„Czyje słowa są dla Ciebie najważniejsze?”

Chciałbym zaprezentować bardzo ciekawy i pouczający wykład w wykonaniu Henryka, w którym w prosty sposób tłumaczy on, jak wielka jest waga słów wypowiedzianych przez samego Boga i Jego Syna Chrystusa.

(4) A On odpowiadając, rzekł: Napisano: Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.
Jest to ważne z całkiem prostej przyczyny. Praktycznie wszystkie religie i odłamy Chrześcijaństwa są oparte na doktrynach mających swe źródło nie w wypowiedziach Boga i Syna, ale w naukach zwykłych śmiertelników, którzy nie zostali w ogóle upoważnieni do jakiegokolwiek zwiastowania Bożej Woli.
Z tego powodu istnieje wielki i niebezpieczny problem, który naraża miliony niczego nieświadomych osób na gniew i niezadowolenie ze strony Stwórcy. 
Wszystko rozchodzi się o posłuszeństwo względem Niego, które w wyniku karmienia się fałszywymi naukami pochodzącymi od wrogów Boga, zostało zepchnięte na dalszy plan powodując istne odstępstwo…

ZAPRASZAM !!

Advertisements

3 thoughts on “„Czyje słowa są dla Ciebie najważniejsze?”

 1. Henryk opisał to w prosty i przejrzysty sposób. Brawo. Nie wiem jak wy ale sądzę, iż aby ludzie, dobrze rozumieli na czym polega rzeczywistość, oraz to iż obalając te argumenty słowami spoza innych źródeł, niż słowa Boga, tak naprawdę ich nie obalają co czasem robi się wręcz komiczne, muszą mieć świadomość właśnie o TYM. W sporej większości, muszą od tego zacząć. TO JEST PODSTAWA PODSTAW, ten prosty wykład Henryka, aby wejśc na wąską ścieżkę oraz by dojrzeć wąską bramę o której nasz Pan mówił. Oni sami zaczną dochodzic do tego jak jest, nawet bez jakiejś wielkiej pomocy innych jeśli będą liczyć się z tym FUNDAMENTEM. Teoretycznie, to nie jest żaden wyczyn wsłuchiwać się w słowa Boga i starać się wprowadać je w czyn na tyle na ile jest to możlwie (najlepiej na 100% ale zyjemy w takim klimacie jaki jest i nie wszystko nam wychodzi, często niezależnie od nas) To jest osiągalne dla każdego szczerego człowieka!
  Tyle teoria. Praktyka, wiemy jak wygląda.

  Polubione przez 1 osoba

 2. ja bym chcial sie spytac brata co brat sadzi o jednym zdarzeniu z ukrzyzowania Zbawiciela, mianowicie, chodzi mi o zbrodniarza ukrzyzowanego razem z Nim ktory w ostatnim momencie przed smiercia, uwierzyl w Jego oraz wyznal swoje winy, Chrystus mowi mu ze bedzie dzis z nim w Niebie, chodzi mi mianowicie o to, ze czlowiek ten dobrym raczej nie byl, jego udzynki byly raczej zle, a jeden akt wiary zapewnia mu miejsce w Niebie 🙂 wiele osob uwaza ze jest to niemozliwe aby morderca ktory nawraca sie w ostatnij chwili mogl byc zbawiony czy wlasnie aby w wiekoszsci uczynki o tym decydowaly lecz ten przyklad mowi nam cos innego, chcialbym usyszec brata oppinie jesli mozna

  pozdrawiam, Bog z Toba

  Lubię to

 3. Drogi Alavien, jeżeli mogę (tak na szybko) napocząć odpowiedź OCK`a do którego zapewne jest skierowane pytanie, to masz na myśli tekst z ew. Łukasz 23:43. Po pierwsze, chcę abyś był tego świadom i zadam ci pytanie: czy wiesz na jakiej podstawie ew. Łukasza.. (Łukasz, uczeń Szawła z Tarsu, a nie Jezusa) jest poddana przez nas w wątpliwość? Odpowiedź jest zawarta w powyższym nawiasie. A dlaczego poddajemy wątpliwość nauki Szawła z Tarsu, jest to opisane w serii artykułów na temat Listów tegoż Szawła, które zostały dogłebnie zanalizowane po czym zdemaskowane jako filozofia sprzeczna z naukami Pana Jezusa. To że Łukasz napisał iż, Jezus tak powiedział nie znaczy że Jezus tak powiedział. Łukasza przy tym nie było i nie był tego świadkiem. Jedynie co napisał to to co zasłyszał i powiązał to z tym czego się nauczył od Szawła z Tarsu. Tyle mojej z mojej strony w ramach wstępu. Dogłębniej myślę odpowie Obserwator.

  Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s