóg dał pierwszorzędne Prawa, jak to „nie zabijaj”, ale ich rozszerzenie obowiązujące w Izraelu, określało także przyczyny i konsekwencje w przypadku złamania tego Prawa, czyli „oko za oko, ząb za ząb”, tak więc każdy miał świadomość co go czeka, jeśli celowo złamie Prawo lub zrobi to przez przypadek (najwidoczniej pomsta miała dane znaczenie, którego Ty, jako niebóg, nie musisz rozumieć na chwilę obecną).

   Prawa te nie obowiązują obecnie z prostej przyczyny.

   Królestwo Izraela zostało podbite kilkukrotnie i obecnie nie istnieje, a Izraelici są rozproszeni po całym świecie i oczekują na zjednoczenie i wyprowadzenie z niewoli, żyjąc pod obcymi prawami.

   Polubienie

 21. Rozumiem ! ….Czyli obecnie prawo dotyczące kary za zabójstwo – opisane w Starym Testamencie – nie obowiązuje, bo królestwo Izrael nie istnieje… Po co więc Bóg nakazał Mojżeszowi przestrzegać to prawo we wszystkich miejsca w jakich znajdą się Żydzi (Lb 35:29)?… Co z innymi wykroczeniami za które obowiązuje kara śmierci ? (ST – oprócz zabójstwa – wylicza ich 35)

  Polubienie

  1. Dobrze rozumiesz Mariusz.

   Na wstępie tylko lekko Cię poprawię…

   Nie myl żydów z Izraelitami!

   Żydzi to obcy naród pochodzący od Edomitów, potomków Ezawa, którzy po niewoli babilońskiej zaczęli wtapiać się pomiędzy Judejczyków (jedno z 12 plemion) i podawać się za nich aż do czasów obecnych. Samo słowo żyd powstało chyba dopiero w XVII wieku i pochodzi od nazwy plemienia Judy (z niem. Jude – żyd). Dzisiejsi żydzi nie są więc Izraelitami, ale zwyczajnymi kłamcami – tzw. synagogą szatana.

   Wracając do twojego pytania…

   Słowa z Ks.Liczb 35:29 mówia tak:

   (29) Taki będzie dla was przepis prawny dla waszych pokoleń na przyszłość we wszystkich waszych siedzibach.

   Czym są siedziby Izraelitów, jak nie miejscami, które dał im Bóg w Ziemi Obiecanej?

   Igła już zwróciła na to uwagę. Wystarczy cofnąć się rozdział wstecz…

   Ks.Liczb 34

   (2) Rozkaż Izraelitom i powiedz im: Gdy przyjdziecie do ziemi kanaanejskiej – a jest to ziemia, która wam przypadnie w dziedzictwie, ziemia kanaanejska w jej granicach.

   Ziemia Kanaan była siedzibą Izraelitów i to w jej granicach obowiązywały wszystkie Prawa, które mieli oni bezwzględnie przestrzegać..proste.

   Gdzie teraz znajdują się Izraelici???

   Na wygnaniu w niewoli wśród innych narodów…czy miejsce niewoli może być siedzibą, w której respektowane będzie prawo pochodzące z ojczyzny niewolnika? Nie bardzo.

   Wnioski są więc oczywiste.

   Polubienie

 22. „Po co więc Bóg nakazał Mojżeszowi przestrzegać to prawo we wszystkich miejsca w jakich znajdą się Żydzi (Lb 35:29)?” – chodzi o miejsca, terytoria jakie zdobywało ówczesne państwo w podbojach. Napisałem, dlaczego oraz że nie dotyczyło rozproszenia (czyli np czasów dzisiejszych.. a więc miejsc w których przebywają genetyczni Izraelici)

  „Co z innymi wykroczeniami za które obowiązuje kara śmierci ? (ST – oprócz zabójstwa – wylicza ich 35)” – Izraelici podbjani przez inne narody, przestrzegają praw narodów podbijających, lub tam gdzie zostali sprzedani jako niewolnicy. No chyba nie myślisz, że pozwala się niewolnikom na samowolkę w kwestiach ustanawiania czy działania wg swojego prawa? Kuriozum. Spróbuj być mścicielem – to zobaczysz na ile lat wylądujesz za kratkami. Państwo zostało rozwiązane wraz z prawami sądowniczymi tudzież karnymi tego państwa.

  Czy zatem zadasz pytanie: to skoro tak, to dlaczego przestrzegać 10 przykazań?

  Czekamy na nie tu wszyscy z niecierpliwością 🙂

  Polubienie

 23. Do przemyślenia przykład z dzisiejszych czasów: Wyznawcy Islamu na uchodźctwie, dajmy na to w naszym kraju, przestrzegają szariatu w jakimś stopniu, ale jest ono podrzędnym prawem, jeśli któryś czyn złamie prawo polskie, jest z tego powodu ścigany. Taki delikwent nie może się tłumaczyć: „ale, ja ich tu wysadziłem, bo tak mi mówi prawo szariatu”.

  Polubienie

 24. Jeszcze napiszę a propo księgi Liczb 35:29 którą tak mocno się podpierasz, aby cedzeniem komara przez sito nie zajmować się daremnym . Przeczytaj kontekst: rozdział 34. A potem wyciągnij logiczne wnioski.

  Polubienie

 25. (Igła : „logiczne wnioski” – a to dobre !!!! …Religia to wiara a nie logika .. Ale wracam znowu do Księgi Liczb, bo to frapujący temat dla początkującego czytelnika ..)
  W rozdziale poświęconym podziałowi zdobyczy wojennych (Lb. 3125-47) natrafiłem na opis mówiący, aby przeznaczyć na ofiarę dla Boga 1/500 wszystkich zdobyczy: zarówno ze zwierząt jak i ..ludzi ! (Lb. 31:28)… Tak też się stało i 32 osoby (dziewczęta) zostały oddane jako ofiara dla Boga (Lb.31:40-41)…
  Wcale mnie to nie dziwi, bo już wcześniej można znaleźć opis,mówiący, że wszystko pierworodne należy ,się Bogu jako ofiara (Wj. 13:2) z tym, że pierworodne niemowlę i zwierzę można było wykupić u kapłana, natomiast inna ofiara uczyniona Bogu z człowieka nie może zostać wykupiona, lecz musi zostać zabita, ponieważ jest rzeczą najświętsza dla Boga (Kpł. 27:29).
  – Jak mam to rozumieć?

  Polubienie

  1. Mariusz, daj sobie spokój z tymi wykrzyknikami, bo sprawiasz wrażenie jakbyś się narzucał.

   Oczywiście takie opisy są w Pismach, ale przytaczasz wybiórczo wyrwane z kontekstu wątki, chcąc tym samy zarzucać Bogu niesprawiedliwość czy krwiożerczość.

   Spójrzmy na Ks.Liczb i to, co ona mówi o owych kobietach będących zdobyczami wojennymi…

   Ks.Liczb 31
   (14) Ale Mojżesz rozgniewał się na ustanowionych nad wojskiem, na dowódców tysięcy i setników, którzy wracali z wyprawy wojennej,

   (15) I rzekł do nich Mojżesz: Jakże to! Zostawiliście przy życiu wszystkie kobiety?

   (16) Wszak to one za radą Bileama pobudziły synów izraelskich do odstępstwa od Pana na rzecz Peora i stąd wynikła klęska dla zboru Pana.

   (17) Przeto teraz zabijcie wszystkich chłopców wśród dzieci, zabijcie też wszystkie kobiety, które już obcowały z mężczyznami,

   Zauważ, że wśród obcych nacji panowały zwyczaje, które wyjątkowo urągały Bogu. Kobiety midiańskie były powodem odstępstwa dla Izraelitów, czyli zachęcały ich do łamania Prawa i Przymierza Bożego, którego treść jasno mówiła o konsekwencjach takiego postępowania.

   Wszystkie narody żyjące na ziemiach Kanaanu były skazane na anihilację, ponieważ były one bardzo mocno skażone genami upadłych aniołów, skąd żyło wśród nich wiele rodów olbrzymów i ich mieszanki – hybrydy. Byli wyjątkowo podli, nieludzcy i niegodziwi i dlatego Bóg posłużył się Izraelitami, by te nacje unicestwić.

   Cel tej anihilacji był oczywisty. Jak mówią powyższe słowa, kobiety midiańskie sprowadzały synów izraelskich ze ścieżek Boga.

   Tak robiły wszystkie nacje, przed którymi Bóg ostrzegał Izraelitów, aby się z nimi nie bratali, ponieważ będą one powodem odstępstwa z uwagi na swoje bezbożne charaktery. Dlatego Izraelici mieli oczyścić Kanaan, a jak wiemy, nie okazali całkowitego posłuszeństwa i owe nacje z czasem wmieszały się między Izraelitów i doprowadzili ich do odstępstwa, skutkującego w dalszych dziejach zniszczeniem Izraela.

   Tak więc Bóg dobrze wiedział jak będzie i słusznie kazał owe narody unicestwić, gdyż nie szanowały one reguł wytyczonych przez Stwórcę od założenia świata, tym bardziej nie potrafiłyby przestrzegać Praw danych Izraelitom.

   Dalej, wątek w którym mowa jest o oddaniu 32 dusz kobiet „na ofiarę” dla Pana nic nie mówi o ich zabijaniu…

   Ks.Liczb 31
   (40) Ludzi szesnaście tysięcy dusz, danina zaś z tego dla Pana trzydzieści dwie dusze.

   (41) Daninę ściągniętą jako dar ofiarny dla Pana przekazał Mojżesz Eleazarowi, kapłanowi, jak Pan rozkazał Mojżeszowi

   Czy jest gdzieś napisane, że owe dusze miały posłużyć, jako ofiara przebłagalna lub całopalna???

   Nie! Nic takiego tam nie stoi.

   Za to jest wyraźnie napisane, że są to „daniny ściągnięte jako dar ofiarny”, a oznacza tyle samo, co:

   „Dary ofiarowane Bogu”

   Nie ma ani słowa o zabijaniu tych kobiet, ale jest powiedziane, że są to „ofiarowane daniny”, czyli równie dobrze, kobiety te jako dziewice (czyste) mogły usługiwać, pracować wśród Lewitów pełniących służbę w Przybytku.

   Nie ma rozwinięcia na temat tego, co się stało z owymi kobietami.

   Ponadto, nie ma żadnej wzmianki, że owe kobiety były pierworodne i należało je zabić w ofierze dla Boga, ale jest jedynie informacja, że nie obcowały z mężczyznami, tak więc mam wrażenie, że na siłę próbujesz znaleźć dziurę w całym.

   Polubienie

 26. Obserwator. Znalazłem więcej czasu, aby odpowiedzieć na twój post, bo moja krótka odpowiedź nie ukazała się na forum.
  A więc jeśli chodzi o wybrane fragmenty ze ST które przytoczyłem i – jak piszesz – zarzucanie Bogu „krwiożerczości” : Otóż, moim zdaniem nie potrzeba przytaczać całych rozdziałów , bo każdy ma dostęp do Biblii i sam może przeczytać rozdział dotyczący okoliczności w jakich dana ofiara jest składana i czy w ST Bóg wykazuje negatywne uczucia. Pytałem jedynie czy ofiary z ludzi były usankcjonowane wśród Izraelitów jako nakaz dany od Boga.
  Skoro przytaczasz rozdział 31 Księgi Liczb, to zacznijmy od początku, czyli od słów : (1) I rzekł Pan do Mojżesza mówiąc : (2) „Pomścij Izraelitów na Madianitach. Potem zostaniesz przyłączony do ludu swego(do swoich przodków)”. (…) (7) Tedy wyruszyli przeciwko Madianitów, jak Pan nakazał Mojżeszowi; i pozabijali wszystkich mężczyzn. (…)
  Jak widzisz, rozkaz zabicia został dany od Boga. Mojżesz tylko wykonywał i nadzorował polecenia które dostał.
  Oczywiście, że wśród innych plemion panowały inne zwyczaje. Izraelici weszli na tereny zamieszkałe przez rdzennych mieszkańców. Mieli oni inne wierzenia. Wiemy również z opisu, że niektórzy Izraelici oddawali kult Baalowi – ty nazywasz go Bileam.
  Znalazłem nazwę Baal-Peor , czyli miejsce gdzie panował kult Baala(Lb. 25:1n), oraz jego pochodzenie : Baal to Bóg płodności i zmysłowości a jego nazwa pochodzi z Babilonii.(…) Wiemy, że bóstwa płodności, były popularne wszędzie, więc nie dziwmy się, że do obrzędów dało się namówić wielu Izraelitów.
  Ciekawą sprawą jest opis w Lb. 25:1-18 o gniewie Pana (3), który kazał powiesić wszystkich przywódców ludów (Izraelitów) winnych odstępstwa ( zginęło wtedy 24 000 ludzi). Natomiast przebłaganie zostało dokonane w okrutny sposób przez kapłana Pinchasa co spowodowało, że Bóg powiedział do Mojżesza : (11) „Pinchas, syn Eleazara, syna kapłana Aarona, odwrócił mój gniew od Izraelitów, gdyż zapłonął pośród nich zazdrością. Dlatego nie wytraciłem zupełnie Izraelitów w mojej zazdrości „(…)
  Natomiast fragment z Lb. 31 który omawialiśmy i który przytoczyłeś mówi „tylko” o karze wykonanej na Midianitach – ale nie na Izraelitach, mimo, że uczestniczyli w zabronionych czynnościach.(…)
  Zainteresowało mnie co stało się z 32 dziewczętami, które przeznaczono jako ofiara dla Boga (Lb.31:40-41) : Wreszcie szesnaście tysięcy osób, z czego oddali Panu trzydzieści dwie osoby. I oddał Mojżesz kapłanowi Eleazarowi dary przeznaczone na ofiarę dla Pana, stosownie do rozkazu, jaki Pan dał Mojżeszowi. (…)
  Napisałem, że daniny ofiarowane Bogu z ludzi nie moga być wykupione, lecz musza być zabite. Mówi o tym Księga Kapłańska (Kpł. 27: 28-29).
  Zgodnie z nakazem Boga wszystko co przeznaczono jako daninę dla Boga należało do kapłanów, ale kapłani tez musieli skaładać ofiarę dla Boga z dziesiątej części,która do nich należała (Lb 18:25).
  – Przykładem ofiary całopalnej z czlowieka dla Boga jest ślubowanie Jeftego (Sdz. 11:30-31) Jefte złożył też ślub Panu: „Jeżeli sprawisz, że Ammonici wpadną w moje ręce, wówczas ten, kto (pierwszy) wyjdzie od drzwi mego domu, gdy w pokoju będę wracał z pola walki z Ammonitami, będzie należał do Pana i złożę z niego ofiarę całopalną”. – Tak została poświęcona jedyna córka Jeftego – bo to ona, jako pierwsza, wyszła na powitanie ojca.(…)
  Jak widzisz z powyższego przykładu składano ofiary z ludzi i były one dozwolone również wśród Izraelitów.

  Polubienie

  1. Przykłady nie są podane w całości, ale w części. Nie było czegoś takiego jak ofiary z ludzi, ale część osób bądź wszystkie osoby winne odstępstwa były zabite. Nie była to ofiara w takim rozumieniu jak to próbujesz tendencyjnie wykazać.

   Ks.Wyjścia 13:2 Poświęć mi wszystko pierworodne; wszystko, co u Izraelitów otwiera łono matki, zarówno u ludzi jak u bydła, do mnie należy.

   Przecież te ofiary przeżywały, nie poświęcało się chłopców izraelskich dosłownie, tylko był to jakiś obrzęd. Jeśli ktoś próbowałby nad tym dyskutować, to w ewangelii jest opis w jaki sposób ofiarowany był Jezus.

   Działo się to wg prawa 40 dni po narodzinach pierworodnego syna, rodzice byli zobowiązani do złożenia ofiary ze zwierząt, by „wykupić” syna. W ten sam sposób byli poświęceni Lewici.

   Ks.Liczb 3:12 Oto Ja wziąłem Lewitów spośród synów izraelskich w zamian za każdego pierworodnego, otwierającego łono macierzyńskie u synów izraelskich, toteż do mnie należeć będą Lewici,

   Córka Jeftego też była ofiarowana, dlatego przeżyła i przez resztę życia służyła w świątyni. Nie była niczyją żoną i w ten sposób dokonało się „całopalenie” na niej. Te tłumaczenia są strasznie toporne i mi zawsze ciężko przez nie przebrnąć, być może stąd niezrozumienie. Taki jest sens tych Ofiar z ludzi dla Boga.

   Polubienie

  1. Witam,

   Z bardzo prostego powodu…

   Ani Ojciec, ani Syn nie zapowiadali pojawienia się jakiejkolwiek prorokini, więc nie ma co nabierać się na takie postacie 🙂

   Dyskryminowanie kobiet? To feministyczne pojęcia. Nie ma czegoś takiego. Kobieta jak i mężczyzna zawsze mieli określone miejsce w związku i społeczeństwie i istniała określona hierarchia, w której kobiety nigdy nie stały nad mężczyznami z oczywistych powodów.

   Polubienie

   1. Temat jest trochę szerszy, gdyż Biblia mówi nam o prorokini Miriam – siostrze Mojżesza;
    o prorokini imieniem Chulda mieszkającej w Jeruzalem, przesyłającej słowo Pana do króla judzkiego;
    o prorokini Annie, której dane było ujrzeć małego Jezusa;
    o prorokini, z którą Izajasz miał dzieci – znaki i przepowiednie dla Izraela…
    Więcej nie pamiętam, ale Bogu to chyba nie przeszkadzało, że są kobietami. Dla Izraelitów istotne zapewne było kryterium na prawdziwego proroka Pana podane przez Mojżesza…
    🙂

    Polubienie

   2. Tak, były kobiety, którym Bóg ujawniał swe postanowienia czy zamiary, ale jak wiemy w przypadku np. Miriam, która na pustyni zgrzeszyła i do Ziemi Obiecanej nie weszła.

    W Izraelu byli także Lewici i kapłani lub nawet jasnowidzowie, przez których Bóg przemawiał nie raz zarządzając Izraelem, oznajmiając sądy lub postanowienia.

    Jednak przez pojęcie Proroka rozumiem określone osoby wyznaczone do zadań specjalnych jak ci, których księgi prorockie maja dziś największą wagę.

    Myślę, że w przypadku tych Proroków mowa jest także o nich w Objawieniu Jana, który w wizji widział 24 starszych zasiadających przed Tronem Boga.

    Według mnie jest określona liczba Proroków, specjalnych wybrańców, którym mali prorocy, jak Miriam czy inne kobiety nie są równi i jest między nimi znaczna różnica.

    Polubienie

 27. Witaj. Z uwagi na to że nie mam możliwości zadania ci pytania w temacie p.z. Pozwoliłem sobie na zadania tobie pytania tutaj. Jak możesz mi wyjaśnić , to że nie można zobaczyć gwiazdy polarnej np. z Australii, a krzyża południa np. z Polski?. Jak to możliwe? że nie widzimy na płaskiej ziemi? Liczę że mi to wyjaśnisz. pozdrawiam.

  Polubienie

 28. Zebrałem ostatnio kilka luźnych informacji:

  Szatan był znany też pod imionami: Mastema, Gadriel, Satanel, Samael, Iblis, anioł Edomu!

  Martwi mnie jednak informacja o LXX, taka że została przepisana na grecki przez 72 Izraelitów z każdego narodu (w tym Dana). Ważne jest jednak to że byli tam Lewici, którzy zajmowali się kapłaństwem, przepisywaniem ksiąg. Faryzeusze/Masoreci Lewitami jak Mojżesz sługa Boży z pochodzenia nie byli, bo byli Ofitami, świadomi bycia Edomitami podatnymi na opętanie. Wciska nam się różne bajki o jakiś reptylianach aby odwrócić uwagę od Biblii, a Septuaginte się zwalcza.

  Łukasz ”znachor” był Syryjczykiem z Anchiochi. Nie miał rodziny i podobno umarł w wieku 84 lat w Beocji. Jego kronika z jednej strony uwiarygadnia Pawła a z innej strony Luke napisał że w rolę Judasza wcielił się Maciej (jest to możliwe) ale Paweł jest w zasadzie lepszym kontynuatorem jego kreciej roboty. Efez był w czasach rzymskich stolicą prowincji Azja! Mieszkańcy Stolicy Prowincji wykopali Pawła za drzwi…

  Pojęcie ”sekta’ wywodzi się od nauk ”apostoła” Pawła, który użył słowa airesis (herezja, kierunek, szkoła). Czyli to Szaul Ha Tarsi decyduje co jest dobre a co nie, i przysłowiowa morda w kubeł albo wypad z kościoła. Smutne ale Katolicy uznają Pawła za katolika, dla Protestantów Saul jest jednym z nich, dla Idumejczyków jednym z nich itd. Pawcio dość często używał określenia ”ciało Chrystusa” – Kanibal Duchowy.

  Znalazłem anglojęzyczną stronę antySaulową : http://www.justgivemethetruth.com/paul_was_a_deceiver.htm

  Chixistigma (600,60,6) może też być nawiązaniem do Pawła (apostoła Heliosa). Według poniższej witryny 666 to Tars. Oczywiście większość ludzi w kwesti liczby Therionu myli się gdyż nie chodzi ani o chipy ani o liczbę trzech szóstek. Jest to kolejne złe (celowe) tłumaczenie a raczej zniekształcenie.

  Edomici nienawidzą Chrystusą jeszcze bardziej niż Muzułmanie i reszta religii razem wziętych. Twierdzą że ”anulował prawa boga” a oni nie?.

  Jedni syna Boże wywyższają do rangi Stwórcy (Katolicy Greccy i Rzymscy a zwłaszcza Protestanci) ale potomkowie Ezawa, Kanaana oraz zbuntowanych Egregoroi/Grigori (Obserwatorów, Strażników, Czuwających, Aniołów, Malachiaszy). Niektórzy z nich nie byli na tyle głupi aby płodzić i rozmnażać się (np. Anioł Edomu czyli Lucyper) co oznacza że nie jest niczyim ojcem, chyba że kłamstwa. Helios jako Aleksander miał dzieci, co było kolejną jego przyczyną ”nagłej śmierci”

  * Znalazłem ciekawy artykuł wikipedyczny o Isusie (z punktu widzenia Synagogi Szatana) warto przeczytać aby zrozumieć myślenie Ezawa: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jezus_w_judaizmie
  O 10 Plemionach Izraela wolą nie wspominać ale o świątyni nam ciągle biadolą, podobno na podstawie Pism Jezekiela & Izajasza.
  Ci tzw. Żydzi Mesjanistyczni na kogo oni czekają?
  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBydzi_mesjanistyczni

  Wcześny kościół Rzymski nauczał: https://en.wikipedia.org/wiki/Serpent_seed prościej mówiąc na podstawie np. Gnostyckich źródeł, Ewangelii Filipa, itd. + Od Kaina Do Chazarii , że Kain jest synem Szatana lub Gadraela i Ewy. Podobnie było w Rabinicznych mizdraszach i w kabale. Niektórzy uczyli że właśnie żydzi są ich potomkami (Raczej nie Kaina ale Ezawa). Potomstwo Kaina rozbił sam Bóg.
  Rabiniczne doktryny uczą także o Lilith iSamaelu. Inaczej mówiąc sam Lucyper nie jest tak głupi by sam mieć dzieci, ale już taki Aleksander Helios mógł mieć. Nie zapominajmy że Antioch IV (patronem Seleucydów był Apollyon) mógł być także Zeusem, albo jego sługą. Zeusa ”dzieci” to : Atena, Afrodyta, Hermes, Hebe, Ejlejtyja, Hefajstos, Ares, Artemida, Apollin.

  Nahasz czyli Synagoga Szatana m.in. Idumejczycy, Chananejczycy+ Nefilimowie. Ja osobiście używam nazwy Ofici. Była to gnostycka grupa czcząca szatana z Edenu… Ophis/Phidi/Nahasz czyli szatan działający niczym padalec.

  Gen 3:1
  O dé ófis ín fronimótatos pánton tón thiríon tón epí tís gís, ón epoíise Kýrios o Theós. kaí eípen o ófis tí gynaikí: tí óti eípen o Theós, ou mí fágite apó pantós xýlou toú paradeísou?
  I wąż nie fronimotatos wszystkich dzikich zwierząt na ziemi, będąc wymyślił Pan. i rzekł wąż t? kobiet, to, co Bóg powiedział, że nie zawsze jedzenie z drewna raju?

  Sądzę że te spadające meteoryty to albo aniołowie spadający albo powiedzmy spadające samoloty i inne ukrywane technologie. Dowodów brak…

  Jakiś czas temu zaciekawiło mnie to jako pośredni dowód na Efraim’skość Lechitów ”Lehi – w Księdze Mormona spotykamy się po raz pierwszy z Lehim w 1. Księdze Nefiego. Jest tam wzmianka, że Lehi widzi słup ognia, podobnie jak biblijny Mojżesz[1]. Jako prorok zapowiada Nefitom zagładę Jerozolimy[2]. Jest twórcą pierwszej kroniki Nefitów[3]. Według Księgi Mormona, wraz z rodziną ok. 600 r. p.n.e opuszcza Jerozolimę i udaje się do doliny Lemuela. Podczas swojej wędrówki znajduje Liahonę[4]. Ok. 580 r. umiera. Zdaniem Mormonów był potomkiem biblijnego Józefa.”

  Greckie słowo apollumi oznacza według słownika Stronga [http://biblehub.com/greek/622.htm] na język angielski (destroy, lose, perish) czyli Apollin, Apollyon, Apollo, Abadon to faktycznie Destroyer/Niszczyciel. Greckie słowo oznaczające niewolnika to doulos. choć istnieje obecnie słowo Sklavos. Apollyon to grecka wersja imienia Apollo. Istniało także galijskie bóstwo – Abellio (Abellionni), które znał Julek Cezar i Tertulian. Jan nie popełnił więc żadnej pomyłki w zapisie… greckim i dlatego nie mamy także 3×6, a Chi Xi Sigma. Zamiast Trzech razy Sigma.

  Według języka Greckiego Chrystus nie wstąpił do Piekieł ale do Hadesu (Káthodos tou Christoú ston Ádi) hADIs = Hades, ale też się tłumaczy na otchłań.

  Ewangelia Jana 6:
  (65) I mówił: Dlatego powiedziałem wam, że nikt nie może przyjść do mnie, jeśli mu to nie jest dane od Ojca.
  (66) Od tej chwili wielu uczniów jego zawróciło i już z nim nie chodziło.
  (67) Wtedy Isus rzekł do dwunastu: Czy i wy chcecie odejść?
  (68) Odpowiedział mu Szymon Piotr: Panie! Do kogo pójdziemy? Ty masz słowa żywota wiecznego.
  (69) A myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Chrystusem, Synem Boga żywego.
  (70) Isus odpowiedział im: Czy nie dwunastu was wybrałem? Ale jeden z was jest diabłem.
  (71) I mówił o Judaszu, synu Szymona z Kariotu, bo ten miał GO wydać, a był jednym z dwunastu.
  Kiedyś sądziłem (na podstawie ”Ewangelii” Judasza, nie znając Ewangelii Chrystusa, że Judasz był wybranym do tego celu w sensie pozytywnym. Gdyby nie Juda(s) [Judas to wersja imienia Judy wzięta z Septuaginty według której tak miał na imię syn Izraela] to nie było by ukryżowania zo pomocą narzędzia zwanego przez greków Stauros co niekoniecznie znaczyło krzyż, ale mogło być palem lub czymś w literze T. Krzyż to symbol solarny, satanistystyczny nawet i pogański, i nie powinniści czcić symboli pogańskich.
  Apostolstwo Macieja brałem, bo innej opcji nie znam. Sam Łukasz jednak nie napisał nic że Pablo był dołączony do grona dwunastu. Szukając argumentów przeciw Pawlowi znajdujemy głównie informacje o tym czego nie wiedział. Łukasz natomiast widział o Królestwie Bożym i nawet o 12 Synach Jakuba. Nie mógł tego mu powiedzieć, kompanowi? nie miał czasu ? trzymał go w piwnicy wmawiając że jest dalej stan wojenny, a rzymskie czołgi wyszły na ulice? Pawcio nie wyglądał na osobę zagubioną, bez charyzmy. Wszystko sprowadza się do że tego że Szaul Ha Tarsi okłamywał z pełną świadomością jako duchowy następca Judasza. Pytania kto i czy zastąpił Judasza fotel w gronie dwunastki.
  Judasz był samobójcą z wyboru. Uważam że mnóstwo samobójców będzie zbawiona, nie możemy ich z góry oceniać i skreślać. Żaden zdrowy na umyśle człowiek nie zabiłby się, chyba że pod presją otoczenia i ciemiężców – Ofitów.

  Syryjczycy w kanonie mieli Apokalipsę Barucha (2 Barucha) i Psalmy 151-155. A Ormianie akceptują Testament 12 Patriarchów, Żywoty Proroków i ciekawe opowiadanie o Józefie i Asenet.

  Kanon Etiopski zawiera też Księgę Jubileuszów (dużo mówi o Nefilimach i Grigori) i 4 Księgę Barucha (9 rozdziałowa ukazująca Barucha jako pośrednika pomiędzy Jeremiaszem a Bogiem. Księga Jubileuszów mówi że Bóg spowodował szał wsród Nefilimów tak aby się nazwajem wybili. Według Etiopskiej Księgi Jubileuszów Kain poślubił swoją siostrę – Awan . Mieli córkę o imieniu Azura. Adam miał jeszcze (ale jedymie) ośmiu synów. Set wział swoją siostrę Azuri za żonę. Henoch poślubił siostrę Noem. Czwarty rozdział i Siódmy tej księgi jest bardzo ciekawy i czerpie garściami z Księgi Henocha. Mówi o upadłych aniołach (Watchmen). Jared za którego życia przyszli Grigori na ziemię, miał żonę o imieniu Baraka – córkę Rasujel, córkę siostry jego ojca czy jakoś tak, zrodził Henocha.

  Jazydzi wierzą że pochodzą od najstarszego syna Adama, i są narodem wybranym przez Boga. Wyznają coś w rodzaju pomieszanego Zoroastryzmu i wiele innych.. Mają niestety swoje własne herezje. Melek Taus to chyba kolejne imię Ofisa, Lucypera. Modlą się niestety do szatana gdyż w sumię wyznają deizm.

  * Znalazłem pewnien werset o Sabacie:
  Genesis 2:2 | Bóg skończył robotę dnią siódmego czy szóstego ?
  LXX: 2 And God finished on the sixth day his works which he made, and he ceased on the seventh day from all his works which he made. 3 And God blessed the seventh day and sanctified it, because in it he ceased from all his works which God began to do.
  Peszitta: „And on the sixth day God finished his works…”
  KJV: „And on the seventh day God ended his work…”

  Judas podobno myślał że Isus stanie na czele rewolucji przeciw Rzymowi, mylił się i to mogło być jednym z powodów zdrady. Ewangelia Jana najbardziej wskazuję Jude z kariotu jako opętanego chwasta. Na jego miejsce mógł wskoczyć jeden z nich: Maciej, Józef, Nikodem.

  Nikodem był faryzeuszem (nawróconym przez Chrystusa). Możliwe że był Judejczykiem i dlatego stanął w obronie Chrystusa. Pamiętajmy że część Judejczyków przeszła na stronę Idumejczyków i na odwrót. To zależy od człowieka. Historia nawrócenia Nikodema jest wiarygodna… w przeciwieństwie do Saula. Isus nie brałby raczej członka Sanhedrynu na swego ucznia. Łukasz pisał o 72 uczniach, czyli wspomagał Saula, jednocześnie pisząc o rzeczach nieznanych Pawłowi… Euzebiuszowi także nie ma co wierzyć, bo żył około 200-300 lat później i miał ”opiekuna od cenzury” Konstantyna, czciciela Mitry/Sol Invictus. Maciej mógł chodzić razem z apostołami i wspomagać ich. Nie mamy jednak o nim wzmianki w Ewangeliach. Józef wydaje się być sensowny, Łukasz napisał że był podobno wybór pomiędzy Józefem, bratem Judy i Jakuba a Maciejem. Luke łączył prawdę z kłamstwem.
  Maciej trzymał się blisko Judei, a Józef według legend podróżował do Brytanii, tam gdzie dotarli także Izraelici, jako Irlandczycy, Walijczycy itd. oraz Danici.

  Józef dla wielu był wypełnieniem się proroctwa Izajasza 53:9

  (1) Kto uwierzył wieści naszej, a ramię Pana komu się objawiło?
  (2) Przynieśliśmy wieść jako dziecię przede Nim, jako korzeń w spragnionej ziemi. Nie miał on postawy ani urody, i widzieliśmy GO, ale nie miał On postawy ani piękna.
  (3) Jego postawa była nędzna, gorsza od takiej jak dzieci ludzi, człowiek w cierpieniu, zapoznany w znoszeniu choroby, jego twarz jest odwrócona od [nas], wzgardzony, nie szanowany.
  (4) Lecz on nasze grzechy nosił, i cierpiał dla nas, a my widzieliśmy że jest w kłopocie, w cierpieniu i w ucisku.
  (5) Lecz on zraniony jest za grzechy, zdruzgotany z powodu naszych nieprawości: kaźń naszego pokoju była na nim, jego sińcami zostaliśmy uzdrowieni.
  (6) Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan wydał Go za nasze grzechy.
  (7) A On, z powodu swego cierpienia, nie otworzył swoich ust, był jak jagnię prowadzone na rzeź i jak owca milcząca przed tymi, którzy ją strzygą, nie otworzył swoich ust.
  (8) W upokorzeniu wyrok został wydany: któż obwieści Jego pokolenie? Jego życie zostało zabrane z ziemi: ponieważ nieprawości mego ludu On był prowadzony na śmierć.
  (9) I dam mu grób grzesznika i bogatego na jego mogiłę, chociaż bezprawia nie popełniał ani nie było fałszu na jego ustach.

  Wracając do teorii ang. ”serpent seed”. Głosi ona że szatan jest ojcem Kaina. Sugeruje nam to głównie kabała i misdrasze. Dochodzi do tego potomstwo żydów od Kaina (wiele cech wspólnych). Jak wiemy Kainici potopili się i ocalał jedynie ród Setyty – Noego. Więc potomkowie Kaina nie istnieją od wieków na wieki wieków. Wiemy jednak z Ks. Henocha że Grigori o imieniu Gadrael (Wojownik Boży ???) zwiódł Ewę (niekoniecznie musiało to oznaczać barabarzenie 🙂 ).
  Zastanawiam się jaki motywami kierował się Kain. Czy był faktycznie pierwszym Nefilimem, czy opętanym przez złego anioła? Wiemy jednak że wierzył Boga, którego się bał… W tamtej sytuacji to Bóg jest tym sprawiedliwym i tak zawsze pozostanie!!
  1 J 3:
  (7) Dzieci, niech was nikt nie zwodzi; kto postępuje sprawiedliwie, sprawiedliwy jest, jak On jest sprawiedliwy.
  (8) Kto popełnia grzech, z diabła jest, gdyż diabeł od początku grzeszy. A Syn Boży na to się objawił, aby zniweczyć dzieła diabelskie.
  (9) Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia, gdyż posiew Boży jest w nim, i nie może grzeszyć, gdyż z Boga się narodził.
  (10) Po tym poznaje się dzieci Boże i dzieci diabelskie. Kto nie postępuje sprawiedliwie, nie jest z Boga, jak też ten, kto nie miłuje brata swego.
  (11) Albowiem to jest zwiastowanie, które słyszeliście od początku, że mamy się nawzajem miłować;
  (12) Nie jak Kain, który wywodził się od złego i zabił brata swego. A dlaczego go zabił? Ponieważ uczynki jego były złe, a uczynki brata jego sprawiedliwe.
  Ponownie mamy nt. postępowania. Jednocześnie możemy stwierdzić że Kain był Nefilimem albo świadomie stał się wrogiem Boga.

  Polubienie

 29. Witam.

  Bardzo zaintrygowała mnie ta strona zważywszy na to co spotkało mnie kiedyś gdy miałem 13 lat.. Też wtedy uznano mnie za wariata… Jednak o tym może kiedy indziej.
  Przeczytałem każdą linijkę tego artykułu, obejrzałem każdy film nie tylko tu ale też inne na YT. Tak jak pisałem interesuję się tymi tematami od 13 roku życia, kiedy jeszcze nie było dostępu do Internetu i YT było np czasopismo FaktorX (może ktoś z was kojaży), programy typu Nie do wiary itp…

  Mam kilka pytań a mianowicie: Jeżeli żyjemy na płaskiej ziemi a nad nią jest firmament, który chroni nas przed zalaniem wody która jest nad nami to co to jest księżyc, słońce inne planety? Czy ja mam to rozumieć jako jakiś chologram, dużą latarkę (słońce) co jest za firmamentem? Ma jakąś głębokość? To kosmos istnieje? To wygląda trochę tak jak byśmy byli w środku kinder niespodzianki a z zewnątrz otacza nas czekolada… Sorki ale gubię się już w tym…

  Polubienie

 30. Czy wierzysz w przypadek ? Jak myslisz, kto z zyjacych wypowiedzial slowa ” Boga nie ma a jesli nawet jest to jestem od Niego madrzejszy” (przetlumaczone). Zadaj mi prosze jakies pytanie ale na adres email. Dziekuje.

  Polubienie

   1. Stworzyles takiego bloga, poswiecasz sie, swoj czas a moze i czas swojej rodziny i tu nagle nawet nie masz pytan. Bog stworzyl czlowieka na swoje podobienstwo a ty temu czlowiekowi nie chcesz poswiecic chwili na jedno jakies pytanie? Jesli nie wierzysz w przypadek to moze i ja nie przypadkiem do Ciebie pisze? List zabrzmial jak „zrobilem tego bloga bo chce zostac zauwazony” , Zostales jednak wszystkiego w internecie i ksiazkach nie odnajdziesz…
    Pozdrawiam

    Polubienie

   2. Właśnie z tego powodu, że nie chcę poświęcać czasu na blog kosztem rodziny, nie zadaję pytań bez wyraźnej potrzeby tym bardziej, że moja głowa jest w ostatnim czasie zasypana obowiązkami poza internetem.

    Czas mogę poświęcić drugiemu człowiekowi, jak najbardziej, ale nie umiem się zbytnio narzucać, dlatego zazwyczaj odpowiadam na pytania innych, aniżeli sam miałbym zadawać pytania czytelnikom…tak zazwyczaj działają tym podobne blogi.

    Zapewne przypadkowo tu nie napisałeś i miałeś w tym jakiś cel, ale niestety ja go nie znam, więc jeśli możesz napisz w czym rzecz.

    kamilesq@gmail.com

    Wybacz, po prostu nie mam w zwyczaju na siłę wdawać się w dyskusje, a czytelnicy zazwyczaj wychodzą wprost z tematami, które chcą poruszyć.

    Pozdrawiam.

    Polubienie

 31. Kamilu… zastanawiające jest, dlaczego wszyscy byli „świadkowie” są antypawłowcami.
  Ja wierzę w prawdziwość objawień Słowa u apostoła Pawła.
  Ma to miejsce również i dzisiaj.
  Listy Pawła są dopełnieniem czterech ewangelii. Bez jego listów ewangelie i Stary Testament pozostają niekompletne i niezrozumiałe.
  Polecam wykłady Seba na kanałach YT: „uzdrowienie.com.pl” oraz „Jezus bez religii”. A w szczególności
  ten „613 gwoździ do twojej trumny”.
  Pozdrawiam w Panu.

  Polubienie

  1. Marku..być może dlatego, że ŚJ posługują się silną manipulacją, w której listy Pawła odgrywają kluczową rolę.

   Listy Pawła to obca „ewangelia” zupełnie sprzeczna ze Słowem Bożym. Tylko nauki Jezusa są drogą do zbawienia..wszelkie inne nauki pochodzą od złego.
   Oczywiscie nie musisz się ze mną zgadzać.

   Pozdrawiam w Bogu.

   Polubienie

  2. Marku, przeczytałam Stary i Nowy Testament. I nie mogę pojąć – dlaczego uważasz, że bez tekstów Pawła te księgi są niezrozumiałe? Czytam oto Ewangelię Mateusza. Co w niej jest takiego, czego nie można pojąć? Przecież Słowo Chrystusa jest proste, mocne i czytelne. W przeciwieństwie do słów Pawła, które jego zwolennicy tłumaczą na wiele sposobów i jednoznacznie wyjaśnić nie mogą, co ich mistrz miał na myśli. Czy Ciebie to nie zastanawia? Wierzę w Boga i Jego moc. Mój Bóg wypowiada prawdę przez swojego Syna. Nie potrzebuje On tłumaczy pokroju Pawła. Paweł niczego nie ułatwia. A wręcz przeciwnie. Wiara w Pawła jako tłumacza staje się dla mnie brakiem wiary w Boga prawdziwego – jako Boga niedoskonałego, który najwyraźniej powołuje tłumacza, aby wyjaśniał jego własne Słowa. Biblia jest dla prostego człowieka. A każdy inteligenty człowiek prędzej czy później zauważy, że Paweł potrafi przeczyć sam sobie. I gdzie tu logika? Idąc tym tropem Bóg powinien w dalszej kolejności powołać kogoś, kto wytłumaczy nam słowa Pawła? Powstaje zatem zamknięty krąg, zbudowany na zwyczajnym braku wiary w moc i geniusz Boga.

   Polubienie

   1. Witam wszystkich serdecznie przychylam się do wypowiedzi „kobiety” że listy Pawła nie są zaprzeczeniem Ewangelii, lecz jej potwierdzeniem! Proponuję, na tym blogu zweryfikować nauki Pawła pod tytułem „Trzymając się Słowa”, niech każdy ma możliwość wypowiedzi różnych tekstów Pawła i sprawdźmy, czy biblia ST i NT popiera Pawłowe wypowiedzi. Sądzę, że jest to uczciwe podejście do sprawy i każdy w swoim sumieniu ma możliwość podjęcia wyboru, czy ta nauka jest z Boga, czy też nie.

    Polubienie

   2. Zauważ, że Kobieta wyraziła się na temat Pawła w sposób nieprzychylny i ma w pełni rację. Czytaj uważniej.

    Naszym jedynym Nauczycielem jest Syn Boży – Jezus Chrystus i tylko Jego głosu powinniśmy słuchać i nigdy nie było potrzeby, żeby naszego Nauczyciela poprawiać lub wyjaśniać..jest to brak zaufania do Niego!

    A ja Tobie proponuję zapoznać się najpierw z dowadami w pełni pokazującymi fałsz Szawła…zacznij od jego bluźnierczych wersetów…

    http://www.zbawienie.com/Pawel-zakon.htm

    Polubienie

   3. Witam wszystkich zgadza się, że kobieta nie będzie moim sprzymierzeńcem w obronie Słowa Boga, który użył swojego narzędzia tj Pawła. Wobec tego, będę sam po kolei odnosił się do zarzutów wobec słów Pawła, które są zamieszczone na podanej stronie przez autora blogu. Największym czasem dysponuję w Szabat Pana, więc wtedy będę pisał, abyśmy mogli mieć porównanie wobec przedstawianych zarzutów. Pamiętajmy, że duchowe rzeczy powinniśmy odczytywać w podobny sposób.

    Polubienie

   4. Paweł nigdzie nie zwiastował Słowa Bożego. Nigdy nie powoływał się na słowa Boga ani Chrystusa i Ich w ogóle nie cytował, tak więc określanie jego nauk „Słowem Bożym” jest bluźnierstwem.

    Pierwsze pytanie do Ciebie…

    Skoro Paweł twierdzi, że Zakon został przybity do krzyża wraz z Chrystusem, to po co obchodzisz Sabat???

    Przecież Zakon, który mówi o Sabacie został wg Szawła unieważniony.

    To jak??? Obowiązuje Zakon czy nie, że jednak celebrujesz Sabat????????

    Paweł twierdzi, że Zakonu już nie ma…no więc jak?? 😉

    Polubienie

   5. A propos mojego nicku to po „owocach ich poznacie” mówił sam Pan. Twoje owoce to wytwór twoich uczynków, dlatego w wielu swoich wypowiedziach drwisz z innych osób o czym ci już wspominałem. Dlatego przyjrzymy się głębiej wypowiedziom Pawła, bo może się okazać, że nie tylko drwisz z ludzi, lecz z samego Boga!

    Polubienie

   6. Dlatego odrzucasz słowa Pawła, ponieważ uważasz, że pisał o zakonie moralnym to jest wielki błąd. Dlatego ap. Piotr pisał:
    „A cierpliwość naszego Pana uważajcie za zbawienie, jak i nasz umiłowany brat Paweł według danej mu mądrości pisał do was; Jak też mówi o tym we wszystkich listach. Są w nich pewne rzeczy trudne do zrozumienia, które, podobnie jak inne Pisma, ludzie niedouczeni i nieutwierdzeni przekręcają ku swemu własnemu zatraceniu.”
    ‭‭2 Piotra‬ ‭3:15-16‬ ‭PUBG‬‬

    Polubienie

   7. Powtarzam, że Zakon jest jeden, nadany podczas zawarcia Przymierza z Izraelitami.

    Nauki Pawła odrzucam, ponieważ są sprzeczne z naukami Chrystusa i całym Słowem Bożym, które po stokroć powtarza, że Zakon nie przestanie istnieć nigdy.

    Ponadto, tylko Jezus jest naszym jedynym Pasterzem i Przewodnikiem, a wy chrzescijanie idziecie wszyscy za Szawłe
    m, kompletnie negując nauki Syna Bożego.

    Jana 14
    6) Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.

    TYLKO PRZEZ CHRYSTUSA!

    NIE PRZEZ SZAWŁA!

    Dalej…

    Jana 10
    (16) Mam i inne owce, które nie są z tej owczarni; również i te muszę przyprowadzić, i głosu mojego słuchać będą, i będzie jedna owczarnia i jeden pasterz.

    CZYJEGO GŁOSU SŁUCHAJĄ OWCE???

    JEZUSA CZY SZAWŁA???

    Ja wybieram Jezusa 🙂

    List Piotra to fałszywka przerobiona przez Rzym w celu autoryzacji herezji Szawła. Łatwo to poznać po filozoficznym stylu, który wyklucza prostotę nauk Baranka i Jego uczniów.

    Ponadto w listach Piotra mamy takie oto kłamstwa…

    1 list Piotra 3
    (19) W nim poszedł ogłosić [zbawienie] nawet duchom zamkniętym w więzieniu,
    (20) niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz, zostało uratowanych przez wodę.

    Kim są duchy zamknięte w więzieniu przed potopem???

    Jest to mowa o upadłych aniołach, którzy zbuntowali się przeciw Bogu i płodzili potomstwo z córkami ludzkimi, o czym mówi Ks.Rodzaju, a dokładnie opisuje to Ks.Henocha.

    Upadli są skazani na jezioro ognia i wieczne potępienie, ale herezje Pawła mówią, że nawet oni zostaną zbawieni, co jest oczywistym kłamstwem nie mającym podparcia w całym Slowie Bożym (nie pawłowym).

    Marku…umówmy się tak, że jeśli chcesz być uczciwy, to swoje argumenty opieraj jedynie na wypowiedziach samego Boga oraz Jego Syna Chrystusa.

    Paełowizny nie uznaję i nię będę tolerował pawłowych wypocin.

    Liczą się tylko słowa Ojca i Syna, ok? 🙂

    Polubienie

   8. Marku, domyślam się, że Twoja wizyta na moim blogu i próby obrony Szawła powodowane są artykułem Roberta Brzozy, który postanowił zaatakować prawdziwych naśladowców Chrystusa.

    Mój dobry znajomu dokonał analizy owego artykułu i ukazał wielki fałsz pana Roberta…

    ” Autorem tego artykułu:
    https://zastopujczas.pl/badanie-pism/sekta-antypawlowa-to-666/

    Jest Robert Brzoza, który jest powiązany poglądami z Krzysztofem Królem (tym który na startym forum zbawienie wykłócał się z Henrykiem, że imieniem Zbawiciela jest Jeszu). 

    Porównajmy:

    Robert Brzoza napisał:Na pewno każdy kto działa przeciw Pawłowi działa też przeciw Duchowi Świętemu, który go uwiarygadniał, a także przeciw temu, który go posłał do służby, czyli przeciw Panu naszemu Jeszu.

    https://zastopujczas.pl/badanie-pism/sekta-antypawlowa-to-666/

    z tytułem tego bloga Krzysztofa Króla:
    [size=60]Moim Panem jest Jeszu[/size]

    http://www.jeszu.pl

    Czyli kółeczko wzajemnej adoracji. Pan Robert Brzoza oto kim on jest:

    Robert Brzoza napisał:[size=30]Kim Jestem ?[/size]
     Witaj
    Nazywam się Robert Brzoza.
    Mam żonę i dwójkę dzieci. Mieszkam w USA.
    Nie reprezentuję żadnej religii światowej, żadnego ugrupowania politycznego, nikt nie sponsoruje mojej działalności. 
    Z wykształcenia jestem ekonomistą. Studiowałem na Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzania w Mielcu oraz na Akademii Ekonomicznej w Krakowie.
    Bardzo cenię sobie wiedzę, którą zdobyłem na nieznanej uczelni w Mielcu. Uczyłem się tam ekonomii przez 3,5 roku. Naszymi wykładowcami była kadra z Akademii Ekonomicznej w Krakowie na czele z prof. dr. hab. Andrzejem Pruskiem. Pisałem u niego pracę licencjacką.
    Kiedy po latach analizuję wiedzę, którą tam zdobyłem, to stwierdzam, że nauczyciele próbowali nam przekazać prawdę o zakłamanej ekonomii. Nie nazywali tego wprost, natomiast mówili bez wskazywania winnych.
    Później dzięki dobrym wynikom dostałem się bez egzaminów na Akademie Ekonomiczną w Krakowie.
    Byłem zaszokowany wiedzą, którą nam przekazywali. Pracowaliśmy nad bezsensownymi bryłami, koniunkturami. Wytrzymałem tylko pół roku.
    Jeżeli porównam te dwie szkoły, to nieznana szkoła w Mielcu uczyła prawdy. Profesorowie otwierali się, byli przyjacielscy. Pamiętam jak jedna z profesorek na analityce była w szoku, kiedy rozwiązałem zadanie w całkiem inny sposób, niż ona uczyła. Stwierdziła, że była to metoda bardzo zaawansowana. Dała mi wtedy kopa do ciężkiej pracy. Takich mieliśmy nauczycieli w nieprestiżowej szkole.
    Na Akademii Ekonomicznej w Krakowie było całkiem inaczej. Tam kształcili nas na korporacyjne mózgi.
    Po latach dalej nie rozumiem dlaczego inni tego nie dostrzegali.
    W rezultacie nie skończyłem studiów magisterskich. Uczyłem się żydowsko-lichwiarskiej ekonomii opartej na zysku i lichwie, która nie ma nic wspólnego z fizyczną ekonomią ani z prawem naturalnym.
    Nigdy nie interesowały mnie papierki, ale pracując w korporacji, nie dostałem awansu, ponieważ… nie miałem dyplomu ukończenia magisterki.
    Pierwszy swój biznes założyłem w 1996 roku.
    Od tego czasu pracowałem w dużej firmie korporacyjnej, małych firmach, jak i we własnych biznesach.
    Obecnie prowadzę kilka projektów internetowych.
     
     
    Pozdrawiam
    Robert Brzoza

    https://robertbrzoza.pl/o-mnie/
    Robert prowadzi kilka projektów internetowych, czyli jest w trybach systemu. Zobaczmy on na swojej stronie zarabia:
    https://monitorowanierynku.pl
    https://monitorowanierynku.pl/doradztwo-biznesowe/
    https://monitorowanierynku.pl/strona-www/
    https://monitorowanierynku.pl/budowa-biznesu/
    https://monitorowanierynku.pl/ochrona-biznesu/

    Jednym słowem Robert Brzoza zarabia na swoim pisaniu w internecie i doradztwie. A zatem Robert Brzoza nie zaatakuje Pawła ponieważ straciłby by wielu klientów i co za tym idzie wygodne źródło dochodu.
    Obalmy brednie pana Brzozy:

    Robert Brzoza napisał:W ten sposób świadczył o Pawle:

    2 Piotra 3:15-16:
    „Ceńcie sobie bardzo wielkoduszność Pana, jak to napisał, z właściwą sobie mądrością Bożą, umiłowany brat nasz Paweł w liście skierowanym do was oraz w pozostałych swoich listach zajmujących się tą sprawą. Są tam przyznać trzeba również rzeczy trudne do zrozumienia. Ludzie niedostatecznie przygotowani i nie utwierdzeni w wierze, pojmując je podobnie zresztą jak inne pisma w sposób niewłaściwy, tym samym ściągają na siebie wieczną zagładę”.

    Nawet sam Piotr pisze o dzisiejszej sekcie antypawłowej. Bóg umieszczając te słowa, z góry przewidział, że pojawi się taka sekta. Dlatego napisał o nich: „Ludzie niedostatecznie przygotowani i nie utwierdzeni w wierze”.

    1. Te słowa są przypisywane Piotrowi, nie ma dowodów, że są to słowa Piotra, poza twierdzeniami Watykanu.
    2. To są słowa człowieka a nie Boga. 
    3. Bóg nie umieścił tych słów w Biblii tylko ludzie, zwolennicy Pawła z Tarsu.
    Robert Brzoza zatem manipuluje ludźmi. Dalej jest zabawniej:

    Robert Brzoza napisał:Piotr, napisał:

    1 – Piotra 1 – Szymon Piotr – Kefas – Skała, jeden z dwunastu.

    2 – Piotra 2.

    Pozostali pisarze:
    1 – Mateusz.
    2 – Marek.
    3 – Jan – napisał Objawienie, Jana i trzy listy Jana.
    4 – Jakub.
    5 – Jana 1 – napisał Objawienie, Jana i trzy listy Jana.
    6 – Jana 2.
    7 – Jana 3.
    8 – Juda.
    9 – Objawienie Jana.
    Podsumujmy:
    Mamy 14 Pism Pawła + 2 Pisma Łukasza + 2 Pisma Piotra = 18 Pism wyrzuconych przez sektę antypawłową.
    Zróbmy małą matematykę i obliczmy, jakim procentem liczby 18 (Pisma wyrzucone przez sektę) jest liczba 27 (wszystkie Pisma w Nowym Testamencie).
    18/27*100 = ?
    Odpowiedź: 66.66666666666666.
    Oznacza to, że blisko 70% Pism wyrzuca sekta antypawłowa z Nowego Testamentu.

    1. W Biblii Mesjańskiej zaznaczono jako teksty Pawłowe 19 pism a nie 18.
    A zatem policzmy:
    19/27 x 100 = 70,37037037037
    czyli nijak ma się to do wyniku Roberta Brzozy. A raczej wychodzi nam liczba 7 jak liczba siedmiu zborów.
    2. Jak zwolennik Pawła z Tarsu Luter wywalił księgi deuterokanoniczne oraz chciał wywalić listy Jakuba, Judy i nawet Apokalipsę to nie było wśród Pawłowców takiego lamentu:
    http://zbawienie.forumotion.com/t276-sprawa-lutra-czyli-moja-polemika-z-detektywem-prawdy
    Jak wywalono księgę Henocha to była cisza, a gdy wywalamy pisma Pawła i jego zwolenników to mamy ogromny lament i dodatkowo mamy jakieś obliczenia które są kłamliwe. Tyle lat nauki ekonomii a pan Robert Brzoza nie umie wyprowadzić prawdziwego obliczenia matematycznego.

    Robert Brzoza napisał:Konkluzja
    Zauważ, że nie tylko Biblia jest przeciwko sekcie antypawłowej, ale również matematyka 

    O tak matematyka. W Biblii Mesjańskiej jest odrzucone 19 pism Pawłowych a nie 18. Można to sprawdzić tutaj panie Robercie Brzoza:
    http://www.bibliamesjanska.com
    Szare tytuły, oznaczają pisma nie natchnione przez Boga. Każdy może zatem policzyć je. 

    Robert Brzoza napisał:Sataniści, iluminaci, masoni i wiele innych satanistycznych organizacji posługuje się liczbą „666”.
    Uważają ją za znak szatana.
    Biblia pisze, że dopiero od tej liczby 666 (liczba człowieka) należy obliczyć liczbę imienia zwierzęcia (bestii), jednak sataniści przyjęli 666 za swój znak.
    Bardzo gorąco polecam sprawdzać wszystkie osoby, które głoszą Pisma.
    W pierwszej kolejności sprawdź czy nie jest to bałwochwalca – „Bałwochwalstwo – dlaczego tak trudno uwierzyć?”.
    W drugiej kolejności czy nie należy do sekty antypawłowej.
    Następnie, dowiedz się czy ma otwarty umysł, czy jest w stanie zmienić swoje poglądy, jeżeli przedstawisz jej biblijną argumentacje.
    Pamiętaj, że w każdej rozmowie biblijnej to my musimy być cierpliwi, nie obrażać i nie wyśmiewać nikogo.
    Zazwyczaj tak robią przeciwnicy.
    Naszą zbroją jest cierpliwość, inteligencja, argumenty i prawda. 

    Naprawdę!!!! Jak na razie cały argument to wymyślony przez Roberta Brzozę wzór matematyczny w którym dodatkowo jest błąd. 
    Jak zatem można mówić o prawdzie???

    Robert Brzoza napisał:Jakie to ma znaczenie z punktu widzenia obrazu bestii?
    Otóż żeby Bestia mogła przywrócić swój kult, musi namówić ludzi do przestrzegania prawa mojżeszowego, a Paweł był tym, który te prawo obalił.
    Dzięki jego niezłomnej postawie wiemy, że nie podlegamy prawu. Bestia, którą jest państwo żydowskie położone w Palestynie musi obalić Pawła, żeby zająć pozycję uprzywilejowaną i zmusić resztę narodów do uległości ogłaszając prawo żydowskie za obowiązujące na całej Ziemi.
    Czy faktycznie w liczbie 666 chodzi o zwalczanie Pawła?
    Trudno stwierdzić jednoznacznie, ale warto wziąć to pod uwagę obserwując dalsze światowe wydarzenia.
    Na pewno każdy kto działa przeciw Pawłowi działa też przeciw Duchowi Świętemu, który go uwiarygadniał, a także przeciw temu, który go posłał do służby, czyli przeciw Panu naszemu Jeszu.

    To ładnie, czyli Bestia będzie zmuszała  – wg Roberta Brzozy – do wypełniania Tory w tym 10 przykazań każdego człowieka !!!!
    Apokalipsa wspomina o liczbie 666:

    Ap 13 napisał:(16) On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole,
    (17) I że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia.
    (18) Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć.

    Apokalipsa też wspomina, ze smok po upadku na ziemię i po nieudanym ataku na niewiastę zacznie kogo prześladować???

    Ap 12 napisał:(17) I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Isusie.

    Czyli jak to wygląda z punktu widzenia inteligencji Roberta Brzozy???

    Smok będzie walczył z tymi których Bestia zmusi do przestrzegania Tory czyli przykazań Bożych????

    A co tutaj pisze:

    Ap 14 napisał:(6) I widziałem innego anioła, lecącego przez środek nieba, który miał ewangelię wieczną, aby ją zwiastować mieszkańcom ziemi i wszystkim narodom, i plemionom, i językom, i ludom, który mówił donośnym głosem:
    (7) Bójcie się Boga i oddajcie mu chwałę, gdyż nadeszła godzina sądu jego, i oddajcie pokłon temu, który stworzył niebo i ziemię, i morze, i źródła wód.
    ( A drugi anioł szedł za nim i mówił: Upadł, upadł wielki Babilon, który napoił wszystkie narody winem szaleńczej rozpusty.
    (9) A trzeci anioł szedł za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeżeli ktoś odda pokłon zwierzęciu i jego posągowi i przyjmie znamię na swoje czoło lub na swoją rękę,
    (10) To i on pić będzie samo czyste wino gniewu Bożego z kielicha jego gniewu i będzie męczony w ogniu i w siarce wobec świętych aniołów i wobec Baranka.
    (11) A dym ich męki unosi się w górę na wieki wieków i nie mają wytchnienia we dnie i w nocy ci, którzy oddają pokłon zwierzęciu i jego posągowi, ani nikt, kto przyjmuje znamię jego imienia.
    (12) Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Isusa.

    Czyli jak anioł każdemu kto zacznie przestrzegać przykazań Bożych (czyli Tory) z rozkazu Bestii zagrozi karą czyli śmiercią drugą aby potem jednak pochwalić tych którzy jednak tych przykazań przestrzegają????

    Oto mamy piękny pokaz „inteligencji, argumentów i prawdy” w wykonaniu Roberta Brzozy!!!!”

    Polubienie

   9. A to przepraszam, ale chyba źle wywnioskowałem z postu Kobiety, która odpowiadała innemu czytelnikowi. Choć byloby łatwiej zwracać się do Ciebie po imieniu 🙂

    Przy okazji, chciałbym pokazać, jak w ostatnich dniach naskoczył na mnie niczym bandyta pewien obrońca Szawła ukazujacy haniebną i pełną pogardy postawę…

    Takie świadectwo dają wyznawcy Szawła z Tarsu…szydera, oszczerstwa i obelgi 😦

    Polubienie

   10. Rozumiem ciebie Kamilu, ale przez pryzmat takich osób nie można dyskredytować Słowa Bożego w tym, również i listów Pawła o czym napiszę jutro więcej.

    Polubienie

   11. Oczywiście, moje podejście do pawłowizny nie jest powodowane takim a nie innym zachowaniem wyznawców Pawła, ale odmiennością jego nauk od prawdziwego Słowa Bożego.

    Postawa pawłowców pokazuje tylko, jak bardzo zawistni potrafią oni być i jak kłamliwe są twierdzenia, że antypawłowcy, to sataniści.

    „Po owocach ich poznacie”…a owoce większości wyznawców Pawła są zgniłe, gdyż pogardzają oni Prawem Bożym, które w pełni reguluje postawę sług Bożych względem bliźnich.

    Czym jest Słowo Boże, tlumaczyć nie trzeba..jest to każde słowo pochodzące z ust Bożych, który zwiastował także Jezus powtarzając wielokrotnie, że nie mówi On od siebie, ale to czego nauczył Go Ojciec.

    Pawłowizna nie jest słowem pochodzącym od Boga, a jest nauką ludzką o faryzejskim źródle.

    Wskaż mi proszę, w którym miejscu Szaweł powołuje się na osobiste wypowiedzi Ojca lub Syna.

    Polubienie

   12. I ponownie rozumiem cię Kamilu, sam Paweł napisał:
    „Bóg, który wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś do ojców przez proroków; W tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez swego Syna, którego ustanowił dziedzicem wszystkiego, przez którego też stworzył światy;”
    ‭‭Hebrajczyków‬ ‭1:1-2‬ ‭PUBG‬‬
    Bóg mówi nam przez Swojego Syna w jaki sposób to się odbywa, kiedy Jezus wstąpił do Ojca? To Bóg wybiera sobie narzędzia, którymi się posługuje, czy możemy Boga w tym ograniczać? Sam Pan dał zalecenie w Ew. Mat. 28,19-20, aby nauczać innych. Paweł jest tylko przykładem wielu, którzy pozostali posłuszni Słowu Boga.

    Polubienie

   13. Trudno mi się z Tobą zgodzić z prostego powodu…

    To Bóg Ojciec przemawiał przez proroków i to On zawsze ich wybierał z Apostołami Baranka włącznie, o czym sam Jezus wyraźnie powiedział, że to Ojciec Mu ich dał.

    A co wiemy z relacji Szawła???

    To, że rzekomo Jezus Mu się objawił i go wybrał, co jest kompletnie sprzeczne z odwiecznym porządkiem, w którym to zawsze Ojciec wybierał tych sług, których chciał..to samo tyczy się 144000…nie Jezus ich wybiera, ale Ojciec dla Jezusa.

    Tak więc objawienie Szawła to kłamstwo, gdyż Jezus nigdy nikomu się nie objawiał, ponieważ po to był raz na ziemi, by dać całkowite świadectwo umocnione Jego ofiarną śmiercią.

    Rzekome wybraństwo Pawła jest więc sugestią, że wysłannictwo i wybraństwo 12 było niewystarczające, co jest zupełnym nonsensem.

    Ponadto, sam Szaweł strzelił sobie w stopę rzekomym objawieniem, gdyż sam gadał o ukazywaniu się szatana pod postacią „anioła swiatłości”, a więc co widział Paweł…nawiedziła go swiatłość od której chwilowo oślepł. Od kogo mogła ta światłość pochodzić??

    Oczywiście od szatana, a Szaweł zrobił z tego objawienie Chrystusowe, tak więc nic dziwnego, że ewangelia Szawła jest pełna bluźnierstw wobec Boga i Jego Prawa, które Paweł nazywa „przekleństwem”.

    Czyli Szaweł stwierdza, że Bóg się pomylił dając taki a nie inny Zakon, co jest totalnym bluźnierstwem!

    Czyżby Bóg się mylił? Wg Szawła tak.

    Jezus dał polecenie aby nauczać innych, ale czego??

    Dobrej Nowiny o Królestwie Bożym na ziemi, w którym Prawo będzie obowiązywało wszystkich…jak więc można twierdzić, że zostało ono anulowane???

    A Sąd Boży…na czym ma się opierać, skoro nie ma już Prawa na podstawie którego będą sądzone narody???

    Widzisz, że sprzeczności mnożą się bez końca, a wybór jest prosty…

    Albo słuchasz głosu Jedynego Pasterza Chrzystusa i idziesz za nim do żywota wiecznego, albo słuchasz głosu zwodzicieli i do Królestwa nie wchodzisz.

    Albo Jezus albo Paweł!

    Ja wybieram Jezusa i Jego nauki, zamiast herezji faryzeusza, prześladowcy i mordercy – Szawła z Tarsu.

    Polubienie

   14. Kamilu błądzisz w swoich studiach, czy aby na pewno Jezus nigdy nikomu się nie objawił? Sprawdź w wielu dostępnych przekładach kogo widział Nebukednazar w piecu ognistym wśród swoich sług.
    „A on odpowiadając rzekł: Oto Ja widzę czterech mężów rozwiązanych przechodzących się w pośrodku ognia, a niemasz żadnego naruszenia przy nich, a osoba czwartego podobna jest Synowi Bożemu.”
    ‭‭Daniela‬ ‭3:25‬ ‭PBG‬‬

    Polubienie

   15. Myślę, że próbujesz mi na siłę wmówić to, że się mylę posuwając się do perfidnej manipulacji, a to już jest poważne nadużycie.

    Ks.Daniela nic nie mówi o Synu Bożym i jest kłamstwem to, co mi podałeś…

    Daniela 3

    (25) A on odpowiadając rzekł: Oto ja widzę czterech mężów chodzących wolno w środku ognia i nie ma na nich żadnego uszkodzenia, a wygląd czwartej osoby podobny jest do ANIOŁA.

    Korzystasz z wadliwego przekładu i podpierasz swoje twierdzenie na dowolnym tłumaczeniu, a czy raczyłeś porównać inne tłumaczenia??

    Podejrzewam, że nie i na siłe dipasowujesz sobie argumenty, by pasowały to twych tez.

    Jestem rozczarowany taką postawą :/

    Polubienie

   16. Tak jak pisałem już tobie wcześniej w prywatnej korespondencji. Masz podświadomie zaszczepione myślenie nauk ŚJ, którzy dyskredytują wszystko co nie jest zgodne z ich poglądami, a szczególnie z osobą Jezusa Chrystusa, którego notabene także nie widzą w ST. Kamilu to nie nadużycie, lecz prawda.

    Polubienie

   17. Problem w tym, że ŚJ bazują głównie na naukach Szawła, tak więc twoje twierdzenie jest pozbawione sensu.

    W tej sytuacji mogę wyjść z identycznym kontrargumentem…Twoje myślenie jest mocno indoktrynowane przez nauki ADS. Jesteś nadal podległy manipulacjom tej sekty chrzescijańskiej, czego o mnie powiedzieć nie można, ponieważ ja odrzuciłem fałszywe nauki Pawła, na których zbudowane są kłamliwe doktryny zarówno ADS jak i ŚJ.

    Ty bronisz swojej religii, fałszywej jak wszystkie religie.

    Ja z fałszywymi religiami zerwałem juz w wieku 15 lat, tak więc zdaje się, że jestes pod dużo większym wpływem manipulacji niż ja…niestety.

    To pawłowcy robią Boga Ojca z Jego Syna i to pawłowcy widzą Jezusa w ST, co jest nieporozumieniem. Sam Daniel dostał proroctwa od Boga o pojawieniu się Mesjasza, czym był bardzo zachwycony, ale nigdy Go nie widział wbrew temu co sugerujesz.

    ŚJ, ADS, zieloni itd…wszyscy mówią, że znają Prawdę i tylko u nich jest Prawda. Jest to śmieszne, bo wszyscy oni twierdzą tak samo, a jednak Prawda nie może być u wszystkich na raz, zwłaszcza, że każdy twierdzi coś innego…

    …to własnie efekt fałszywych nauk Szawła, dzięki któremu szatan podzielił ludzi szukających Boga na setki odłamów i sekt chrześcijaństwa z bluźnierczym Rzymem na czele.

    Polubienie

   18. Anglojęzyczny przekład:
    „He answered and said, Lo, I see four men loose, walking in the midst of the fire, and they have no hurt; and the form of the fourth is like the Son of God.”
    ‭‭Daniel‬ ‭3:25‬ ‭KJV‬‬

    Polubienie

   19. I tu wychodzą rażące braki w twej wiedzy oraz typowe dopasowywanie słów tak, by na siłę pasowały do twych twierdzeń.

    Zobaczmy, że aniołowie są także określani mianem synów Bożych…

    Ks.Rodzaju 6
    (1) A kiedy ludzie zaczęli rozmnażać się na ziemi i rodziły im się córki,

    (2) Ujrzeli synowie boży, że córki ludzkie były piękne. Wzięli więc sobie za żony te wszystkie, które sobie upatrzyli.

    Czyli według twej błędnej retoryki można w oparciu o taką nadinterpretację, jaką stosujesz, wyciągnąć wniosek, iż Jezusów jest więcej niż ten jeden jedyny, a na dodatek łamali oni nakazy Boga i jeszcze płodzili potomstwo zwane nefilimami, które zostały unicestwione podczas potopu.

    Czy dostrzegasz kompletny absurd twoich twierdzeń?

    Polubienie

   20. I to samo tyczy się słów z Księgi Hioba…

    Hioba 38:7  
    „Czy chórem śpiewały gwiazdy poranne i radowali się wszyscy synowie Boży?”

    Wystarczy porównać kilka różnych przekładów, by dostrzec, że synami Bożymi zwani są także aniołowie 🙂

    Tak więc mamy jasność, że stosujesz manipulatywną nadinterpretację tak, aby pasowało Ci do twoich twierdzeń.

    Nie ma to niczego wspólnego z Prawdą i wnikliwością w Słowo Boże.

    Przykro mi przyjacielu, ale wychodzi na to, że to Ty błądzisz w ciemnościach i możesz za to podziękować Twemu nauczycielowi…Szawłowi.

    Polubienie

   21. I kolejna wtopa w Twej nadinterpretacji…

    Mateusza 5
    (9) Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani.

    Według Twej retoryki, osoby pokój czyniące będą nazywane…Jezusami Chrystusami tak???

    Nonsens!

    To samo tyczy się odwiedzin Abrahama przez trzech aniołów Bożych…

    Ks.Rodzaju 18/19

    (1) Potem ukazał mu się Pan w dąbrowie Mamre, gdy siedział u wejścia do namiotu w skwarne południe.

    (2) A podniósłszy oczy, ujrzał trzech mężów, którzy stanęli przed nim. Ujrzawszy ich, wybiegł od wejścia do namiotu na ich spotkanie i pokłoniwszy się aż do ziemi,

    (…)

    (20) Potem rzekł Pan: Wielki rozlega się krzyk przeciwko Sodomie i Gomorze, że grzech ich jest bardzo ciężki.

    (21) Zstąpię więc i zobaczę, czy postępowali we wszystkim tak, jak głosi krzyk, który doszedł do mnie, czy nie; muszę to wiedzieć!

    (22) Potem odwrócili się mężowie i poszli stamtąd do Sodomy. Abraham zaś stał nadal przed Panem,

    (…)

    (1) Pod wieczór przyszli dwaj aniołowie do Sodomy, a Lot siedział w bramie Sodomy. Gdy ich Lot ujrzał, powstał, by wyjść na ich spotkanie, i pokłonił się aż do ziemi,

    Tak więc mamy tu dobitny dowód, że aniołowie Boży byli również zwani „mężami Bożymi” i wciskanie tu na siłę Chrystusa jest typową manipulacją i nadinterpretacją.

    Polubienie

   22. Kamilu sprawdźmy zatem co na ten temat mówi sam pozwany Paweł:
    „ale dla nas jest jeden Bóg Ojciec, z którego wszystko, a my dla Niego, i jeden Pan Jezus Chrystus, przez którego wszystko, a my przez Niego. Ale nie we wszystkich jest wyższe poznanie;”
    ‭‭Pierwszy list do Koryntian‬ ‭8:6-7‬ ‭NBG
    Kamilu nie jest właściwe oskarżać kogoś kto nic co piszesz na ten temat nie mówił.

    Polubienie

   23. Ach taaak???

    To w takim razie zapytajmy pierwszego z brzegu chrześcijanina (pawłowca), czy Jezus Chrystus jest Bogiem Ojcem? Ok? 🙂

    Bo pawłowcy non stop atakują mnie twierdząc, że bluźnie twierdząc, iż Ojciec u Syn to dwie różne osoby.

    Proste pytanie do Ciebie…

    Czy Chrystus jest Bogiem, czy Synem Bożym – istotą mniejszą, przez Ojca stworzoną???

    Polubienie

   24. Kamilu odrzucenie przez ciebie osoby Pawła to nic w porównaniu z tym co czynisz z Synem Bożym! Napisałeś o odwiedzeniu Abrama przez trzech aniołów, gdzie tak jest napisane?
    „A podniósłszy oczy swe, obaczył, a oto trzej mężowie stanęli przeciw niemu; i ujrzawszy je, wybieżał przeciwko nim ze drzwi namiotu, i pokłonił się do ziemi.”
    ‭‭I Mojżeszowa‬ ‭18:2‬ ‭PBG‬‬
    Inne przekłady podają trzech mężczyzn, czy to ma być dowodem że to byli aniołowie? To musielibyśmy odrzucić ap. Jana, który w Obj. 19,10 napisał, aby nie kłaniać się aniołom! Tym bardziej, że Abram prowadzi rozmowę z Panem (Syn Boży), myje im nogi i jedzą razem. Zauważ, że gdy Abram dalej rozmawia z Panem, dwaj mężowie udają się do Sodomy werset 22. Potwierdzeniem jest początek 19 rozdz, gdzie czytamy, że ilu przyszło do Sodomy aniołów? Dwóch Kamilu, co się stało z trzecim? Kim był ów tajemniczy trzeci mąż, który razem z dwoma aniołami odwiedza Abrama? To nikt inny jak sam Syn Boży! Mam Biblię z 1972 roku Gdańską, która jest najwierniejszą kopią oryginalnych przekładów, podobnie jak anglojęzyczna KJV. Wersety, które podałeś o synach Bożych są zapisane tak jak napisałem, lecz w ks. Daniela 3,25 jest napisane Synem Bożym, czy sądzisz, że to przypadek? Wszystkie współczesne przekłady podają anioła, właśnie o to chodziło wrogowi Syna Bożego zdyskredytować Jego osobę całkowicie, a wywyższyć siebie:
    „Wzbiję się na szczyty chmur, dorównam Najwyższemu.”
    ‭‭Księga Izajasza‬ ‭14:14‬ ‭NBG‬‬
    Kamilu studiuj uważniej Słowo Boga!

    Polubienie

   25. Dyskusja z Tobą jest pozbawiona sensu.

    Unikasz odpowiedzi na moje pytania, przekręcasz kota ogonem, manipulujesz podaniami Biblijnymi i przede wszystkim za wszelką cenę starasz się forsować swoje kłamliwe poglądy.

    Nie wspomnę już, co Ty robisz z samym Bogiem Ojcem, zrównując Go z Jego Synem.

    Widzę, że celowo uniknąłeś wersetu, który podałem z Rodzaju 19 o tym, że odwiedzającymi Abrahama byli aniołowie…

    Rdz 19
    (1) Pod wieczór przyszli dwaj aniołowie do Sodomy, a Lot siedział w bramie Sodomy. Gdy ich Lot ujrzał, powstał, by wyjść na ich spotkanie, i pokłonił się aż do ziemi,

    Oczywiście jest mowa o aniołach, którymi Bóg często się posługuje do kontaktów z ludźmi, wszak anioł oznacza – posłaniec.

    Nie ma tam mowy o odwiedzinach przez Syna Bożego i wyssałeś sobie to kłamliwie z palca..cóż za ohydna perfidia!

    Normalnym jest, że słudzy Boży często odruchowo na spotkanie z aniołem Pańskim upadali na kolana…czy to był Abraham, Daniel czy Jan, co było oznaką szacunku i bojaźni.

    I tak właśnie uczynił Jan i został uprzedzony przez anioła, by pokłon oddać Bogu, ponieważ ludzie na widok anioła tak czynili, co nie było do końca właściwe.

    Znów manipulujesz Pismem!!!

    Jan nie napisał, aby nie kłaniać się aniołom, ale to anioł powiedział, by nie czynił pokłonu…przekręcasz słowa wg własnego widzi mi się. Co to są za faryzejskie zwyczaje??

    Twoje wywody to czysty faryzeizm.

    Nigdzie nie ma zapisu, że Abrahama odwiedził Syn Boży. Jest to ohydna manipulacja, typowa dla faryzeuszy i przywódców religijnych forsujących kłamliwe doktryny. Brzydzę się czymś takim.

    Biblia z 1972 roku jest najwierniejszą kopią czego???

    Septuaginty, której używali także apostołowie??? Bzdura.

    To co Ty masz jest stworzone na bazie papieskiej łacińskiej wulgaty lub masoreckiego kodeksu leningradzkiego, czyli najbardziej zmasakrowanych tłumaczeń jakie są na ziemi.

    Żyjesz w strasznym urojeniu człowieku i niestety, nie jestem w stanie Ci pomóc, a i sam nie mam zamiaru czytać tych faryzejskich wywodów zwłaszcza, że nie odpowiadasz na moje pytania i kręcisz niczym oszust.

    Jesteś mi powodem zgorszenia.

    Polubienie

   26. Łaska wam i pokój od Boga Ojca i naszego Pana Jezusa Chrystusa. Tymi słowami pragnę przywitać wszystkich, którzy dziś w święty dzień Szabatu będą mieli możliwość czytania wpisów na tym blogu. Dziś chciałbym podjąć się obrony Słowa Boga, a mianowicie zarzutów przeciwko wypowiedziom Pawła. Dokładnie dziś oprę swój wywód z listu do Galacjan, który to odsłania jaki był główny problemem, nawet wśród apostołów w czasach kiedy nauczał ap. Paweł. Wszystkie swoje argumenty poprę słowem Bożym, abyśmy zauważyli, że biblia sobie nie przeczy! Na początek przytoczę tekst z Dz. Ap. 15,1-2, który pokaże nam problem, którego podjął się Paweł w napisaniu listu do Galatów.
    „A jacyś zeszli z Judei oraz nauczali braci, że jeśli nie dacie się obrzezać według zwyczaju Mojżesza, nie możecie zostać zbawieni. Ale gdy z nimi pojawiła się kłótnia oraz niemała dyskusja Pawła i Barnabasza, postanowili, aby Paweł, Barnabasz i niektórzy inni z nich weszli odnośnie tej kwestii spornej do Jerozolimy, do apostołów i starszych.”
    ‭‭Dokonania apostołów‬ ‭15:1-2‬ ‭NBG‬‬
    Teraz przejdźmy do wywodu Pawła w liście do Gal. 1,6-7
    „Dziwię się, że tak szybko przenosicie się od Tego, który was powołał w łasce Chrystusa, do innej ewangelii, która nie jest inna; lecz tylko są pewni ludzie, co was niepokoją i chcą odmienić Ewangelię Chrystusa.”
    ‭‭List do Galacjan‬ ‭1:6-7‬ ‭NBG‬‬
    Paweł zawiadamia nas iż są pewni ludzie, którzy będą wypaczać prawdziwą ewangelię Jezusa Chrystusa, w jaki sposób?
    Gal. 3,1-5
    „O nierozsądni Galaci, kto was tak zaczarował, abyście nie byli posłuszni prawdzie? Wy, którym na oczach, najpierw został zapowiedziany Jezus Chrystus i przy was został ukrzyżowany? To jedynie chcę się od was dowiedzieć: Czy z uczynków Prawa otrzymaliście Ducha, czy z powodu relacji wiary? Jesteście tak nierozsądni? Rozpoczęliście Duchem, teraz wypełniacie siebie osobowością opartą na cielesnej naturze? Na próżno tyle doznaliście? Jeżeli rzeczywiście doznaliście. Zatem Ten, który dostarcza wam Ducha oraz czyni pomiędzy wami cuda, czy robi to z uczynków Prawa, czy z powodu relacji wiary?”
    ‭‭List do Galacjan‬ ‭3:1-5‬ ‭NBG‬‬
    Paweł odsłania nam sedno problemu, który spowodował apel do Galacjan, to były uczynki prawa. Wiemy, że prawo jest dobre, pożyteczne dane przez samego Boga i jest niezmienne i nikt nie może go unieważnić nie uczynił tego sam Jezus co dopiero człowiek, czyli Paweł o jakie zatem prawo chodzi i co miał na myśli ap. Paweł pisząc:
    „A wiedząc, że człowiek nie jest uznawany za sprawiedliwego z uczynków Prawa Mojżesza, ale przez wiarę Jezusa Chrystusa, i myśmy w Jezusa Chrystusa uwierzyli, abyśmy zostali uznani za sprawiedliwych z wiary Chrystusa, a nie z uczynków Prawa. Bowiem z uczynków Prawa Mojżesza nie zostanie uznane za sprawiedliwe żadne ciało wewnętrzne.” Ten przekład już uwypukla nam o jakie prawo apostołowi chodziło, ale o tym więcej w dalszej części.
    ‭‭List do Galacjan‬ ‭2:16‬ ‭NBG‬‬
    Odpowiedzmy zatem na te pytania, ponieważ autor tego blogu jak i inni „bracia” stawiają główny zarzut słowom Pawła poprzez w/w wypowiedzi. Bóg nadając Izraelitom prawo Boże (moralne), uczynił to własną ręką i umieścił je na tablicach kamiennych co jest dowodem trwałości, wieczności i niezniszczalności. Jak wiemy ze słowa Bożego, Bóg przez sługę swojego Mojżesza dał, również Izraelitom prawo ceremonialne, które notabene było umieszczone obok arki o czym czytamy w 5 Mojż. 31,26
    „Weźcie tę księgę prawa i umieśćcie ją obok Arki Przymierza Jahwe, waszego Boga. Będzie ona również świadczyć przeciwko wam.” BWP
    Prawo/zakon ceremonialny zawierał m. innymi:
    Kodeks prawny, cywilny, składanie ofiar itp.
    – Dekalog został ogłoszony na początku całego prawodawstwa jako ustawa generalna, konstytucyjna, podstawa przymierza, podczas gdy inne przepisy zostały nadane później i były szczegółowym, dostosowanym do ówczesnych warunków historycznych i potrzeb społeczno-religijnych rozwinięciem nauki Bożej zawartej w Dekalogu.
    Czy zakon ceremonialny w porównaniu z zakonem Bożym, moralnym (10 przykazań), był wieczny, czasowy?
    „Zostało więc zniesione poprzednie przykazanie z powodu jego słabości i nieużyteczności. Prawo bowiem nie uczyniło niczego doskonałym, ale na jego miejsce została wprowadzona lepsza nadzieja, przez którą zbliżamy się do Boga.”
    ‭‭Hebrajczyków‬ ‭7:18-19‬ ‭PUBG‬‬
    Innymi słowy Izraelici mając zakon Boży, moralny byli pouczeni o przęstąpieniu tegoż prawa, natomiast zakon ceremonialny był zadośćuczynieniem tegoż prawa, poprzez składanie ofiar za grzech, które jak wiemy były tylko cieniem prawdziwej ofiary tzn. Pana Jezusa Chrystusa. I w wielu miejscach swoich listów ap. Paweł o tym pisze, np. że zakon był naszym przewodnikiem/pedagogiem doprowadzającym nas do Chrystusa. Tyle, że głównym problemem, który przedstawia na ap. Paweł to nie są oba prawa bo przecież i one pochodzą od Boga, lecz prawo i tradycje ludzkie do których odniósł się sam Pan Jezus w Ew. Mat. 15 rozdz., to jest głównym tematem listu do Galacjan! Fałszywi bracia, którzy uwierzyli ewangelii tak wypaczyli nauki Boga, że Paweł musiał mocno im się przeciestawić włącznie z ap. Piotrem, którego publicznie zganił! KK naucza iż zbawienie jest tylko w tym kościele jak nauczali”fałszywi bracia” tamtych czasów już czytaliśmy:
    „A niektórzy przybysze z Judei nauczali braci: Jeśli nie zostaniecie obrzezani według zwyczaju Mojżesza, nie możecie być zbawieni.”
    ‭‭Dzieje Apostolskie‬ ‭15:1‬ ‭PUBG‬‬
    Czy taka jest nauka naszego Pana?, czy ap. Paweł mylił się w tej kwestii, aby przeciwstawić się samemu filarowi tamtego kościoła? Obrzezka i inne prawa ludzkie tak wypaczyły nauki prawdziwej ewangelii, że Paweł postanowił stanąć w obronie słusznej sprawy.
    Paweł doskonale wiedział, że prawdziwe życie jest tylko w Chrystusie i żył tym każdego dnia, czyniąc według ducha Chrystusowego:
    „Bylebyśmy tylko pamiętali o ubogich, co też gorliwie starałem się czynić.”
    ‭‭Galacjan‬ ‭2:10‬ ‭PUBG‬‬
    Jeżeli pozwolimy Chrystusowi zamieszkać w naszych sercach naturalne będzie, czynienie według sprawiedliwości i woli Bożej. Kiedy jesteśmy narodzeni z ducha Bożego nasza natura jest poddana Jezusowi i to On czyni przez nas swoje dzieła! Dlatego jakie mogą być wtedy uczynki? I czy to nasza zasługa? Dlatego nie czytajmy między wierszami, lecz z modlitwą i duchem Naszego Pana! Przeglądając zestawienie Pawła wypowiedzi odnośnie uczynków zakonu to wszystko dotyczy tej samej kwestii. Oczywiście w wielu miejscach Paweł pisze i o zakonie Bożym, moralnym, lecz nigdy go nie odrzucił o czym czytamy np w liście do Rzym. 7,7
    „Cóż więc powiemy? Że prawo jest grzechem? Nie daj Boże! Przeciwnie, nie poznałem grzechu jak tylko przez prawo, bo i o pożądliwości nie wiedziałbym, gdyby prawo nie mówiło: Nie będziesz pożądał.”
    ‭‭Rzymian‬ ‭7:7‬ ‭PUBG‬‬
    Wiemy, że Paweł zachowywał Szabat (prawo Boże) Dz. Ap. 13,42-44
    „A kiedy wychodzili z synagogi żydowskiej, poganie prosili ich, aby również w następny szabat głosili im te same słowa.”
    ‭‭Dzieje Apostolskie‬ ‭13:42‬ ‭PUBG‬‬
    Co mógłby powiedzieć Paweł dziś np. o kościołach, które zachowują Sabat? Wiele z tych kościołów uchwycili się Sabatu jako zbawienia, a przecież i to nie jest sednem ewangelii! Wszystko, więc co jest wypaczeniem ewangelii nie spotka się z przychylnością Boga o czym Paweł stara się nas poinformować. I to jest głównym przesłaniem jego listów, abyśmy nie stracili z oczu głównego Wodza Jezusa Chrystusa. Niech Bóg błogosławi każdej szczerej duszy, która chce być Jego uczniem, lecz wiedzmy, że prawdziwa ewangelia stanie się obiektem szyderstw, kpin, oraz prześladowań tych prawdziwych, które są przed nami o czym czytamy w Ew. Mat. 24,9-10
    „Wtedy wydadzą was na udrękę, będą was zabijać i będziecie znienawidzeni przez wszystkie narody z powodu mego imienia. A wówczas wielu się zgorszy, będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić.”
    ‭‭Ewangelia Mateusza‬ ‭24:9-10‬ ‭PUBG‬‬

    Polubienie

   27. Dość tej bluźnierczej farsy w wykonaniu adwentystów dnia siódmego i ich nauk od fałszywej prorokini Elen White.

    Po pierwsze, to dzisiaj nie ma żadnego Sabatu, ponieważ Izraelici nie mieli takiego kalendarza, jaki jest obecnie, ale wyznaczali czas za pomocą księżyca.
    I tak Sabaty przypadały na I i II kwadrę, oraz pełnie, a także świętowano dni nowiu.

    Sobota to masorecki wymysł wprowadzony fałszywie do Pism na drodze tłumaczeń przez synagogę szatana.

    Ohydnym bluźnierstwem przeciw Bogu jest nazywanie herezji Szawła – Słowem Bożym.

    Rozumiem, że Paweł to Twój Bóg, że jego filozofię nazywasz Słowami Boga??

    Czym powinien żyć każdy człowiek?

    Mateusza 4
    (4) A On odpowiadając, rzekł: Napisano: Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym SŁOWEM, KTÓRE POCHODZI Z UST BOŻYCH.

    Jak więc śmiesz nazywać herezje Pawła wypowiedziami Boga? Jesteś zaślepionym człowiekiem, który ubliża Bogu swymi pokrętnymi, faryzejskimi wywodami.

    Prosiłem Cię o uczciwość, abyś swoje kłamliwe tezy oparł o wypowiedzi samego Ojca lub Jego Syna, a Ty co zrobiłeś???

    Wychodzisz do mnie z faryzejskim kwasem w postaci wypocin i herezji Szawła z jego fałszywych listów oraz z Dziejów ręki ucznia Szawła – Łukasza.

    Czy Ty traktujesz mnie poważnie, czy masz zamiar promować tu pawłowizne i faryzejski bełkot?

    Jesteś jak faryzeusz i do potwierdzenia swych kłamliwych twierdzeń, posługujesz się tylko kwasem faryzeusza Saula mimo, że postawiłem warunek – tylko słowa OJCA i SYNA !!!

    Nawet nie potrafisz ich wskazać, ponieważ są Ci zupełnie obce.

    Za to sypiesz filozofią Szawła, twojego pana i boga.

    Jesteś powodem zgorszenia, ponieważ nie dość, że zrównujesz Ojca z Synem, to jeszcze nazywasz herezje prześladowcy i mordercy jakim był Paweł – Słowem Bożym.

    Dość tego kwasu, to twoje ostatnie bluźnierstwa na tym blogu.

    Żegnam i życzę opamiętania się!

    Polubienie

   28. Badam Kamilu obecnie tą kwestię Szabatu zgadzam się, że powinno się wyznaczać według księżyca to jest prawdą, ale nie jestem Adwentystą bo nie uznaję trójcy☺

    Polubienie

   29. Myślę, że bardzo długa droga badań przed Tobą z uwagi na wyznawane przez Ciebie fałszywe doktryny chrześcijaństwa.

    Jeszcze kilka dni temu starałeś się mnie usilnie przekonać, pisząc maile, że Sabat przypada na sobotę i basta…

    „Oczekujący Pana napisał:

    O biblijny Szabat nie musisz się martwić, leży zawsze niedaleko obok lucyferiańskiego dnia, czyli niedzieli. Oczywiście, że Żydzi nie mieli nazw dni, ale to słaby argument wiedząc z Biblii, iż dzień przygotowania to piątek, a dzień odpocznienia to Szabat, inaczej sobota tak jak w ponad stu innych językach! ”

    Oczywiście doktrynę o Sabacie w sobotę w naszej części świata forsują właśnie ADS.

    W prosty sposób pokazałem Tobie, że jest to fałszywa doktryna, a Słowo Boże wyraźnie mówi nam o kalendarzu księżycowym.

    Tak więc wyszło na wierzch, że Twoje starania w forsowaniu doktryn, które uznajesz za jedynie prawdziwe, okazały się być niebiblijnymi, czyli ich słuszność i powód pouczania mnie jest bezcelowy.

    To samo tyczy się Twych prób obrony fałszywego apostoła Pawła, a wszystko sprowadza się do tego, iż brakuje Tobie poznania i musisz jeszcze trochę Pism poczytać.

    I tutaj moja rada…

    Skup się tylko na tym co mówi wyłącznie Bóg ustami proroków lub Jego Syn i nasz jedyny Pasterz Chrystus.

    Pawła lepiej odstaw, ponieważ to faryzejski kwas, którym już mocno przesiąkłeś.

    Polubienie

   30. Kamilu co do słuszności Pawła mnie nie przekonasz, ponieważ odrzucasz samego Syna Bożego. Kim jest Pan, który z dwoma aniołami przyszli do Abrama? Po drugie nie wszystko wiemy, lecz poznajemy na naszej drodze chrystiańskiej dlatego w rozumieniu miary Babilonu zachowuję sobotę, która nie jest znakiem papiestwa jak niedziela, którą zwykle czcisz!

    Polubienie

   31. Nie będę Cię przekonywał do słuszności Pawła, ponieważ w odniesieniu do tego faryzeusza nie można mówić o jakiejkolwiek słuszności.

    Zresztą to Ty przyczepiłeś się do mnie, a nie ja do Ciebie i to Ty starasz się mnie przekonać na siłe do kłamliwych doktryn i jeszcze bardziej kłamliwego, fałszywego samozwańca – Szawła.

    Kim jest Pan…wystarczy porównać różne przekłady, by dojść do oczywistego wniosku, iż był to Anioł Pański w towarzystwie dwóch innych aniołów..proste.

    Przez takie pokrętne nadinterpretacje i dopowiadanie sobie według własnego widzi mi się, jak w Twoim przypadku, miałem okazję spotkać się z twierdzeniem, że Abrahama odwiedziła św.trójca..takie buty.

    Tak więc sam przyznajesz, że zachowujesz Sabat wg miary babilońskiej, co jest kolejnym bluźnierstwem nie mającym nic wspólnego ze Słowem Bożym.

    Ja nie czczę niedzieli i nie wmawiaj mi takich kłamstw. To Ty czcisz dzień z nazwy jakim jest sobota. Ja po prostu liczę do siedmiu i tak się składa, że w siódmy dzień tygodnia mogę pozwolić sobie na odpoczynek i odpuszczenie wykonania wszelkich obowiązków.

    A zatem nie czczę niedzieli jako dnia z nazwy, ale tym dniu mogę sobie pozwolić na to, by Sabat obchodzić bez naruszania jego celów.

    Polubienie

   32. Podaj mi proszę ten twój przekład w którym jest napisane anioł Pański? Z całego 18 rozdz. 1 Mojż. Abram rozmawia z Panem, w kilku miejscach włączają się do rozmowy dwaj aniołowie, którzy później udają się do Sodomy, gdzie podział się trzeci? Sam Syn Boży, który dziedziczy również imiona swojego Ojca i tytułuje się jako Pan rozmawiał ze swoim sługą. Podobnie jak z Mojżeszem z trzema młodzieńcami w piecu ognistym. Jezus jest jedynym pośrednikiem między świętym Bogiem, grzesznym człowiekiem. Nikt z ludzi nie może oglądać Boga Ojca twarzą w twarz. Ew. Jana 1,18
    „Boga nikt nigdy nie widział: on jednorodzony syn, który jest w łonie ojcowskiem, ten nam opowiedział.”
    ‭‭Ewangelia Jana‬ ‭1:18‬ ‭PBG‬‬
    Odrzucając słowo Boże i samego Chrystusa pozbawiwsz się tej wiedzy. Tak było podczas pierwszego przyjścia Jezusa, Żydzi dokładnie z tego samego powodu odrzucili Syna Bożego, bo czynił się równym Bogu! Tak jak tu zarzucasz to mi nic nowego pod słońcem. Jeśli Mojżesz miał być dla brata jakby bogiem tum bardziej Syn Boży dla nas! A wiadome jest iż Jedynym Wszechmogącym Bogiem jest Ojciec Jezusa, który został nam dany jako jedyny w którym jest zbawienie.

    Polubienie

   33. Jest to Twój ostatni komentarz na tym blogu, ponieważ marnujesz mój czas nagminnym i tendecyjnym wmawianiem mi rzeczy nieprawdziwych i pokrętnych.

    W Ks.Rodzaju 18 jest napisane, że Abrahama odwiedzili trzej mężowie, a w dalszym rozdziale jest rozwinięcie, iż byli to aniołowie.

    Nie ma tam napisane niczego, że jednym z nich był Syn Boży i jest to zwyczajne, faryzejskie dopowiadanie sobie i chciejstwo na drodze do forsowania kłamliwych dogmatów.

    Wejdź sobie na „biblia apologetyka”, wpisz Anioł Pański i wybierz wszystkie możliwe przekłady, a zobaczysz, że Bóg setki razy posyłał Anioła Pańskiego do swych sług, przez którego osobiście przemawiał.

    Twierdzenie, że Jezus objawiał się komukolwiek przed Jego narodzinami ziemskimi jest kłamstwem nie mającym żadnego potwierdzenia w słowach Boga i Syna.

    Jest oczywistym, że misja Chrystusa z jaką Ojciec posłał Go na ziemię była jednarozowa i zaplanowana na szczególny czas, tak iż Jezus nie mógł wcześniej objawić się na ziemi.

    Nie wciskaj mi kłamstw, że odrzucam Słowo Boże, ponieważ są to falszywe osądy, z których będziesz musiał zdać sprawozdanie na Sądzie.

    Jezus nigdy nie czynił się równym Bogu i nie wiem, dlaczego próbujesz wciskać mi taką ciemnotę??

    Jana 14
    (28) Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja.

    To faryzeusze, plemie żmijowe uważało, że Jezus czyni się równym Bogu mimo, że On im tłumaczył, że został od Boga posłany i nie jest Bogu równy.

    Tak więc dzisiejsze równanie Jezusa z Bogiem Ojcem jest typowo faryzejską nauką, za którą pawłowcy gotowi są prześladować innych, tak jak robicie to w stosunku do mnie tylko dlatego, że tak samo jak Jezus tłumaczę wam, że Ojciec i Syn to dwie różne osoby…większa i mniejsza.

    Syn Boży jest więc dla nas Królem nadanym przez Ojca, a nie Bogiem, co jest logiczne.

    A wszystkim czego nauczał nas Jezus jest przestrzeganie Zakonu w taki sposób, jaki On sam to czynił. Dał on nam możliwość, poprzez swą ofiarę, oczyszczenia z grzechów i dostąpirnia zbawienia, ale pod warunkiem, że wraz z poznaniem Prawdy zaprzestaniemy gresznego życia (łamania Prawa Bożego) i zaczniemy przestrzegać Przykazań.

    Wymownym tego dowodem jest przykład nierządnicy…

    Jana 8
    (10) A Jezus podniósłszy się i nie widząc nikogo, tylko kobietę, rzekł jej: Kobieto! Gdzież są ci, co cię oskarżali? Nikt cię nie potępił?

    (11) A ona odpowiedziała: Nikt, Panie! Wtedy rzekł Jezus: I Ja cię nie potępiam: Idź i ODTĄD JUŻ NIE GRZESZ.

    Co znaczy grzeszyć??

    To znaczy łamać Prawo i Przykazania.

    Tak więc Prawo nadal obowiązuje jako jedyny wyznacznik moralności i sprawiedliwości, a fałszywy apostoł Paweł owe Prawo/Zakon zaatakował twierdząc, że jest przekleństwem.

    Paweł to fałszywy prorok i syn złego.

    Tyle w temacie.

    Żegnam i życzę Ci aby światłość Ojca i Syna rozjaśniła twą duszę i oczyściła z faryzejskiego kwasu Szawła.

    Polubienie

 32. „Niektórzy komentatorzy proroctw dopatrują się piętna Bestii w mikrochipach, które mają być wprowadzone pod skórę, w super-komputerach, kartach, na których można zmieścić wszystkie dane o człowieku i tym podobnych środkach. Wszystkie osobiste dane o człowieku można zmieścić na układzie scalonym wielkości główki szpilki i umieścić pod skórą. Taki znak może posłużyć za kartę kredytową, medyczną, paszport, prawo jazdy, a nawet wycofać z obiegu gotówkę. Jednocześnie może posłużyć państwu za narzędzie ścisłej kontroli, gdyby otrzymać go mogli wyłącznie ludzie lojalni wobec rządzącego systemu. Bez niego nikt nie mógłby kupować ani sprzedawać…
  Takie technologie mogą posłużyć Szatanowi, aby narzucić sankcje przeciwko tym, którzy nie przyjmą jego piętna, jak to zapowiada Apokalipsa (13:15-17). Wydaje się jednak, że obecnie Szatan wykorzystuje te popularne wśród chrześcijan mrzonki jako zasłonę dymną, aby odwrócić ich uwagę od prawdziwego piętna. Piętno i pieczęć są częścią duchowego wielkiego boju i dlatego mają duchowy charakter. Pieczęć wiąże się z wiernością wobec przykazań Bożych!!!!!!, zaś piętno z wyborem ludzkich nakazów w miejsce Bożych. Pamiętajmy o tym, kiedy słyszymy sensacje o mikrochipach, uniwersalnych kartach i superkomputerach”

  zrodło: https://ukrytawladza.wordpress.com/2012/09/21/666-biblijna-liczba-bestii/

  Polubienie

 33. Odpowiedź dla Mariusza z dnia 10 luty (wyżej)
  Mariuszu, napisałeś:” „logiczne wnioski” – a to dobre !!!! …Religia to wiara a nie logika ”
  Zmieszałeś wysokiej jakości czekoladę z solą, musztardą i piaskiem, mówiąc alegorycznie. Niezły jesteś, ale myślący człowiek tego nie łyknie. Powielasz podstawowy błąd, więc uważaj: Wiara to nie religia. I jeśli wiara ma wynikać z nielogiczności to jesteś ignorantem i dyletantem. Ale możesz to zmienić.

  Wiara to nie przeczucie czy intuicja, które nie są poparte żadnymi danymi.
  Wiara to wynik myślenia, inteligencji i wyciągania wniosków.
  Jezus nie nakazał wierzyć ślepo w to że jest obiecanym mesjaszem, Synem Bożym. Przedstawiał dowody na swoje pochodzenie.
  W działaniach Stwórcy nigdy nie ma niczego nielogicznego, nawet jeśli pozornie nam się tak wydaje z powodu ograniczonej wiedzy na temat okoliczności i powodów (przykład Abrahama dostającego nakaz sprzeczny z obietnicą mu wcześniej daną przez Boga). Istotą wiary jest to, iż pomimo braku pewnych danych (nie całkowitego ich braku), zakładamy na podstawie myślenia, że musi nastąpić ciąg zdarzeń, których nie potrafimy dokładnie zdefiniować czy umiejscowić dokładnie w czasie i miejscu, prowadzący do określonego finału.

  Uproszczając, religia to system wierzeń, kultu i obrzędów. Nie potrzebujemy tego od czasu przyjścia na Ziemię i złożenia ofiary za grzech, przez Jezusa. Stąd istnienie religii obecnie jest bezzasadne dla nas z punktu widzenia Stwórcy (to nie moje zdanie, tylko Pana Jezusa… ew. Jana 4:21-24).
  Co zresztą powoduje że religia faktycznie jest nielogiczna. Religia! A nie wiara.

  Polubienie

 34. Cześć Kamil. To ja, adam. Mam nadzieję że u Ciebie wszystko w porządku.. Zablokowałeś wątek o płaskiej ziemi, i dobrze, bo to walka z wiatrakami. Z resztą tak samo jak ludziom o Jezusie opowiadać, w tych czasach, tragedia…..
  Nie wiem, poszukuję rodziny na tym ziemskim łez padole.. Czy nie zechciał byś zostać moim bratem? Ty byś mi nieco pomógł byciem swoim, a ja bym odwdzięczył się tym samym.. Sam jestem jak palec i nie wiem czy dotrwam przyjścia Pana naszego. Tragedia, źle mi, i nie wiem do kogo się zwrócić, bo nie mam do kogo, dla tego piszę do Ciebie… Znam doskonale Twoją historię… a Ci co cię potępiają będą potępieni.. nie wiem, chyba potrzebuję wsparcia duchowego, i nie wiem do kogo się zwrócić… bieda straszna… Niby najbliźsi moi mnie zawodzą na każdym kroku, chyba przez nich złe duchy przemawiają, co by dobre moje serce pogrążyć.

  Z doświadczenia wiem, że raczej globalnie zaradzić się temu nie da. Każdy może wpłynąć na siebie ( lecz niewielu chce), a pewne rzeczy muszą się zwyczajnie wypełnić…

  Całe życie poświęciłem by pokazać ludziom że można żyć inaczej, a wszystko co otrzymałem w zamian to : pogarda, wyśmianie, sponiewieranie, nerwica, fałsz, obłuda, hipokryzja, brak szacunku, ruina psychiczna i finansowa… Ale to też było przewidziane, czekam tylko jak życiem zapłacę za swój wybór… i swoją wiarę! Wszak jak dziecko jestem, naiwny.

  Oto jaką cenę dzisiaj się płaci, za dobro, dobre serce, właściwe wartości, sprzeciw temu szatańskiemu systemowi. Ucisk niesamowity, i beznadzieja postępuje… Lecz czy to nie było przewidziane? Miecz Ducha może to potwierdzić Wink

  Nigdy nie odszedłem, ~jestem, jajestem, i będę, dopóki sił mi starczy.

  Póki co, marzę, marzę o domu na wsi, o łące, o lesie, wolnych zwierzętach, gwieździstym niebie, spokoju, rodzinie, miłości, czyli o wszystkim tym co odebrał mi ten szatański świat.

  Dla czego nie mogę iść, ryb sobie nałapać, warzyw nasadzić, domu z drewna zbudować, i ciepłą kobietą mieć obok siebie która była by wsparciem i światłem, a w noc gwiazdy oglądać bo gwiazd już mało co widać w tym zasyfionym świecie???

  Za to obłuda w około, i fałsz, i chemia, sztuczność. I ludzie jakby wypłukani z wyższych uczuć, agresywni, i samotność..

  Idzie wiosna. Czy ktoś pomoże? Czy ktoś z kawałkiem ziemi przyjmie istotę która chce żyć z kawałka ziemi? Mam wiele zdolności, lecz żadnej rodziny. Sam jak palec, łatwy materiał do oszukania i sprzedania na organy? Byle szybko i bezboleśnie, bo inaczej ciężko będzie mnie oszukać.

  Mam rękę do roślin, kocham zwierzęta i jestem łatwy w pożyciu! ! W razie gdyby ktoś, coś, podaję email kontaktowy : jajestem80@wp.pl

  Taki krzyk rozpaczy hehe

  ;-(((((((((((((((((

  Polubienie

 35. 1) Niestety ale to Pierwszy List Piotra jest sfałszowany, a myślałem że to drugi jest tym całkowicie sfabrykowany, tymczasem dodano tam jedno zdanie… O Pawle. Jak więc ten pseudo Piotr nic nie mówił o Pawle, który nazwał go arcyapostołem i obłudnikiem przyrównując jego pracę do szatana.
  1 List Piotra 2:18
  (15) Albowiem taka jest wola Boża, abyście dobrze czyniąc, zamykali usta niewiedzy ludzi głupich,
  (16) Jako wolni, a nie jako ci, którzy wolności używają za osłonę zła, lecz jako słudzy Boga.
  (17) Wszystkich szanujcie, braci miłujcie, Boga się bójcie, króla czcijcie.
  (18) Domownicy, bądźcie poddani z wszelką bojaźnią panom, nie tylko dobrym i łagodnym, ale i przykrym.
  (19) Albowiem to jest łaska, jeśli ktoś związany w sumieniu przed Bogiem znosi utrapienie i cierpi niewinnie.
  (20) Bo jakaż to chluba, jeżeli okazujecie cierpliwość, policzkowani za grzechy? Ale, jeżeli okazujecie cierpliwość, gdy za dobre uczynki cierpicie, to jest łaska u Boga.
  (21) Na to bowiem powołani jesteście, gdyż i Chrystus cierpiał za was, zostawiając wam przykład, abyście wstępowali w jego ślady;
  (22) On grzechu nie popełnił ani nie znaleziono zdrady w ustach jego;
  (23) On, gdy mu złorzeczono, nie odpowiadał złorzeczeniem, gdy cierpiał, nie groził, lecz poruczał sprawę temu, który sprawiedliwie sądzi;
  (24) On grzechy nasze sam na ciele swoim poniósł na drzewo, abyśmy, obumarłszy grzechom, dla sprawiedliwości żyli; jego sińce uleczyły was.
  (25) Byliście bowiem zbłąkani jak owce, lecz teraz nawróciliście się do pasterza i stróża dusz waszych.
  2) W greckiej wikipedii znalazłem za pomocą tłumacza: ”Talmud mówi, że Ezaw pomścił Izraela (czyli Jakuba House) ze względu na Edom przyszedł Herodowi i ten dom ( dynastii Królewski Heroda ) niszczyciel Izraela.”
  Talmudyści wiedzieli doskonale kim są, dziećmi Ezawa który zmieszał geny z Ismaelitami, Hetytami i innymi narodami Kanaanu a na dodatek geny Upadłym wiele zaszkodziły. Mentalnie z wyznania krypto ofici. Szatan jest w sumie jednym z głównych nauczycieli, ale sam potomstwa nie ma fizycznego (nie był tak głupi, ale nie na tyle mądry by zrozumieć swój błąd). Biblia jednoznacznie nazywa tych ludzi-gigantów (głównie) Nefilimami, Synagogą szatana, dziećmi upadłych obserwatorów (Watchers, Wakeful).
  Południową Judę nazwano Idumeą, od VI wieku p.n.e. Edomici zaczęli emigrować do Judei tworząc tam własne kapłaństwo narzucając także język przez Edo-mitów używany – Aramejski. Juda + Idumea = Judea.
  3) Pierwszym ”biskupem Bizancjum” według ”tradycji” był Andrzej apostoł. Skąd my to znamy? Na siłe narzuca sie rzekomą przyjaźń wyznawców Apoloniusza oraz przyjaciół Chrystusa, który już nie nazywał swych uczniów niewolnikami a przyjaciółmi. Niewolnictwo to wymysł apostoła…Heliosa czyli głównej postaci kultu solarnego, samego siebie.
  Andrzej apostoł jest ”patronem” Słowian oraz wymienionych krain: Szkocja, Grecja, Rosja, Hiszpania, Niderlandy, Burgundia, Bitynia, Niemcy, Prusy, Szlezwik, Luksemburg,
  hmmm.
  4)
  Kronikarz Łukasz podał nam całkiem odmienny rodowód Krystusa od Boga do Isusa łącznie 77 osób, śnięty Augustyn uznawał to także za symboliczne….
  Hipolit Rzymski ”święty” antypapież żyjący w III wieku… otrzymał święcenia kapłańskie. Cała historia jest praktycznie pisana przez zwycięzców.
  Oczywiście jako filary kościoła wymienia się Piotra, Jana, Jakuba i ”Pawła.
  ”Kerygmata Petrou przedstawiają Pawła jako oszusta i nauczyciela fałszywej Ewangelii.”
  Saul wypromował styl życia ascety czyli masochisty. Jak można pomóc innym jeśli swój majątek rozda się? Nie lepiej za pomocą pieniędzy dać człowiekowi wędkę zamiast ryby?
  Kiedyś nad tym nie myślałem ale teraz widzę że to właśnie ten sprzedawca własnej ewangelii jest stwórcą Nihilizmu a nie Nietzsche. Ból istnienia, niewolnictwo, wojny, tortury i podpieranie swego autorytetu Bogiem….
  Ireneusz i Tertulian nie widzieli różnic pomiędzy listami Saula a Apostołów, a Orygenes i Klemens Aleksandryjski oczywiście widzieli tam wątki mistyczne. Przypominam że Orygenes to ten co zezwolił wraz z Hieronimem na niszczenie Przekładu 72. Sam już nie wiem czy tłumaczy było 70 czy 72. Wykaz ich imion wydaje się być wiarygodny, tylko jedno tam nie pasuje – Sześciu Danitów w Aleksandrii jako translatorzy. Możliwe że kilku Danitów zostało w Filistynie a także Efraimitów, bo przecież nie wydalono na północ wszystkich. Pozostali głównie Judejczycy.
  Izraelici dostawali srogi łomot od Mesraimitów (w Egipcie) a później od Asyryjczyków. Asyryjczycy w odwecie zostali podbici przez Scytów (10 Narodów Jakuba). Następnie przyszli Chaldejczycy, Medowie, Persowie, Grecy, Rzymianie.
  Co ciekawa Biblia (po grecku Księga) Estery jako jedyna szkaluje Persów, a także zionie od niej stronniczą podstawą. Jako jedyna ubóstwia Judejczyków niesłusznie nazwanych Żydami (cała Biblia od początku do końca ukazuje nam zepsucie rzeczywistego narodu wybranego). Nigdzie też nie mamy (Ks. Ezdrasza) że Persowie byli nazbyt źli dla Judy czy Efraima. Cyrus nazwany został Chrystusem a język i kultura perska przypomina Perską i Sanskrycką. Moim zdaniem Wedy i Awesta to spoganizowana Biblia. Zwłaszcza zaciekawiła mnie Awesta.
  Ciekawe że ludy Słowiańskie są powszechnie znane jako ludy… Irańskie czyli Perskie
  Arachozjanie, Alanowie w tym spokrewniony z nimi lud… Serboi, Saka, Masageci, Arianie, Aorsi, Antowie, Sarmaci, Scytowie i wielu innych. Dodajmy jeszcze ludy ”germańskie”
  Wikipedia:
  ”Według Alistera McGratha dopiero Augustyn z Hippony zorientował myśl Kościoła zachodniego ku kategoriom Pawłowym, podkreślając skażenie człowieka grzechem pierworodnym i konieczność łaski Bożej dla zbawienia”
  ”Myśl Augustyna (z wyjątkiem radykalnej nauki o predestynacji) kontynuowana była przez średniowieczną teologię scholastyczną. Istotną rolę myśli Pawła przyznała reformacja. Teologiczny przełom w myśli Marcina Lutra, który skłonił go do wystąpienia przeciwko ówczesnym autorytetom kościelnym, wynikał z jego lektury Listu do Rzymian i interpretacji Pawłowej nauki o usprawiedliwieniu[30]. Dla Filipa Melanchtona, jednego z przedstawicieli reformacji luterańskiej, teologia Pawła stanowiła wzorzec wszelkiej prawdziwej teologii. Zdaniem teologa dzieła Pawłowe dostarczają najbliższego poznania Chrystusa, co więcej – dokładne poznanie Chrystusa poza pismami Pawła nie jest możliwe.”
  ”W okresie nowożytnym odżyły tendencje do przeciwstawiania nauki Pawła innym nurtom wczesnochrześcijańskim. Ferdinand Christian Baur interpretował naukę Pawła w duchu dialektyki heglowskiej jako antytezę judeochrześcijaństwa; późniejsze pisma Nowego Testamentu miały reprezentować zbliżenie stanowisk, a pisma Janowe – syntezę[34]. Negatywne stanowisko wobec Pawła reprezentował np. Robert Eisemann, dla którego to Jakub, brat Jezusa, miał być prawdziwym uczniem Jezusa, a Pawła uważał za jego wroga i przypisywał mu nawet zastosowanie fizycznej przemocy wobec Jakuba[35]. Z kolei pozytywne stanowisko reprezentował luterański teolog Ernst Käsemann, dla którego pisma Pawła stanowiły kanon w kanonie, wyznacznik, według którego osądzać należy wszystkie inne pisma nowotestamentowe; stwierdzenia sprzeczne z Pawłową nauką o usprawiedliwieniu traktował jako przejaw „wczesnego katolicyzmu” (Frühkatholizismus) i odrzucał ich miarodajność dla chrześcijańskiej teologii[36][37].”
  Inaczej mówiąc Teza Antyteza i Synteza powstały na fundamentach listach Saula, zaś Luter to kolejny faryzeusz. W złym świelle natomiast wypada ”patron protestantów” Augustyn
  Sama pusta deklaracja Miłości Saula czy Augustyna jest nieważna.
  Inna nazwa góry Hermon to Senir lub Sirion albo Ba’al Hermon.
  ”W apokryficznej Księdze Henocha góra Hermon jest wymieniana jako miejsce przyjścia na ziemię klasy upadłych aniołów. Na tej górze złożyli oni przysięgę, że wezmą sobie żony wśród córek ludzi i wrócą.”
  5)
  W języku celtyckim słowo KromLech oznacza wygięty kamień. Lech po angielsku oznacza bodajże rozpustę ale leech już oznacza pijawkę.
  Aram to dawna nazwa Syrii. Najwięcej Arabskich Chrześcijan jest w Iraku, Syrii i Egipcie (jako Aramejczycy, Chaldejczycy, Asyryjczycy, Koptowie). Moim zdaniem sytuacja w Syrii i Iraki to właśnie pogromy Chrześcijan przez podburzonych Islamistów (swoją drogą nie dziwie się im że są wściekli na Chrześcijan, a Chrześcijan niemalże wszyscy poza ”papą” promują nowe krucjaty itd) Dziel I Rządź – sprawdzona technika rzymskich cesarzy
  Zastanawiam się czy nie warto przenieść nazwy ”plane-t” na imiona Grigori-ch z 1 Ks. Henocha. W każdym razie wychodzi że Kult Słońca to kult Heliosa/Apollina/Mitry a nie Lucypera (Hail-ios). Chrześcijańskie religie dają wiele cech anielskich… demonom które potrafią głównie gnębić lub pomagać Czarownikom.
  Potężnym aniołem był ten którego nazywamy: Zeus, Apollyon, Saturn
  Imię Zeus u Hetytów Sius, w hinduizmie Djaus oznacza Bóg Niebios (Djaus-Pitr, Djaus Pitar lub Djaus-Pita
  Ponownie zapalić powinna się czerwona lampka, rzeczowniki i przymiotniki określające Stwórcę zostały podebrane przez Aniołów jako imiona własne czego najlepszym przykładem jak Bóg Lachów (Al-Lah). Arabowie uwzględniają itacyzm w imionach dlatego mamy Ismaila, Samuila itd. Na Isusa mówią prawidłowo dosyć ”Isa” Warto sprawdzić jaki naród i dlaczego wymawia imię Zbawiciela tak a nie inaczej. Polacy, Węgrzy, Czecho-Słowacy mówią Jezus a powinno być Isus, Lisus, Iesous, Iesus, Hisus.
  Etiopska Ks. Henocha nie mówi nam że jest jedynie jeden jakiś tam Anioł z demonami o imieniu Lucyper (tak autor wulgaty nazwał swego ”Boga” widocznie). Nie wszyscy trafili do Tartaru, część została na ziemi pośrednio lub bezpośrednio rządząc imperiami jak np. w Egipcie, Rzymie czy w państwie Seleucydów. Dodajmy do tego Sumeryjskich Anunnaki i ich zaklęcia, Asyryjczyków i inne ludy.
  Hesus znany też jako Esus / Aisus. Ktoś bardzo starał się dopasować Isusa z Esusem oraz Mitrą.
  W języku staroirlandzkim imię Krystusa wymiawano Íssu, obecnie Iosa. Irlandczycy bardzo pasują na Izraelitów, aż za bardzo w przeciwieństwie do Anglików.
  6)
  Ten fragment wikipedyczny bardzo mnie zmartwił
  ‚Kolyrydianie, kollyrydianie – zwolennicy egipskiego lub trakijsko-scytyjskiego heterodoksalnego kultu maryjnego, uprawiający go na sposób pogański, w ofierze składając Matce Bożej kollyris – BUŁECZKI. Według doktryny kolyrydian Maria była RÓWNA pod względem boskości Trójcy Świętej. Wiadomości o herezji pochodzą z 377 roku z dzieł pisarza Epifaniusza z Salaminy, według którego raz do roku wyznawczynie kultu – arabskie kobiety – podczas uroczystości oddawały Maryi cześć boską.
  Ciastko kollyre po złożeniu go w ofierze było wspólnie konsumowane.”
  Epifaniusz z salaminy – Urodził się w żydowskiej rodzinie, lecz został nawrócony na chrześcijaństwo. Spędził wiele lat jako pustelnik i mnich. Znał bardzo dobrze wiele języków m.in. hebrajski, syryjski, egipski, grecki i łaciński. Od 333 kierował założonym przez siebie ośrodkiem monastycznym w judejskim Eleutheropolis. W 367 został biskupem cypryjskiej Salaminy (Constantii). Mimo to zachował zakonny ubiór i nadal prowadził monastyczny tryb życia, który wykształcił w nim surowość, skłonność do ascezy i bezkompromisowość w sprawach wiary.
  [Czy to nie przypomina Proroctwo Jeremiasza na temat kultu ”Krulovej Njebioz”
  Był uznawany za wielkiego erudytę. Nauczał o pierwszeństwie Piotra wśród apostołów. Zwalczał kult obrazów (m.in. w kościele w Anblata rozdarł zasłonę z wizerunkiem Chrystusa, ponieważ jej umieszczenie było jego zdaniem sprzeczne z doktryną Pisma świętego). Przeciwstawiał się stanowczo Orygenesowi, którego uważał za heretyka. Za praktyki heretyckie uważał też szerzące się wtedy objawy kultu Marii w sekcie kolyrydian, która oddawała jej nadludzką cześć. W Arabii powstał kult Marii jako bogini, której kobiety składały w ofierze placuszki zwane kollyrydia, stąd nazwa kollyrydianki. Ich przeciwnikami byli antydikomarianici uważający Maryję za najzwyczajniejszą kobietę. W tym też czasie Helwidiusz i Bonosus przeczyli dziewictwu Marii. Spotykała ich ostra odprawa ze strony Ambrożego i Hieronima. Były to jednak herezje pozostające na marginesie Kościoła.
  Po śmierci Epifaniusz otoczony został kultem, a wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim wyznaczone jest na 12 maja, szczególnie uroczyście na Cyprze, gdzie znajdują się zarówno wyznawcy katolicyzmu jak i prawosławia.
  Ludzie typu Orygenes, Augustyn, Hieronim to nic innego jak założyciele kościoła czyli ten typ ludzi który zamyka innym wrota do Królestwa.
  Imię ”Lucyfer” czy ”Fosforos” nie jest imieniem własnym jednego z siedmiu potężnych aniołów, ale tak mówią o nim wyznawcy. Warto zauważyć że raz dane bóstwo reprezentuje cechy męskie Maria/Isis/Astarte a raz męskie czyli promocja bezpłciowości.
  Gwiazda Poranna, Jutrzenka (łac. Stella matutina, Lucifer) – nazwa planety Wenus, charakteryzującej się tym, że widać ją najdłużej nad ranem, przed wschodem Słońca, kiedy już inne gwiazdy stają się niewidoczne z powodu światła słonecznego.
  W starożytności pogańskiej było to jedno z mitologicznych i poetyckich określeń, po grecku Fosforos, po łacinie Lucifer. W mitologii mezopotamskiej jedno z uosobień bogini Isztar, bogini wojny i miłości.
  Chrześcijaństwo używa jej jako eschatologicznego symbolu, ukazującego misję zbawczą samego Chrystusa, a także ”rolę jego matki” Marii z Nazaretu.
  W tradycji chrześcijańskiej gwiazdą poranną jest nazywana Maria z Nazaretu. Jan Paweł II w encyklice Redemptoris Mater nauczał, że poprzez swe niepokalane poczęcie. Maria była jakby zwiastunką nadchodzącego odkupienia. Porównał ją do gwiazdy porannej, która odbijając światło słoneczne, zwiastuje bliski wschód słońca. Wówczas, gdy definitywnie przybliżyła się „pełnia czasu”, gdy zbawczy adwent Emanuela stał się bliski swego wypełnienia, Ta, która została odwiecznie przeznaczona na Jego Matkę, była już na ziemi (…) pośród „nocy” adwentowego oczekiwania zaczęła świecić jako prawdziwa „Gwiazda zaranna” (Stella matutina). Istotnie, tak jak gwiazda owa, „jutrzenka”, poprzedza wschód słońca, tak Maryja, od swego Niepokalanego Poczęcia, poprzedziła przyjście Zbawiciela, wschód Słońca sprawiedliwości w dziejach rodzaju ludzkiego[1]. (Redemptoris Mater, 3)
  A więc mamy kolejnego założyciela Kościoła. Czyżby oni wszyscy nie czytali Biblii czy na siłę wciskali ludziom własne nauki?
  Fosforos (także Fosforus, Eosforos, Eosforus, Heosforos, Heosforus, Lucyfer, Gwiazda Poranna[1], Gwiazda Zaranna[1], Jutrzenka[2], gr. Φωσφόρος Phōsphóros ‘niosący światło’, Ἐωσφόρος Eōsphóros ‘niosący świt’, łac. Luciferus, Lucifer ‘światłonośny’, ‘przynoszący światło’, ‘gwiazda poranna’, ‘jutrzenka’) – w mitologii greckiej bóg i uosobienie Gwiazdy Porannej (planety Wenus).
  Czy może po prostu imię tego anioła to Gwiazda Poranna ale w języku Starohebrajskim?
  Przykładowe imiona aniołów
  Kokabiel– gwiazda Boga
  Ezeqiel – ciska gwiazdy Boga,
  Samsiel – znaczy słońce Boga,
  7)
  Znalazlem coś ciekawego: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stela_Merenptaha
  Okres amarneński (XIV w. p.n.e.) – czas zaburzeń religijnych i politycznych w starożytnym Egipcie. Obejmował rządy kilku władców XVIII dynastii: Echnatona, Semenchkare, Tutanchamona i Aja.
  Inaczej mówiąc był to okres podboju Filistyny przez Izraelitów.
  Ogólnie religia o nazwie ”nauka” najczęściej pokazuje nam swoje własne interpretacje Biblii w duchy Darwinizmu, Nasa itd, np że Sodoma i Gomora to efekt jakiegoś meteorytu. Neguje się głównie Exodos Izraelitów z Egiptu.
  Masoreckie Padanaram to Mezopotamia Syryjska, masoreckie Goshen/Gesen według LXX Rameses. Wiele problemów powoduje zbyt wielka ufność do Tanachu, ponieważ tłumacze byli Czarnoksiężnikami/Kabalistami tak jak I. Newton który posiadał książkę od Kabały – Seher ha-Zohar (Księga ”Blasku”). Tłumaczy się że podobno jest to komentarz do Pentateuch, Pieśni Solomona i Ks. Ruth. Autor – Mojżesz ben Szem Tow. Zohar jest stawiany w tradycji rabinicznej na równi z ”Biblią” i Talmudem. Dziewięcio-tomowy Talmud to podobno tradycja ustna Pięcioksięgu, tylko czemu głosi ccałkiem odmienne dogmaty w?
  Kananejczycy (Fenicjanie) w rzeczywistości nie wyginęli a stali się główną siłą Nefilimską w Europie (być może Wenecjanie to Fenicjanie), tak samo Edomici dzięki którym j. aramejski i jego dialekty przetrwały.
  Baskowie mają rzadką grupę krwi, oglądałem kiedyś o tym film w TV. Podobno są spokrewnieni z Irlandczykami. Celtowie przebywali również tam i dlatego można stwierdzić że Portugalczycy to w dużej części Keltowie/Celtowie/Keltoi. Galatowie to także Celtowie a być może wśród nich przebywali Izraelici których to Paweł skarcił i obrażał przy nich apostołów… Wtedy Paweł wygląda w jeszcze gorszym świetle.
  Jak już wspomniałem Etruskowie (Raśna/Rasenna) mogą być mieszkanką Izraelitów, Filistynów i potomków Tirasa .
  Czasy Prorokowania Izajasza i niewoli Chaldejskiej przypadają na okres rozrostu Rzymu. Warto o takich rzeczach pamiętać (co gdzie się działo równomiernie)
  Podobno apostoł Tadeusz i Natanael (Bartłomiej) przebywali w Armenii. Co jest bardzo możliwe.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Hyksosi – czy to mogą być Izraelici Ich stolicą było miasto – Awaris (przypominające nazwę Awarowie, Awaria)
  8)
  Ogólnie mówiąc Ewangelia Mateusza, Jana i Objawienie to najmniej skażonego księgi biblijne. Byłem zdziwiony gdy zobaczyłem że w greckojęzycznym oryginale 2:9 / 3:9 jest podwójne proroctwo. Z jednej strony mówi nam o ludziach których nazywamy żydami a z innej beczki o ludziach którzy podają się za Judejczyków czyli Izraelitów.
  Trzynasty rozdział jak dla mnie Bóg specjalnie przekombinował, aby zmusić czytelnika do głębszej analizy.
  List Do Hebrajczyków oczywiście nie jest autorstwa ”Pawła”
  Moim zdaniem każda księga otrzymała pozwolenie przez Boga na wejście do kanonu z jakiegoś wyraźnego powodu.
  Dlaczego taka deuterokanoniczny dokument nieznanego autorstwa szkalującego Persów. W kanonie Etiopskim 1 Księga Henocha jest własnie blisko Ks Estery
  Dlaczego mamy całkowicie sfałszowany pierwszy list Piotra oraz drugi list Piotra gdzie jedynie jedno zdanie nie pasuje do reszty. Bez tego fragmentu można śmiało stwierdzić że ”Paweł” ma krew apostołów na rękach.
  Księga estery nawet z dodatkami (razem 16 rozdziałów) wygląda bardzo źle.
  Rażące Fragmenty z Doktryny 12 Apostołów (gr. Didache) pochodzą z 1 Listu Do Koryntian.
  Jak wiemy kilku ojców kościoła rzymskiego chciało wywalić Objawienie Jana a zamiast wrzucić Listy Apoloniusza z Tiany.
  Jak dla mnie Kronika Łukasza była najpóźniejszym dziełem. Ew. Marka jest niepozorna i nie miała na celu wyprzeć Ewangelie Mateusza ale umniejszyć jej wartość. Niewielu zwraca uwagę na Marka, czyli cel osiągnięty po części. Skad jednak pogański uzdrowiciel z Antiochi przekazuje więcej informacji od naocznych świadków (Jan, Mateusz, Jakub)
  Co do kanonu: [w języku angielskim, chociaż nie trzeba go dobrze znać żeby zrozumieć jakie księgi wyrzucił Rzym i Protestanci
  http://www.bible.ca/b-canon-orthodox-catholic-christian-bible-books.htm
  http://www.bible.ca/b-canon-old-testament-quoted-by-jesus-and-apostles.htm
  http://www.bible.ca/b-canon-apostolic-fathers-apologists.htm
  9)
  Osobiście nie używałbym już nazwy Chrześcijanie, albowiem została wymyślona przez wrogów.
  Zwrot ”ponownie narodzeni” także źle kojarzy się. Tak naprawdę nazewnictwo nie jest waźne chociaż lepiej wiedzieć kim się jest 🙂
  Alternatywne nazwy:
  Nazarejczycy
  Ponownie Świadomi Członkowie Dwunastu Plemion Sławnych Słowian Biblijnego Izraela
  Izraelici Słowiańscy
  Przyjaciele Boga
  10)
  Na koniec:
  Linus, uczeń Saula i jego następca.
  Linus w mitologii greckiej:
  ”Linos – syn Apollina i Psamate. Postać z mitologii”
  ”Linos urodził się ze związku Psamate, córki króla Argos, Krotoposa, z bogiem Apollinem. Dziecko zostało po urodzeniu porzucone w górach i wychowane przez pasterzy. Krotopos najprawdopodobniej dowiedział się jednak o jego pochodzeniu i dał go pożreć psom, lub też psy pasterskie pożarły go przypadkowo. Jakkolwiek było Krotopos zabił Psamate, a rozgniewany Apollo, zesłał na Argolidę potwora płci żeńskiej o imieniu Pojne, który pustoszył kraj. Na cześć Psamate i Linosa ustanowiono za poradą wyroczni kult. W czasie święta wykonywano na ich cześć żałobną pieśń (tren) opiewający ich smutną historię. Składano też podczas uroczystości złapane na placach i ulicach psy[1].”
  Saul nazywał apostołów ”psami”.
  Jeszcze inny facet o imieniu linus Linus był także synem Apollina/Apollyona/Apolla i Terpsychory
  The son of Apollo and Terpsichore, instructor of Orpheus and Hercules, the latter of whom killed him by a blow with the lyre. (Sextus Propertius confounds him with the preceding. According to others, he was a son of Mercury and Urania, and was killed by Apollo in Euboa.)
  Mam wrażenie że ten fragment (dwa wersety) mówi dużo o dzisiejszej sytuacji, o ludziach którzy wracają do Boga. Saul oczywiście wyzwał ich. Ale kolejne nagle uznają prawo Mojżesza.
  1 Tm 4: (1) A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich,
  (2) Uwiedzeni obłudą kłamców, naznaczonych w sumieniu piętnem występku,
  (3) Którzy zabraniają zawierania związków małżeńskich, przyjmowania pokarmów, które stworzył Bóg, aby wierzący oraz ci, którzy poznali prawdę, pożywali je z dziękczynieniem.
  (4) Bo wszystko, co stworzył Bóg, jest dobre, i nie należy odrzucać niczego, co się przyjmuje z dziękczynieniem;
  (5) Albowiem zostają one poświęcone przez Słowo Boże i modlitwę.
  (6) Gdy tego będziesz braci nauczał, będziesz dobrym sługą Chrystusa Isusa, wykarmionym na słowach wiary i dobrej nauki, za którą poszedłeś.
  Kol 2: Saul promuje swojego Zbawiciela, atakując Apostołów oraz Izraelitów.
  (1) Chcę bowiem, abyście wiedzieli, jak wielki bój toczę za was i za tych, którzy są w Laodycei, i za tych wszystkich, którzy osobiście mnie nie poznali,
  (2) Aby pocieszone były ich serca, a oni połączeni w miłości zdążali do wszelkiego bogactwa pełnego zrozumienia, do poznania tajemnicy Bożej, to jest Chrystusa,
  (3) W którym są ukryte wszystkie skarby mądrości i poznania.
  (4) A to mówię, aby was nikt nie zwodził rzekomo słusznymi wywodami.
  (5) Bo chociaż ciałem jestem nieobecny, to jednak duchem jestem z wami i raduję się, widząc, że jest u was ład i że wiara wasza w Chrystusa jest utwierdzona.
  (6) Jak więc przyjęliście Chrystusa Isusa, Pana, tak w nim chodźcie,
  A także trzeci fragment możliwe iż jest czysto satanistyczny zwiastujący triumf szatana (Pomazańca Pawła). 15 werset bardzo niepokoi do porównania List do Efezjan rozdział 6.
  Kol 2
  (14) Wymazał obciążający nas list dłużny, który się zwracał przeciwko nam ze swoimi wymaganiami, i usunął go, przybiwszy go do krzyża;
  (15) ROZBROIŁ Nadziemskie władze i zwierzchności, i wystawił je na pokaz, odniósłszy w nim triumf nad nimi.
  Saul nazwał Piotra szatanem, straszył innych piekłem. Zachęcam do ponownego sprawdzenia listów Pawła pod kątem porównawczym Ewangelii Mateusza, Jana a nawet Łukasza (bo przecież jeden drugiemu powinien mówić o tym co wie), listy Jakuba i Judy.
  Tych 72 apostołów Pawła, ma na celu udowodnienia nam na siłę współpracę grupy Pawła i Apostołów (do tej listy zaliczani są Jakub, Kefas (Piotr), Szczepan, Maciej ale nie ma Pawła)
  Może to być odniesienia syryjczyka/aramejczyka Łukasza Z Antiochi (który sam nie zaprzecał że był poganinem) do jakiejś listy zbuntowanych Obserwatorów (Grigori, Aniołów)
  Dawno temu trochę czytałem o tym (tak do czytania, bez jakiejś wiedzy): https://pl.wikipedia.org/wiki/Lemegeton
  Nie wiedziałem o co tam chodzi (z parę lat temu), ale jest tam lista 72 ”demonów”. Teraz wiadomo że te demony to anioły. Tak samo antyczne bóstwa to anioły, bowiem demony bez ciał nie mogą za wiele. Sam czasem używałem jednego z tych imion jako nazwy postaci w grze itd, dlatego nie uważam że Bóg zamierza zabić wszystkich okultystów albowiem są zbyt ogłupieni, chyba że są świadomi.
  Wśród imion 72 jest: Baal, Amon, Astarot, Belial, Seir, Feniks, Baal Berith (pan przymierza czyli szatańska kopia).

  Polubienie

 36. Cześć
  Do niedawna byłem poganinem czyli wierzyłem w matkę naturę itp. nie od dawałem czci tylko wiedziałem , że coś jest . Teraz wiem w jakim byłem błędzie BÓG na pewno zadami parę pytań odnośnie mojego bluźnierstwa .
  Chcę tobie podziękować za twój blog
  BÓG zapłać

  Polubienie

 37. Dzień dobry.
  Bardzo zainteresował mnie artykuł o płaskiej ziemi – komplet dowodów i przykłady z fizyki zebrane w jednym miejscu. Trudno nie brać tego na poważnie. Mam pytanie związane z tym tematem – odpowiedz może być na adres mailowy, jeśli znajdzie Pan oczywiście chwilę. Otóż w temacie brak jest informacji o reszcie opisywanego przez mainstreamową astronomię wszechświata. Co z układem słonecznym – planetami i kometami? Co z galaktyką – drogą mleczną i innymi? Czy inne planety też są płaskie? Co z „drugą stroną” ziemi – jest pusta? Ma pan jakieś informacje na ten temat?
  Dziękuje i pozdrawiam!
  ASyguda

  Polubienie

  1. Witam,

   Dowody zamieszczone w artykule są podstawowymi argumentami, które są dobre dla osób nie znających zagadnienia i modelu PZ.

   Nie odniosłem się do tzw. kosmosu głównie z tej przyczyny, że poza NASAowską propagandą, nie ma żadnych dowodów potwierdzających jego bezmiar i ogrom. Wszystko wskazuje na to, że to tylko wymysł nie mający nic wspólnego z rzeczywistością.

   Układ słoneczny nie istnieje. Słońce i Księżyc to dwa światła umieszczone na firmamencie wraz z gwiazdami. Planety, to także rodzaj gwiazd, ale wędrujących, które mają orbity inne od pozostałych zastępów niebieskich.

   Ziemia wraz z niebiem tworzą jedną całość rozdzieloną właśnie firmamentem. To co ponad nim jest dla nas nieznane, ponieważ jest tam siedziba Stwórcy. Pod ziemią natomiast znajdują się fundamenty ziemi, których głębokość jest dla nas niezmierzalna, tak samo jak wysokość nieba.

   Niewiadomych jest wiele, ale pewne jest ponad wszelką wątpliwość, że ziemia kulą być nie może.

   Pozdrawiam!

   Polubienie

   1. Dzien dobry.
    Pisalem juz do Pana kilka dni wczesniej i przy okazji dziekuje za odpowiedz.
    Temat zaintetesowal mnie na tyle, ze spedzilem troche czasu przeszukujac internet. Jest bardzo duzo stron i filmow, glownie angielskojezycznych, potwierdzajacych slusznosc teorii plaskiej ziemi. Ilosc solidnych dowodow popartych fizyka jest przytlaczajaca. Przyzwyczajenie do wpajanych od lat w szkolach teorii powoduje pewien metlik w glowie, ale faktom i logice zaprzeczyc sie nie da. Przyznam ze na tyle poruszyla mnie ta kwestia ze niemal codziennie godzinami zbieram dane i analizuje kolejne dowody.
    Jest jeszcze kilka kwestii, ktore nie daja mi spokoju. O jedna z nich chcialbym zapytac.
    Otoz poza biblijnym opisem brzegow, czy tez konca naszego swiata bardzo trudno dotrzec do dowodow opartych na obserwacjach. Utrzymujac kierunek lotu lub plyniecia okretu powinnismy dotrzec do kranca swiata. Ale ten nie zostal nigdzie opisany. Zeznania marynarzy powinny to potwierdzac bo przeciez trudno podejrzewac wszystkich o udzial w swiatowym spisku. Zreszta ludzie wierzacy w prawdziwosc teorii plaskiej ziemi takze podjeli pewnie proby dotarcia do kranca ziemi chociazby po to zeby uzyskac niepodwazalne dowody.
    Znalazl Pan moze jakies dane na ten temat? Albo relacje z wyprawy? Przeciez to bylby dowod ostateczny!!!
    Biblia wspomina tez o 4 rogach lub koncach swiata strzezonych przez anioly (mysle ze to okreslenie symboliczne i nie znajduja sie tam fizycznie). Nasza ziemia jest wiec okragla czy kwadratowa? Jakie sa szacunkowe rozmiary? Czy zgodne z podawanymi na geografii czyli ok 40tys km?
    No i ostatnia nurtujaca mnie kwestia – slonce wg wszystkich logicznych dowodow znajduje sie okolo 3tys km nad powierzchnia ziemi – jaka jest jego wielkosc? I na jakiej wysokosci znajduje sie ksiezyc? Nizej i jest mniejszy czy mniej wiecej na tej samej i ma wielkosc podobna do slonca?
    Prosze sie nie denerwowac o te pytania ale z pewnoscia spedzil Pan wiecej czasu zglebiajac ten temat i moze zna Pan odpowiedzi na te pytania.
    Pozdrawiam,
    AS

    Polubienie

   2. Witam,

    Kilka lat temu, gdy zapoznawałem się z tematem PZ, miałem podobne przejścia i mnóstwo czasu spędzonego na poszukiwaniach kolejnych dowodów i wyjaśnień.

    Z dotarciem do krańców ziemi, o których wiemy jedynie tyle, że są dookoła skute lodem, jest pewien problem. Sam fakt, iż ruch słońca nad ziemią powoduje, że warunki w tak odległych miejscach są bardzo niesprzyjające życiu, to jeszcze nie wszystko. Jeśli za lodami Antarktyki są krańce ziemi i firmamentu, to pewne jest, że władze musiały do nich dotrzeć wcześniej i podać pod kontrolę, aby w czasach obecnych, gdzie istnieją już możliwości technologiczne do tak dalekich ekspedycji, nikt niepowołany tam nie dotarł i nie ujawnił opinii publicznej, że teoria heliocentryczna upowszechniona kilkadziesiąt, a nawet set lat temu, nie okazała się wielkim kłamstwem.

    Tak więc problem jest w tym, że tereny Antarktydy są ściśle pilnowane i kto wie, co jeszcze się tam dzieje..to wielka tajemnica, a jedyne info jakie mamy, to opowiastki rzekomych polarników, których wiarygodność jest taka, jak zleceniodawców tych wypraw i wydawców tychże opowieści ‚badawczych’…kręgi „naukowców”, to szczelne ugrupowania promujące określone z góry nauki i poglądy. Nie ma co liczyć na szczerość z ich strony.

    W Biblii jest faktycznie mowa o „4 narożnikach” ziemi. Możlie, że filary ziemi osadzone na jej fundamentach tworzą kształt prostokątny, tak iż okrąg ziemi jest usytuowany na nich niczym okąg wpisany w kwadrat…

    Długość równika zdaje się być prawidłowa, jednak problemem są odległości poza nim, ponieważ one się zwiększają w przeciwieństwie do tego, co powinno być na kulce. Szacuje się, że obwód na linii lodów Antarktyki może mieć nawet ok 90 000 km długości…

    Co do wysokości słońca nad ziemią, to już ok 100 lat temu przeprowadzono badania przy użyciu sekstantu, w których na podstawie obliczeń oświetlenia kątowego ustalono, że słońce jest na wysokości ok 5000 km nad ziemią i ma średnicę ok 60 km…

    Według Słowa Bożego słońce i księżyc są sobie równe wielkością, aczkolwiek mają różne ‚ścieżki’ (orbity) i cykle. Prawdopodobnie zmieniają się ich wysokości i odległość między sobą, stąd mamy fazy i różne oświetlenie kątowe na księżycu…

    Pozdrawiam!

    Polubienie

  1. Temat bestii i fałszywego proroka oraz związanego z nimi imienia i liczby 666 omawiamy już na forum pod tym linkiem…

   http://zbawienie.forumotion.com/t293-liczba-zwierzecia-666

   …i na pewno nie chodzi o żadnego czarnego papieża. Sprawa jest o wiele bardziej złożona, a typowanie może ten albo tamten będzie jakimś antychrystem jest pozbawione sensu, co wyjaśniłem między innymi w dyskusji pod załączonym linkiem.

   Polubienie

  1. Dobry materiał na wprowadzenie do poznawania rzeczywistości.
   Oglądałem film i polecam osobom, które dopiero zaczynają dostrzegać, że z tym systemem polityczno – religijnym jest coś nie tak i chcą dowiedzieć się jakie jest źródło patologii toczących cały świat.

   Polubienie

 38. Witam, mam pytanie co do trzeciego przykazania biblijnego tzn .

  3. Nie będziesz wzywał imienia Boga twego, Jahwe, do czczych rzeczy, gdyż Jahwe nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.

  W jaki sposób mam się do niego modlić ? Może mógłby mi ktoś bardziej rozwinąć sens tego przykazania .

  Polubienie

  1. Witam,

   Odpowiadając na pytanie wprost, najlepiej będzie jeśli przytoczę słowa samego Syna Bożego, który pouczył nas jak mamy się modlić…

   Ew.Mateusza 6
   (5) A gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy, gdyż oni lubią modlić się, stojąc w synagogach i na rogach ulic, aby pokazać się ludziom; zaprawdę powiadam wam: Otrzymali zapłatę swoją.

   (6) Ale ty, gdy się modlisz, wejdź do komory swojej, a zamknąwszy drzwi za sobą, módl się do Ojca swego, który jest w ukryciu, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie.

   (7) A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani.

   (8) Nie bądźcie do nich podobni, gdyż wie Bóg, Ojciec wasz, czego potrzebujecie, przedtem zanim go poprosicie.

   (9) A wy tak się módlcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje,

   (10) Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.

   (11) Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj,

   (12) I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;

   (13) i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.; Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Niech się tak stanie.

   Modlitwa jest wzorcowa i można ją poszerzyć o własne myśli i dodać do nich prośby o pomoc. Chodzi o to, by nie robić tego jak poganie, którzy często wznoszą modły w swych światyniach na pokaz przed innymi, ale żeby robić to szczerze w swym zaciszu domowym, nie obnosząc się z tym, jak obłudnik. Największym w tym problemem są tak zwane mantry, typu różańce czy litanie. Bóg takich modlitw, tym bardziej nie kierowanych do Niego, nie wysłuchuje.

   Jezus także nazywa Boga w prosty sposób, nie urzywając Jego Imienia, ale określając Go „Ojcem”, co według mnie jest na chwilę obecną najlepszym zwrotem, ponieważ do Pism zostało wprowadzone na drodze tłumczeń imie fałszywe w postaci tetragramu, czyli YHVH – Jahwe, które jest w rzeczywistości imieniem bożka baala.

   http://www.zbawienie.com/tetragram.htm

   Bóg zakrył swe Święte Imię przed Jego ludem po tym, jak Izraelici złamali Przymierze i uświęci je jawnie na oczach wszystkich narodów w czasie końca. Wtedy wszyscy poznają kim jest prawdziwy Bóg, Stwórca nieba i ziemi i jakie jest Jego prawdziwe Imię.

   Na chwilę obecną nie znamy tego Imienia i lepiej posługiwać sie zwrotem „Boże Ojcze”. Fałszywe imienia są obrazą dla Boga i szatańską manipulacją mającą na celu tworzenie fałszywych okultów imiennych, za którymi kryją się tak naprawdę upadli aniołowie lub demony.

   Pozdrawiam!

   Polubione przez 1 osoba

 39. Witam, dziękuję za odpowiedź , teraz już wszystko wiem. Byłem zimny, jestem letni, chcę być gorący ! . Do bycia gorącym muszę pokonać tylko dwie przeszkody . Jedna to bałwochwalstwo a druga przeszkoda to złe myśli i złe skojarzenia, które mnie atakują, którymi przesiąkłem przez całe życie .. Co do bałwochwalstwa to wiem, że można to zakończyć w sekundę, ja już nie kłaniam się obrazom itd. nie chodzę od miesiąca do kościoła, bloga czytam od tygodnia, jednak w moim domu są obrazy z komunii oraz obraz nmp… , nie kłaniam się nim, chce jednak najpierw zapoznać się z całym blogiem i pokazać prawdę mojej rodzinie ( która jest religijna, ale zwiedzona przez kościół ). Może zaproponujecie mi kolejność pokazywania prawdy, odkrywania jej przed moimi bliskimi, którzy co niedziela, jak i ja co do niedawna, chodzi do kościoła i nie widzi tego co się dzieje, jesteśmy zwykłą, dobrą rodziną, kochającą się.

  Wierzę w Boga i w Jezusa, nie chcę go obrażać i chciałbym żeby Pan nasz już się objawił i poprowadził nas, nawet tych najgorszych, ale nadal jednak naszych braci i siostry, którzy mają sumienia, jednak bardzo zaślepione ..

  Powiem Wam co mnie tutaj przywiodło , bo nikt w tych czasach nie szuka prawdy o ile żyje mu się dobrze i ma inne zajęcia niż zastanowienie się nad życiem i jego celem . Nie musicie mi wierzyć, jednak chyba zgodzimy się, że żyjemy w czasach ostatecznych, widząc co się dzieje na świecie. Jeżeli Pan Kamil chce potwierdzenia, to mogę iść nawet na wariograf.

  Ponad rok temu gdy wieczorem siedziałem w pokoju na kanapie i oglądałem telewizję, nagle mój wzrok przykuła pełnia księżyca, był on tak ogromny, że musiałem wstać i podejść do okna aby się mu przyjrzeć. Wpatrywałem się w niego ponad minutę bez przerwy, aż nadeszły chmury i zacząłem widzieć prawdzie, wyraźne obrazy na całym niebie, widziałem trzy głowy ogromnego smoka ( nie wiem czemu, czytałem chyba że smok miał 7 ), wraz z przesuwaniem się chmur zmieniały sie obrazy, widziałem inne postacie ( już dokładnie nie pamiętam, musze znaleźć mail w którym opisywałem to po tym zdarzeniu ) jakieś sceny, jednak najwyraźniejszy obraz widziałem na końcu i to właśnie najlepiej pamiętam, widziałem Twarz Boga na całym niebie, bardzo zgniewaną, tak bardzo, że aż trudno sobie to wyobrazić, jednak czy można się dziwić skoro tyle zła na ziemi .. Obok tej twarzy, z chmur jaśniało w małym okienku ( przerwie w chmurach ) światło księżyca, a w świetle tym widziałem postać Jezusa Chrystusa ! . Było to ponad rok temu i właśnie ten widok spowodował, że zacząłem szukać prawdy.

  Miałem jeszcze dwa zdarzenia na żywo i kilka we śnie w okresie 3 lat .

  Do tego mam pytanie :

  Był taki okres, że oglądałem dużo o dżihadystach / ISIS, sporo o tym mówili w Tv i bałem się, widziałem jak zabijali i później nie mogłem spać, myślałem o tym cały czas, wierzyłem też w opętania i duchy , alkohol pomagał mi zasypiać, jednej nocy, gdy próbowałem zasnąć już na trzeźwo, bo w tygodniu nie piłem ( ileż można.. ), próbowałem myśleć o czymś innym, jednak bałem się, bo wyczuwałem coś w pomieszczeniu, nagle gdy już brakowało 30s, a zasnąłbym, coś a raczej ktoś, wziął moje słuchawki z biurka i pieprzną nimi o podłogę, tak że w całym domu wszyscy się obudzili, a ja ze strachu zacząłem się modlić do nmp. ( słuchawki leżały na biurku w tym samym miejscu przez cały dzień i niemożliwe, żeby się zsunęły, bo gdyby miało tak być to by się już dawno zsunęły, a nie po 15 godzinach.. ). Wcześniej nie wiedziałem o kulcie nmp dlatego będę miał zaraz pytanie . Gdy modliłem się i kończyłem zdrowaś maryjo , w czasie gdy powiedziałem amen, to w tym samy czasie usłyszałem huk na podwórku , rano okazało się, że kosz na śmieci ( duży 100l ), który stoi pod dachem i jest otoczony ścianami , czyli nie wieje na niego wiatr, został przewrócony. Jak to możliwe, że wypędziłem złego ducha, modląc się do złego ? Jezus sam mówił tak :

  Ewangelia św. Łukasza

  15 Lecz niektórzy z nich rzekli: «Przez Belzebuba, władcę złych duchów, wyrzuca złe duchy». 16 Inni zaś, chcąc Go wystawić na próbę, domagali się od Niego znaku z nieba. 17 On jednak, znając ich myśli, rzekł do nich: «Każde królestwo wewnętrznie skłócone pustoszeje i dom na dom się wali. 18 Jeśli więc i szatan z sobą jest skłócony, jakże się ostoi jego królestwo? Mówicie bowiem, że Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy. 19 Lecz jeśli Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy, to przez kogo je wyrzucają wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami.

  Zależy mi na odpowiedzi na to pytanie ..

  Co do reszty historii które w przeciągu 3 ostatnich lat doświadczyłem to :

  Raz obudziłem się w nocy i nie mogłem oddychać, oraz czułem, że moje serce nie bije, w myślach powiedziałem : Jezu Ufam Tobie i w jednej sekundzie moje serce zabiło 20 razy.

  Raz śniło mi się, że unoszę się ku sufitowi, widziałem swoje łóżko i kogoś leżącego na łóżku, jednak moja siostra złapała mnie za nogę i ściągnęła na dół, czyli tak jakby do ciała.

  Raz śniło mi się tak, widziałem to tak jakby od boku, mnóstwo ludzi w mojej okolicy pod cmentarzem na parkingu, ogromny parking, mnóstwo ludzi, siebie i swoją mamę też tam widziałem, pomyślałem sobie, chce zobaczyć aniołów stróżów i w jednej sekundzie zobaczyłem, błękitnego duszka przy każdej osobie.

  Raz śniło mi się, że tańczę w ciemności z jakąś obrzydliwą postacią, jakimś dzikiem, który stał na nogach ( było to w czasie gdy zgrzeszyłem świadomie, walczyłem z masturbacją i przegrywałem, czułem się obrzydliwie po tym grzechu, jednak byłem jeszcze za słaby i zło wygrywało )

  Czułem też kilka razy, jak już leżałem w łóżku, nie pamiętam już w jakich okolicznościach, jednak związanych z rozmyślaniem/rozmową z Bogiem, dreszcze od stóp, aż do głowy, tak jakby, ktoś mnie skanował 🙂

  Jak myślicie, że rozmowa z Bogiem i Jezusem w czasie, gdy już leże, to coś złego ? Rozmyślanie i zadawanie pytań.

  Ostatnio też uczyłem się tajemnic szczęścia na pamięć, rozmyślałem nad męką Pana, wyrzuciłem z tego modlitwę do nmp. Uczyłem się pierwszej modlitwy nawet już leżąc, aż do zaśnięcia, później wydawało mi się, że przebudziłem się
  i w pół śnie, modliłem się językami.

  To tyle z tego jak na ten czas pamiętam . Nie wiem czemu, ale musiałem ten post pisać dwa razy, bo pierwsze udostępnienie nie powiodło się i skasowało wszystko .. Aż mi się nie chciało tego drugi raz pisać, jednak wiem, że to też nie był przypadek.

  Pozdrawiam

  Polubienie

  1. Myślę, że sama świadomość tego, że byłeś zimny, a chcesz być gorący jest oznaką, że jesteś na właściwej drodze byś taki się stał.

   Myślę też, że tak mocna i szczera chęć oznacza, iż jesteś już gorący i że tak powiem, podlegasz obróbce termicznej, niczym wytapiane do czystości złoto.

   Każdy z nas, kto pozna Prawdę i nawróci się szczerze do Boga i Jego Syna przechodzi ten sam proces. Proces pracy nad sobą, aby zmieniać się na dobre i podporządkowywać Bożym Prawom. Potrzeba czasu i wielu doświadczeń, wszak Juzus w Objawieniu danym Janowi mówi wyraźnie, że każdego kogo On miłuje tego smaga i karci, a wszystko po to, by nas nauczyć doskonałości.

   Jeżeli masz już świadomość, czym jest bałwochwalstwo to dobrze. Robienie rewolucji w domu mogłoby być zbyt wstrząsające dla reszty domowników, dlatego z bałwanami i obrazami postępuj w miare uświadamiania rodziny, ponieważ złe emocje związane z ewentualnymi kłótniami mogą być pożywką dla demonów, które jak podejrzewam z Twej relacji, są obecne w waszym domu i życiu.

   Według mnie, jednym z dobrych sposobów na ukazanie rażących nieprawdłowości w naukach kościoła jest pokazanie tego, czego w rzeczywistości uczył Jezus.

   Dajmy na to Ewangelię Mateusza, która jest np. moim głównym filarem nauk Jezusa. W rozdziałach od 5 do 7 jest Kazanie na Górze, będące tak naprawdę instrukcją do zbawienia. Te 3 rozdziały kompletnie zaprzeczają temu, co robi kościół, a nawet większość odłamów chrześcijaństwa. Porazmawiaj z najbliższymi i powiedz im, że zainteresowałeś się ostatnio Ewangeliami Jezusa i chciałeś sobie sprawdzić o czym tak na serio mówił sam Syn Boży. Powiedz, że coś Ci nie pasuje i masz pewne podejrzenia oraz wnioski. Opowiedz o nich według informacji jakie poznasz na blogu i powoli uświadamiaj bliskich, że chciałbyś coś zmienić.

   Jeśli chodzi o wizje widziane rok temu… Trudno mi się odnieść do tego, ale myślę, że sposoby Boga na pobudzenie naszych serca i nerek są tak różne, że trudno je pojąć. Dlaczego widziałeś to, nie wiem, ale postanowiłeś szukać Prawdy, dlatego myślę, że taka była Wola Boża.

   Z opisów dziwnych zdarzeń w domu wnioskuję, że to efekt działania demona lub grupy demonów.

   Powodem tego jest nic innego jak bałwochwalstwo i kryjąca się nim adoracja demonów, które na tym żerują. Dobitnym tego potwierdzeniem jest sytuacja z obaleniem kontenera podczas modlitwy do…demona czyli nmp. Wszelkie litanie, różańce, to mantry oddające siłę demonom, które ją generują do tego stopnia, że mogą nawet ingerować w nasze otoczenie i to z dużą siłą.

   Demony to podstępne i zakłamane istoty. Rzekoma ucieczka przed modlitwą do nmp miała na celu utwierdzenie Cię, że ma ona moc odganiania ciemnych sił, podczas gdy był to blef, byś nadal wielbił tego demona…stary, oklepany trik.

   Opis o nocnym zatrzymuniu oddechu to także dzieło demona, tak zwanej zmory…wezwanie Jezusa daje natychmiastową ulgę, gdyż demony pierzchają przed Jego Imieniem. Unoszenie nad ciałem, czyli efekt OB to także deminiczne sztuczki..podejrzewam, że gdy siebie widziałeś, czułeś dziwne obrzydzenie?

   Co innego, gdy myślimy o Bogu, czy w myślach modlimy się do Niego. Ja myślę o Nim codziennie o różnych porach, a modlę się przed snem, gdy lężę już w łóżku. Jezus nie nakazywał żadnych rytuałów, uczył by modlić się do Boga szczerze i w swym zaciszu domowym.

   To co poczułeś, to mrowienienie, czy mówienie językami, może być według mnie niebezpieczne. Jezus nigdzie nie nauczał o takich zdolnościach i nie zapowiadał, by każdy wierzący miał otrzymać jakiekolwiek ‚dary’ w tej postaci.

   Nauczał tego jedynie Paweł z Tarsu, który był oszustem i samozwańczym apostołem. Nazywał on to tak zwanymi „darami ducha”, ale nie ma to żadnego potwierdzenia w naukach Jezusa i w słowach Boga Ojca.

   Tak więc obawiam się, że owe „dary ducha” to dary nie pochodzące od Boga i Syna. Proszę byś w modlitwie do Boga Ojca prosił o szczególną ochronę przed siłami zła i pomoc w ich oddaleniu, ponieważ dostrzegam w Twych słowach nadal istniejące zagrożenie z ich strony.

   To, że Ci wcięło tekst…myślę, że to ‚coś’ chciało Cię zniechęcić do dalszego poznawania rzeczywistości i będzie usilnie próbować to uczynić. Demony tak łatwo się nie odczepiają, moją żonę przez rok po ślubie jeszcze jeden szarak nachodził, aż ostatecznie udało się jej dać mu do zrozumienia, że ona należy tylko do Jezusa.

   Jak coś, to w kontakcie. Może lepiej pisać na maila? Tam zapisuje się tekst i nie wcina tak łatwo, a i nie trzeba osobistych spraw wyciągać na wierzch 🙂
   kamilesq@gmail.com

   Pozdrawiam w Bogu!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s