„Czyje słowa są dla Ciebie najważniejsze?”

Chciałbym zaprezentować bardzo ciekawy i pouczający wykład w wykonaniu Henryka, w którym w prosty sposób tłumaczy on, jak wielka jest waga słów wypowiedzianych przez samego Boga i Jego Syna Chrystusa.

(4) A On odpowiadając, rzekł: Napisano: Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.
Jest to ważne z całkiem prostej przyczyny. Praktycznie wszystkie religie i odłamy Chrześcijaństwa są oparte na doktrynach mających swe źródło nie w wypowiedziach Boga i Syna, ale w naukach zwykłych śmiertelników, którzy nie zostali w ogóle upoważnieni do jakiegokolwiek zwiastowania Bożej Woli.
Z tego powodu istnieje wielki i niebezpieczny problem, który naraża miliony niczego nieświadomych osób na gniew i niezadowolenie ze strony Stwórcy. 
Wszystko rozchodzi się o posłuszeństwo względem Niego, które w wyniku karmienia się fałszywymi naukami pochodzącymi od wrogów Boga, zostało zepchnięte na dalszy plan powodując istne odstępstwo…

ZAPRASZAM !!


8 myśli w temacie “„Czyje słowa są dla Ciebie najważniejsze?”

 1. Henryk opisał to w prosty i przejrzysty sposób. Brawo. Nie wiem jak wy ale sądzę, iż aby ludzie, dobrze rozumieli na czym polega rzeczywistość, oraz to iż obalając te argumenty słowami spoza innych źródeł, niż słowa Boga, tak naprawdę ich nie obalają co czasem robi się wręcz komiczne, muszą mieć świadomość właśnie o TYM. W sporej większości, muszą od tego zacząć. TO JEST PODSTAWA PODSTAW, ten prosty wykład Henryka, aby wejśc na wąską ścieżkę oraz by dojrzeć wąską bramę o której nasz Pan mówił. Oni sami zaczną dochodzic do tego jak jest, nawet bez jakiejś wielkiej pomocy innych jeśli będą liczyć się z tym FUNDAMENTEM. Teoretycznie, to nie jest żaden wyczyn wsłuchiwać się w słowa Boga i starać się wprowadać je w czyn na tyle na ile jest to możlwie (najlepiej na 100% ale zyjemy w takim klimacie jaki jest i nie wszystko nam wychodzi, często niezależnie od nas) To jest osiągalne dla każdego szczerego człowieka!
  Tyle teoria. Praktyka, wiemy jak wygląda.

  Polubione przez 1 osoba

 2. ja bym chcial sie spytac brata co brat sadzi o jednym zdarzeniu z ukrzyzowania Zbawiciela, mianowicie, chodzi mi o zbrodniarza ukrzyzowanego razem z Nim ktory w ostatnim momencie przed smiercia, uwierzyl w Jego oraz wyznal swoje winy, Chrystus mowi mu ze bedzie dzis z nim w Niebie, chodzi mi mianowicie o to, ze czlowiek ten dobrym raczej nie byl, jego udzynki byly raczej zle, a jeden akt wiary zapewnia mu miejsce w Niebie 🙂 wiele osob uwaza ze jest to niemozliwe aby morderca ktory nawraca sie w ostatnij chwili mogl byc zbawiony czy wlasnie aby w wiekoszsci uczynki o tym decydowaly lecz ten przyklad mowi nam cos innego, chcialbym usyszec brata oppinie jesli mozna

  pozdrawiam, Bog z Toba

  Polubienie

 3. Drogi Alavien, jeżeli mogę (tak na szybko) napocząć odpowiedź OCK`a do którego zapewne jest skierowane pytanie, to masz na myśli tekst z ew. Łukasz 23:43. Po pierwsze, chcę abyś był tego świadom i zadam ci pytanie: czy wiesz na jakiej podstawie ew. Łukasza.. (Łukasz, uczeń Szawła z Tarsu, a nie Jezusa) jest poddana przez nas w wątpliwość? Odpowiedź jest zawarta w powyższym nawiasie. A dlaczego poddajemy wątpliwość nauki Szawła z Tarsu, jest to opisane w serii artykułów na temat Listów tegoż Szawła, które zostały dogłebnie zanalizowane po czym zdemaskowane jako filozofia sprzeczna z naukami Pana Jezusa. To że Łukasz napisał iż, Jezus tak powiedział nie znaczy że Jezus tak powiedział. Łukasza przy tym nie było i nie był tego świadkiem. Jedynie co napisał to to co zasłyszał i powiązał to z tym czego się nauczył od Szawła z Tarsu. Tyle mojej z mojej strony w ramach wstępu. Dogłębniej myślę odpowie Obserwator.

  Polubienie

 4. Dziękuje za to że jesteś , byłem poganem , potem szukałem ufo aż w końcu znalazłem Prawdę W Biblii mam nadzieję że biblia Mesjańska jest bez własnych przetłumaczeń i Pamiętajcie Isus Chrystus pokazał nam jak możemy przejść do Jego KRÓLESTWA (STAŁO SIĘ) Nie wypierajmy się w co Wierzymy , Ja to Zrozumiałem na CHWAŁĘ ISUSOWI CHRYSTUSOWI I BOGÓ STWORZYCIELA NIEBA I ZIEMI NA WIEKI

  Polubienie

 5. Staram się rozróżniać obóz apostołów od obozu Pawła. Do tej wojny o prawdę dobili się Żydzi, Poganie oraz Cesarstwo.
  Nie ważne jak nazwiemy Apostołów liczy się że głosili coś zupełnie innego od tego który dał mandat każdej władzy.
  Wmówiło sie nam że Apostołówie byli żydami a tymczasem nie byli ani Żydami ani Chrześcijanami.
  Chrześcijaństwo wcale nie wywodzi się z Judaizmu a z nauk Saula. Judaizm wywodzi się z nauk Idumejskich sekt religijnych.
  Obecnie mocno na prowadzenie w Judaizmie wysunęły się grupy Chasydów np. Lubawicze którzy już od wieków mydlą oczy swoim mesjaszem i dlatego ich szanse spadają.
  O kłamstwach jakie rozpowiada się na temat Pietra…
  Dziwne że biskupami Rzymu w I i w II wieku zostawali uczniowie nie Piotra a Saula, dlatego sfabrykowano 1 List aby włożyć nauki Saula w Skałę. Drugi list jest całkiem inny i zawiera dobrą mowę przeciwko ludziom którzy nie mają fundamentów myślowych (często zmieniają poglądy pod wpływem otoczenia) oraz przeciw fałszywym prorokom plus jeden fałszywy fragmencik ale nie uznaje tego listu za fałszywego ale nie jestem pewien czy ten list jest produktem jakiegoś Tertuliana.
  Legenda dotycząca męczeńskiej śmierci Piotra na wzgórzu imienia rzymskiego bóstwa – Vaticanusa (Vagatanusa) została wymyślona (”według świadectwa”) przez Orygenesa, tego samego Orygenesa który wymyślił ”trzech króli” oraz fałszował Septuagintę, wymyślił Królestwo Boże w naszych sercach oraz dogmat że i tak zostaniemy wszyscy zbawieni – Apokatastaza.
  Słynny Tyran Konstantyn wystawił w Rzymie bazylikę na cześć rzekomo Piotra. Ciekawe, wszyscy podpierają się Piotrem chociaż cytują mordercę Jakuba i Szczepana…
  Są założenia których przyjęcie jest gwarantem normalności, np. istnienie dobra i zła. Ludzi nie można rozpoznawać po religii bo w takim razie wszystkich można skreślić i wrzucić do piekła które nie istnieje co zresztą religie robią. Polacy i ogólnie Słowianie są bardzo głupim narodem dającym się łatwo rządzić i dzielić. Słowian dzielono już od początku, zazwyczaj podpuszczano jednych na drugich. Polska okupacja zaczęła się praktycznie od Mieszka (ta cała propaganda z Chrztem), później Krzyżacy i Jezuici lecz Polska zaczynała upadać z powodu nieudolnych (obcych) władców elekcyjnych oraz mniejszości etnicznych. Mniejszości można łatwo rozbić i podburzyć, tak powstają Litwini, Ślązacy etc.
  Polacy mieli wokół siebie pełno wrogów a reszta Słowian została już dawno podbita przez Turków z Togarmy, Heta, Ezawa. Gwoździem do trumny dla Polski był ostatni król nie dlatego że mason ale dlatego że zadłużył kraj pracując dla Niemców (Katarzyna i Piotr to byli niemcy), Londynu, zaborców ect.
  Na dodatek Jan II Kazimierz był Jezuitą, a ci nie byli przyjaźni Słowiańskiej kultury. Sobieski także nie był święty i według wielu wmieszał nas w intrygi zaborców w ”walki” z Turkami które pogrążyły kraj. Turcy także nie byli święci, podobnie jak późniejsi zaborcy. Jednakże największym z ukrytych zagrożeń była i jest Ukraina.
  Ukraina to ziemie byłego Lahestanu i wcześniejszej/późniejszej Gazari, kraju o którym rożnie się mówiło lecz wiadomo że zostali pokonani przez Ruskich co daje powód do zemsty po ponad 1000 latach.
  Podobnie teraz, jeżeli ktoś z ”patriotów” milczy na ten temat (Ukraina) i nie namawia polaków do obrony czyli do nie agresji jest mocno podejrzany lub nieświadomy.
  Wcześniej się zastanawiałem krótko nad logicznością proroctwa o Hordzie Goga i Magoga, a wiadomo że oficjalne wyłożenia tego proroctwa są błędne bo dotyczą czasów kiedy Izraelici będą przebywać w Harmageddonie (Dolina Jozafata) i tam nadejdą…. no właśnie kto! zaatakuje?
  Do tej pory o najeźdźców podejrzewałem Ukrainców (nie Słowiańskich), być może ponownie jak ze zbawieniem od śmierci chodzi nie o przynależność religijna a o wybór,
  [Wolna wola jest darem Bożym, tj. możesz robić wszystko ale musisz się liczyć z konsekwencjami i jeśli łamiesz prawo i będziesz aż do sądu niereformowalny możesz otrzymać wyrok śmierci wiecznej od Boga]
  czyli atak świadomych i niereformowalnych wrogów Boga, aniołów, demonów, resztki Nefilimów, i grabieżców na Izraelitów. Muzułmanie są raczej religijni i wielu z pewnością chce służyć Bogu i stara się jak najlepiej być człowiekiem tyle że nie wiedzą że Bóg nie reprezentuje religii, podobnie do Chrześcijaństwie gdzie wizerunek Boga jest podobnie zafałszowany. Judaizm także jest religią gdzie wizerunek Boga jest sfałszowany, katechizmem jest Talmud plus Tora (aramejski Pentateuch), Tanach (Septuaginta od Edomu). Nie religia decyduje o człowieku a czyny i mentalność określa człowieka, geny (np. z Kazirodztwa) nie są wymówką.
  W ludziach łatwo jest wywołać uczucie wyższości i pychy oraz wyuczyć kłamliwych stereotypów mówiąc np. że murzyni (Chamici od Kusa) nie są inteligentni co jest nie do końca prawdą. Przeciętny Murzyn jest silny ale nierobotny, a Biblia jasno określa los Chama, Sema, Jafeta.
  Chamici stali najniżej i jako pierwsi mieli skażone geny ale nie są imbecylami, są na niższym poziomie technologicznym i mentalnym od Izraelitów. Staram się nie używać słowa ”duchowość” i zastępuje je psychiką/duszą itd. aby całkowicie pozbyć się dogmatów degenerata i wroga seksualności czyli Saula który jest winien dużej ilości odchyleń w chrześcijaństwie (masturbacja, ludzie boją się kobiet bo mają w głowach listy Pawła nawet o tym nie wiedząc)
  Objawienie Jana ukazuje co najmniej dwie grupy aniołów, jedna w Agarthcie (jeśli założymy że ziemia jest okręgiem a ci są pod ziemią) a inni w niebie i co jakiś czas paru dostaje kopa. Pytanie, jak szatanowie przenoszą się z nieba na ziemię ? Czy może w tych bajkach o portalach np. pod wodą dla np. UFO jest coś prawdziwego ?
  Strasznie nielogiczny jest ten atak ”szatana” na Izrael ponieważ nie uwzględnia on ”Behemota” Niszczyciela cywilizacji czyli Apollyona, co z nimi wówczas się dzieje ? 
  Dlatego karmi się nas nienawiścią do Islamu podobnie Muzułmanów karmi się nienawiścią do Chrześcijaństwa (i nic dziwnego jak). Dużo murzynów którzy masowo przybywają do europy, zaszczepieni, zislamizowani itd. a oficjalnie to ”syryjczycy”. W pewnym sensie wszystkie religie to jedno ale narody są dziełem Boga, świat jest dziełem jest władcy i stwórcy, erotyzm, sztuka, przyjemność wszystko co dobre jest dziełem Boga. Wiele osób tego nie rozumie że Bóg nakazał ludzkości rozmnażać się i radować się zamiast pościć, płakać i osądzać innych.
  Nie można mówić 100% prawdy jeśli nie mówi się o grzechach chrześcijaństwa, sekciarstwie w religiach, demokracji czyli władzy ludu jako przeciwieństwo plutokracji i oligarchii, o banderyzmie i o potrzebie pokoju dla Słowian. 
  * Podobno Pelazgowie (mieszkańcy wokół Aten) przyjęli nazwę Danajów którzy brzybili z Palestyny (dzisiejszy Tel Aviv to ich ziemie). Siedmiodniowy tydzień to kult 7 tytanów (Gigantów) wprowadzony przez Kananejczyków. Najgorsza pod tym względem jest niedziela bowiem jest świętem Saturna, szatana, antychrysta, przeciwnika ect.
  Słowo hebrajskie szatan przypomina greckiego Antychrysta czyli przeciwnik, wróg a więc dogmat jednego diabła to bajka dla gojów aby ośmieszyć Boga którzy rzekomo nie daje sobie rady z garstką demonów albo z nimi współpracuje bo spala ludzi w piekle.
  2) Wracając do Charagmy czyli znamienia
  Moim zdaniem chodzi o coś w rodzaju tatuażu (Pentateuch jest przeciwny tatuowaniu, nacinaniu skóry itp), ale nie chodzi że tatuaż jest aktem buntu a raczej to co się wiąże. Inaczej mówiąc jeśli człowiek udrzuci Bożą pieczęć a wygraweruje sobie znak jak Harry Potter przynaleźność do Apollyona, staje się wrogiem Boga i ginie..
  http://biblehub.com/greek/5480.htm
  Nie będzie jednak tak że ludzie będą tego nieświadomi jak głosi Saul, tak ważna rzecz będzie w pełni głoszona i nie ma mowy ”że ktoś dał się oszukać” Za bycie oszukanym Bóg nie kara śmiercią, ale za jawny bunt wobec Boga i Mojżesza.
  Podobno porównuje się Znamię do ukąszenia węża (ofisa, złego anioła)
  Eklezjastesa 10:(8) Kto kopie dół, ten może weń wpaść, a kto rozwala ogrodzenie, tego może ukąsić wąż.
  Amosa 5:(18) Biada wam, którzy z utęsknieniem oczekujecie dnia Pana! Na cóż wam ten dzień Pana? Wszak jest on ciemnością, a nie światłością.
  (19) To tak, jakby ktoś uciekał przed lwem, a spotyka niedźwiedzia; a gdy wejdzie do domu i opiera rękę o ścianę, ukąsi go wąż.
  Izajasza 27:(1) Podczas tego wielkiego i uroczystego dnia sądu Bóg wymierzy swój miecz święty, wielki i silny przeciw wielkiemu wężowi, który szybko ucieka. Przeciw temu smokowi przebiegłemu i wypaczonemu. I Pan zabije tego wielkiego smoka.
  666 jak wiadomo jest źle przetłumaczone w przekładach bazujących na alfabecie łacińskim, powinno być Chi Xi Stigma
  ”’666”’ w naszych Bibliach nie jest błędem Jana, a błędem tłumaczy oraz celowym zabiegiem Boga który zmusza człowieka do myślenia.
  Chi= 600, Ksi=60 lecz w numeracji łacińskiej XI = 11, Stigma bazuje na starogreckiej literze ”digamma”, nie mylić ze współczesnym ”sigma”
  Greckie ”ksi” oraz Sigma wyglądają jak wąż (upadłe anioły są zmiennokształtne, mowa o tym w wielu pismach pozabiblijnych i w Apokryfach).
  Na ten czas nie mam pomysłu jak rozwiązać zagadkę, mam jedynie drobne wskazówki oraz kilka filmów nieżyjącego już greka.
  Nehemiasza 7: (18) Synów Adonikama sześciuset sześćdziesięciu siedmiu.
  Ezdrasza 2:(13) Z synów Adonikama sześciuset sześćdziesięciu sześciu;
  1/3 Księga Ezdrasza 5:(14) Synowie Adonikama – sześciuset sześćdziesięciu siedmiu. Synowie Bagoja – dwa tysiące sześćdziesięciu sześciu. Synowie Adinosa – czterystu pięćdziesięciu czterech.
  IV Ks Ezdrasza, która mówi o sobie że jest drugą zaraz po 1/3 Ezdrasza, co powoduje że Kanoniczna Ks Ezdrasza jest w rzeczywistości trzecią ale niewielu zdaje sobie z tego sprawę
  Dziwie się że niewielu włącznie z Henrykiem nie sprawdzili jeszcze kanoniczność 1/3 Ezdrasza która jest kopią kanonicznej i dlatego ją wyrzucono ale nie z Septuaginty.
  Nadal nie rozumiem nacisków na IV Ks Ezdrasza oraz na apokryfy z Kanonu Greckiego, Syryjskiego, Etiopskiego, Prawosławnego i Ormiańskiego – Kościoły Ortodoksyjne.
  Owszem są w tych księgach (w każdej) rzeczy których nie rozumiemy ale to nie jest wina Boga tylko brak naszej wiedzy, znajomości proroctw, czasów przeszłych itd.
  Nie rozumiem dlaczego ludzie sugerują piekło na podstawie 1 Henocha oraz IV (2) Ezdrasza chociaż to są słowa włożone przez tłumaczy. Tłumacz Jezuita WUjek dokonał przekładu katolickiego, hybrydy Wulgaty oraz zaleceń swoich kolegów (coś jak Kopernik). Wujka tłumaczenie nie złe lecz archaiczne i czasem bazuje fragmentami na prawie najlepszej Biblii w języku Angielskim nie licząc LXX – KJV.
  Dzieło te jest różni się pozostałych dwóch ksiąg Ezdrasza i Nehemiasza i dopowiada wiele do Proroctw Jana, Daniela, Jeremiasza i jeszcze kogoś.
  * Znalazłem ostatnio polski skan z 1 Księgi Ezdrasza więc jest szansa że kiedyś go sprawdzę a księga bardzo przypomina kanoniczną Ezdrasza i chyba dlatego masoreci, amoraici, Tannaici wykreślili [Tannaitą był np. nauczyciel Pawła, czyli Paweł był Tannaitą. Jeśli był faryzeuszem to znaczy że przeszedł z Judaizmu na Chrześcijaństwo które stworzył jako antytezę do ruchu Apostołów)
  Ta księga (2/4 Ezdrasza) mówi o 70 Ukrytych Księgach oraz o 24 Jawnych (pewnie chodzi o kanon Tanachu po prostu 12 proroków jako jedno bądź celowe zniekształcenie tekstu). Te 70 ksiąg, kilka z nich jest już dawno ujawniona (tzw Apokryfy) ale nie wszystkie a ta rola przypadnie 144 tys z Administracji Państwa Bożego więc tym się nie mam co zajmować.
  Nie licząc proroctw ta ksiega wraz z 2 Barucha mówi o 10 Narodach Izraela którzy żyli w Niniwie oraz w Górach Medyjskich później przez Eufrat i… Kiedy przeszli rzekę Sabatjon przestali być znani jako Hebrajczycy. Jako pierwsi podbili tereny ”Wielkiej Lechii/Scytii” będąc nazywani Lechitami, Scytami, Kimerami, Sakami, itd. Z czasem łącząc się z Jafetytami współgrając z kulturą Wedyjską i Awestyjską – dlatego Alexander III spalił ksiegi Awesty i zwalczał Słowian.
  Ale ta księga nie mówi że Europa nie była zamieszkana, tylko całkowity geograficzny ignorant tak może stwierdzić który nie wie kiedy i gdzie znajdowała się m.in. Galia i Rzym.
  Izraelici podbili tereny nazywane ponownie Har-Sareth (Scytia) czyli późniejsza Chazaria, Lechia, Ruś ect.
  Nawet Jezuita mówi że kraina Izraelitów była wcześniej pusta ale nie cała Europa tylko nowe ziemie Izraela
  IV Ezd 13:41
  Jezuita Wujek. 41 A oni tę radę wźięli przed się, aby opuśćili mnóstwo narodów y zaszli w dalszą krainę kędy nigdy rodzay człowieczy nie mieszkał:
  Dlatego temat wielkiej Lechii jest prawdziwy ale w innej formie, trochę mniejsze imperium pełne różnych ludów oraz słabnący z czasem duch Izraela.
  Co do Kaukazu Słowianie ewidentnie okupowali Północną i Południową stronę (nie cały czas), wystarczy zobaczyć nawet te złe mapy. Nie wierze źródłom które mówią o Scytach i Kimerach z IX wieku p.n.e. to już są ludy Jafeta pod tymi nazwami a Idumejczycy dotarli do Har-Sareth dopiero po zburzeniu świątyni (nie wszyscy bo istnieją jeszcze Sefardyjscy na zachodzie imperium).
  Gorzej że niewielu sobie zdaje sprawę z tego że Idumejczycy przebywali później w Babilonie studiując misteria tajemne, 1000 lat po Judejczykach.
  15 Rozdział mówi także o Arabach, Asyryjczykach i Karmończykach
  https://en.wikipedia.org/wiki/Carmania_(region)
  Bardzo trudno określić o co chodzi ?
  Lud ten według opłacanych kronikarzy (Strabon) praktykował ludożerstwo, itd. Nie wiem i chyba chodzi tutaj o symboliczną Karmanie.
  Potomkowie Medów to dziś podobno Kurdowie, a Persowie byli najbliżej Słowian i nie poparli rozbiorów ale to nie ważne.
  Islam z Ismaelitami na czele może odegrać rolę w rozbiciu cywilizacji Łacińskiej ale nie Słowian, na Słowian czekają Ukraińcy banderowscy. Trzeba rozróżniać Ukrainców naszych od Ukraińców banderowskich którzy zachowują się gorzej niż Islamiści, dlategp nastawia się nas tak negatywnie wobec Islamu aby odwrócić uwagę.
  Jednakże wiele żródeł mocno spiera związki Izraelitów-ludów koczowniczych irańskich-Słowian. Jeśli Szczytowie, Kimerówie itd to Słowianie wtedy sprawa zostaje zamknięta…
  O Scytach znalazłem wiele sprzecznych ze sobą zródeł ale zauważyłem w nich jedno co łączy Hebrajczyków w Egipcie i Słowian w Rzymie – Hitleryzacja, uprzedzenia i stereotypy.
  Niestety trzeba odrzucić teorię pochodzenia Kimerów od Gamera od Scytów od Aschanaza, specjalnie tak dopasowano im nazwy abyśmy się nie połapali dlaczego te ludy nie jadały świń, były brutalnymi wojownikami niszczących całe miasta podobnie jak za Jozuego całe miasta Kananejskie szły z ogniem.
  Najwidoczniej Słowiaństwo otrzyma/ło możliwość odpłaty dla Systemu Łacińskiemu, gdyż Rzym jako pierwszy zniszczył Izraelitów tożsamość. Hellenowie i Chaldejczycy niszczyli ciała ale nie Izraelickiego ducha.
  O Persach wiadomo są to dzisiejsi Irańczycy, Pakistańczycy, Tadżykowie, Afgańczycy…
  Do Ismaelitów można zaliczyć mieszkańców półwyspu Arabskiego i Egiptu, Arabów może być mniej niż myślimy dzięki mieszaniu się narodów.
  Islam, wiadomo jest Chrześcijaństwem stworzonym dla narodów południa z początku dla Arabów. Pod względem zboczeń nie przewyższa Chrześcijaństwa ale też nie ustaje tylko że propaganda zakładada starcie Islam-Katolicyzm-Judaizm a cierpią głównie grupy umiarkowane.
  Rozrost Islamu wspierało Cesarstwo Bizantyjskie.
  Nie jestem zwolennikiem Islamu ale też nie uważam że jest to religia ”szatana” szybciej bym ostawiam Judaizm rabiniczny bowiem są sprytniejsi od Arabów – pustynia nie daje szans na rozwój intelektualny i jest pełna Dżinów.
  Ale nie tylko te religie są skażone Pawłościaństwem. W religiach wschodu aż wylewa się torturami i homoseksualizmem (Japonia).
  Każda religia zawiera w sobie elementy prawdy i kłamstwa oraz obłudy.
  Taki Homoseksualizm w Biblii karany śmiercią ale czy teraz ktoś jest skłonny zabić jakiegoś geja ? Czy to nauka Isusa ? Nie! Jeśli Bóg zamierza usprawnić ludzkie DNA to znaczy że tego typu rzeczy oraz kontrola umysłu zostanie zdjęta z tego świata. Dlatego w NT nie ma przykazania wojennego oraz kary śmierci a jest spokój i nastawiania policzka ale nie bezczynność.
  Prawo Mojżesza (u Kabalistów Tora bo zrobili z Pentateuchu z LXX, Torę z Tanachu dlatego staram się unikać typowo żydowskich wzrotów). Jeśli człowiek chce wrócić do Boga, powinien najpierw wrócić do Prawa Mojżeszowego ale nie do Tory bo to zwykłe zażydzanie a chyba nikt nie chce iść w kierunku kolejnej religii ?
  Izraelici jak wiadomo nie byli chętni przestrzegania Zakonu, z czasem zaczęli prawo jedynie wypełniać jak zwykły świstek a później naśladowali sąsiadów.
  Według Pawła Prawo zostałe wypełnione i przybite do krzyża zaś według Isusa Prawo zostało zaostrzone, zaktualizowane, wyłożone.
  Słowianie bardzo pasują swym zachowaniem do Izraelitów oraz ”Koczowniczych Ludów Irańskich”. Ta sama głupota, bunt i twarde karczycho.
  Kronikarze w rózny sposób nas opisywali, czasem mieli rację bowiem tylko naród idiotów mógł odrzucić Boga na rzecz poagaństwa, imbecylii ale o dobrym sercu. Zazwyczaj o ludach okrutnych pisali ci którzy Słowian nigdy nie widzeli zaś pozytywnie pisali o Słowianach (Scytach, Kimerach) sąsiedzi.
  Nie można wierzyć we wszystko co dany gościu w starożytności napisał, oni pisali albo SWOJE opinie albo byli cenzurowani przez Rzym zresztą teoria barbarzyństwa ludów Słowiańskich została dawno obalona. Sytuacja się nie zmieniła i pisano o nas tak jak nas widzieli a nie tak jak było. Dodajmy jeszcze ludy kręcące się wokół Słowian oraz Idumejczyków od IV wieku którzy z Babilonu poszli na ziemie Słowiańskie.
  Chazarów historii nie ukryto, napisano nawet kto ich pokonał, nie napisano jedynie że ludy ze wschody są także ludźmi z pochodzenia Jafetytami. Jak wiadomo Indian, Murzynów ect nie brano nawet za ludzi a za chodzące maszynki.
  Proroctwa przewidują powrót do Prawa w jeszcze lepszej formie.
  Prawem Pokoju określam sposób głoszenia Boga przez naśladowców Isusa. Zamiast wyzwisk i zaczepek, spokój i prawda! Żadnego sekciarstwa.
  Ale niestety wiele ludzi nadal boi się diabelskiego piekła oraz nierozumie Boga mając go za zwyrodnialca który jednocześnie posyła ludzi do piekła lub do Nieba ale za wiarę wszystkich nagrodzi – bóg czy się stoi czy się leży do nieba się należy
  Jest jednak wiele kwestii których nie rozumiemy, sam chciałbym wiedzieć co Bóg zrobi z naszymi zwierzątkami domowymi,
  3) Miłośnicy
  * Przybywają za to nowi ”miłośnicy”
  http://natemat.pl/214157,mamy-xxi-wiek-a-sporo-ludzi-nadal-wierzy-ze-ziemia-jest-plaska-plaskoziemcy-to-nowi-antyszczepionkowcy
  Oczywiście zamiast racjonalnych argumentów typowe zagrywki: Powoływanie się na swój autorytet oraz na naukowców (Pawłościaństwo mentalne), ośmieszanie oponenta plus Hitleryzacji (Pawłościaństwo mentalne),
  Dowody autora są wręcz żenujące, zero dowodów a jedynie puste słowa.
  Dość często używany termin ”teoria spiskowa” plus promocja szczepionek. No cóż jeśli lubi facet szczepiać w sobie aluminium, ołów, kadm itd. Jeszcze niech się popryska Roundupem 🙂 bo Monsanto mówi że bezpieczne.
  Oczywiście Biblia jest ośmieszana jako ”mity żydów wzięte od Babilończyków” albo od Greków i Egipcjan ewentualnie od Persów.
  Sam nie jestem ekspertem i nie przekonują mnie dowody ”praktyczne” bo nie jestem ścisłowcem ale czemu obie strony pokażą wszystko aby dowieść swojej racji…
  Zwolennicy Słoneczka pokazują opis Biblijny jako ziemie na grzbiecie żółwia w Gnostyckim Kosmocie, a Biblia ani nawet Koran tego nie nauczają.
  Dalej pokazuje się rzekome dowody że według PZ powinniśmy gdzieś spadać… ale o Antartydzie i firmamencie nie wspomina się bo po co….
  Skoda gadać i obalać tego typu ”prace”
  4) śmiechu warte
  Kiedy miałem na myśli Katolickie ściemniactwo miałem na myśli to coś:
  [https://www.youtube.com/watch?v=K0ezBBZ3QSw]
  Śmiechu warte, widać które wymyślone na poczekaniu.
  Nie mówie o znanych ”nazwiskach” Szechter, Stoltzman, Bucholtz których jeszcze nikt nie obalił ale Wexler ? Tylko naiwniak da się na takie rzeczy nabrać…. Sorry bez dowodów nie uwierzę
  5) Rózne + Amalekici
  * Wiemy praktycznie więcej o władcach starożytnych niż współczesnych tj. wystepki Cesarzy. Ci kronikarze byli zazwyczaj nadwornymi skrybami i musieli być poddani państwowej cenzurze. Taki Jóżef Flawiusz pisał że jest wiarygodny ale cesarz Wespazjan i Tutus trzymali go pod strażą i zmusili go aby na stale im usługiwał. W czasie oblegania Jerozolimy przebywał również Pliniusz Starszy który zginał przez wybuch Wulkanu (Wielkiego Pieca). Sam Flawiusz potwierdził nam rzeczywistość Eksodusu oraz historii Izraela w zamian szkalował Piłata.
  * Niektórzy starozakonni uważaja że Syjoniści pochodzą od Amaleka
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Amalekici
  Amalek był wnukiem Ezawa.
  Różnie sądzi się na temat ludów Kananejskich, myli się Filistynów z Kananejczykami
  Patrząc na historie Edomitów w Kanaanie (Seir), Idumejczyków w Judei, Sefardyjczyków w Afryce, Hiszpanii, Frankogalii, Italli oraz Chazarów w Lechistanie powtarza się ten sam motyw.
  Na danym terenie istnieje skupisko wielu ludów do czasu kiedy przybywają obcy mąciciele. Za pomocą manipulacji i mieszania się rasowego spinają się po szczeblach admnistracji przekupując również wrogów (np. Herod i Antypater włażą centralnie Cesarzom w perskie oko).
  * Judaizm mówi o 613 opartych na Piecioksięgu (u kabalistów Tora od hbr. Nauka).
  Niemalże wszystkie religie są w szponach Apollyona, Niszczyciela cywilizacji.. lub pomniejszych krętaczy albo ludzi bez wiedzy która wyzwala.
  Demony pełnią rolę dręczycieli, różnie się ich nazywa (Ufo, Duchy przodków, Dżiny) i większość niewyjaśnionych sytuacji są ich złośliwości.
  Przecież to religie Chrześcijańskie najbardziej przekręcają Biblie.
  Ponad 90% ludzi nie zna Bibli, ba! jedyne źródło ich wiedzy to Kateza, bo w kościołach oprócz liturgi, frędzli i kazań czasem trafi się cytat z Biblii— zazwyczaj Dzieje Apostolskie oraz Listy Saula oraz Ewangelia Jana.
  Jan apostoł pisał enigmatycznie co podpłapali Gnostycy. Nadal podaje się brednie o 666, Diabły jako stwórcy i bezczynny Bóg, Ojcostwo Kaina od… Ofisa. Gnostycka nauka ”serpent seed” nawet pomija anielską zdolność do zmiany kształtów. W Islamie mamy dżiny a u Gnostyków Reptilian po to aby ukryć anielskie zdolności.
  Chrześcijaństwo nawet nie obala bajki że mały Dawid zabił dużego Goliata – ukrywa się geny Goliata.
  Dzisiaj w Chrześcijaństwie nie obala się masowo Darwinizm.
  Dzisiejsze Chrześcijaństwo gardzi ostro Islamem wielbiąć Judaizm tymczasem są to religie powstałe z tego samego źródła.
  Islam promuje dogmaty średniowiecznego chrześcijaństwa dostosowane do wierzeń ludów pustynii.
  Istnieją dwie religie nazywane Judaizmem. Pierwsza to wiara Judejczyków starozakonnych a druga to religia Idumei tj. Talmud, Tanach, Tora, Kabała.
  Większośc religii opiera się bezpośrednio bądź mentalnie na listach wroga Boga i człowieka czyli Saula.
  Możliwe że za ruchem Słowianowierstwa stoją (wspierają) również Aniołowie z Agarthy (Tartaru/Otchłani) którzy chcą przekabacić Polaków, Rosjan oraz resztę Słowian którzy potrzebują duchowego wsparcia lecz do Boga nie wołają.
  Nie mówię żę Polacy i Rosjanie oraz poganie to sataniści ale ludzie którzy odkryli zalednie kilka procent przekrętów i różnic pomiędzy przeszłością a teraźniejszością, bowiem co innego nauczano kiedyś a co innego dziś.
  Kto 2000 lat temu słyszał o Darwinizmie i o jakiś ludach IndoEuropejskich ?
  Coś czuję że Polacy i Rosjanie mogą odegrać jakąś rolę w wyroku na Imperium Rzymskim, ale staną po stronie Boga.
  Rosjanie po upadku ZSRR masowo powracają do Kościoła (Cerkwi), a inni wracają do pogaństwa (mam na myśli Wedy Słowiańskie czyli Aryjskie lub Perska Awesta).
  Księga Jeremiasza mówi dużo o Słowianach, dlatego zmasakrowano to dzieło (pomieszane rozdziały plus wzmianki o ludach nie występujących w Septuagincie). Rozdział 51 (nie wiem jak w LXX) mówi dużo o Izraelitach i także są dopiski masonretów aby nas przerobić na Aschanaza.
  Jeremiasza 27 (W Tanachu 50)
  (1) Słowo, które wypowiedział Pan przez proroka Jeremiasza o Babilonie, o kraju Chaldejczyków:
  (2) Zwiastujcie między narodami i głoście, podnieście sztandar, głoście, nie ukrywajcie, mówcie: Babilon zdobyty, Bel zhańbiony, Marduk rozbity, zhańbione jego posągi, rozbite jego bałwany.
  (3) Gdyż wyruszył przeciwko niemu naród z północy, i ten obróci jego ziemię w pustynię, tak że nie będzie w niej mieszkańca, zarówno człowiek jak i bydło ucieknie w popłochu.
  (4) W owych dniach i w owym czasie – mówi Pan, przyjdą synowie izraelscy wraz z synami judzkimi, pójdą z płaczem i będą szukać Pana, swojego Boga.
  (8) Uchodźcie ze środka Babilonu, z kraju Chaldejczyków, wychodźcie i bądźcie jak barany przed trzodą.
  (9) Bo oto Ja pobudzę i sprowadzę przeciwko Babilonowi gromadę wielkich narodów z ziemi północnej; i staną do walki przeciwko niemu, stamtąd będzie zdobyty. Ich strzały są jak u wprawnego rycerza, żadna nie wraca bez skutku.
  (10) Chaldea stanie się łupem, wszyscy, którzy ją złupią, nasycą się – mówi Pan.
  (14) Stańcie do boju wokół Babilonu, wszyscy łucznicy, strzelajcie do niego, nie żałujcie strzał, gdyż zgrzeszył przeciwko Panu!
  (15) Wznieście wokoło przeciwko niemu okrzyk bojowy! Poddał się, runęły jego narożniki, jego mury rozwalone! Gdyż taka jest zemsta Pana, Mścijcie się nad nim! Jak on czynił, tak wy czyńcie jemu!
  (16) Wytępcie z Babilonu tego, kto sieje, i tego, kto chwyta sierp w czasie żniwa; przed mieczem okrutnym zwraca się każdy do swojego ludu i każdy ucieka do swojej ziemi!
  (17) Jagnięciem spłoszonym był Izrael, lwy je spłoszyły. Najpierw pożarł je król asyryjski, a teraz, jako ostatni, obgryzł jego kości Nebukadnesar, król babiloński.
  (18) Dlatego tak mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Oto Ja nawiedzę króla babilońskiego i jego kraj, jak nawiedziłem króla asyryjskiego.
  (19) I przywrócę Izraela na jego niwę, i będzie się pasł na Karmelu i w Baszanie, i nasycał się na górach Efraima i Gileadu.
  (23) Jakże jest rozbity i strzaskany młot całej ziemi! Jakże stał się Babilon przedmiotem zgrozy wśród narodów!
  (24) Zastawiłeś na siebie sidła i sam się złapałeś, Babilonie, a nie wiedziałeś o tym; zostałeś schwytany i pochwycony, gdyż wdałeś się w walkę z Panem.
  (25) Pan otworzył swoją zbrojownię i wydostał narzędzia swojego gniewu, gdyż Wszechmocny, Pan Zastępów ma wykonać dzieło w kraju Chaldejczyków.
  (35) Miecz niech się zwróci przeciwko Chaldejczykom – mówi Pan – i przeciwko mieszkańcom Babilonu, przeciwko jego książętom, i przeciwko jego mędrcom.
  (40) Jak Bóg zburzył Sodomę i Gomorę, i sąsiednie miasta – mówi Pan – tak nikt tam nie osiądzie i żaden człowiek nie będzie tam przebywał.
  (41) Oto lud nadciąga z północy i naród potężny z wieloma królami rusza z krańców ziemi.
  Idealnie to współgra z Proroctwami Jana, Ambakuma, Izajasza i Daniela. Ale mamy dwa Babilony, jeden to Rzymska Cywilizacja a drugi to kraj Chaldejczyków. Chaldea starożytna upadła przez Medów, Persów i Słowian więc o kraju Nebuchadnezzara jako obecny Irak możemy zapomnieć.
  Ale o jaki kraj z północy chodzi ? Nie sądzę żeby chodziło tylko o wyrok na USA (Rzymie) ale i także na Anglii (Hellada) oraz całym systemie Łacińskim. Moim zdaniem kraje północy to głównie Słowianie, Polacy, Rosjanie którzy dostawali wielokrotnie solidny wycisk.
  Tylko że Słowian wyraźnie podzielono na Prawosławnych i ”Lewosławnych”. Rzymianie przegonili Serbów (Serboi, Zirbi, świętych) i Chorwatów (Harwatów, Izraelitów, Scytów) na Bałkany czyli podzielili plemiona.
  Ale mamy rozdzielony Babilon od Chaldei. A Muzułmanie oraz Islamiści ? Przecież Islam ma mnóstwo nauk Bizantyjskich bo przecież wtedy Watykanu nie było ale cesarz np. Herakliusz działał prężnie.
  Młot całej ziemi to pasuje zarówno do Rzymian (USA) jak i do Anglii (Hellady)
  City Of London gdzie znajduje się katedra Pawła diabła.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/City_of_London
  Z tego miejsca Anglia kontroluje swoje byłe kolonie. Bowiem do kontroli nad państwem potrzeba:
  A) Pieniędzy (Banków)
  B) Wiedzy i Informacji
  C) Wojska i Technologii
  Kolejny jest taki że bardzo manipuluje się informacjiami (nawet altenatywnymi) stawiając wszystko na jedną kartę, podburza się do walki z Rosją czyli naród wybrany ma lać naród wybrany (Polska Rosja).
  W Polsce ostatnio wspiera się Ukraińskie  roszczenia wobec Polaków i mamy już z milion albo dwa Ukraińców że aż strach wyjść samemu na ulicę.
  Nadal powtarza się kłamstwa że to niby Judejczycy (Ezdrasz w swoich trzech księgach + Nehemiasz) przynieśli Okultyzm z Babilonu a nie Edomici tysiąc lat później. Tak samo Krak (Cyrus) żył 1000 lat przed Cyrusem chociaż kroniki Polskie mówią o Słowianach (Sakach) w okresie Medów i Persów.
  Nadal brednie dopasowuje się do pochodzenia Słowian (Rosjan) do Mosocha, Goga i Magoga ale to propaganda Gazarów którzy manipulują proroctwami Jana i Jezekiela. A to trzeba Septuagintę czytać a nie Tanach….
  Nadal gada się o Masonerii, Islamistach Syjonistach jako ogólnie Żydach itd – to znaczy Chrześcijaństwo.
  Saul i Łukasz przebijają ich wszystkich zaś duży wkład w Banki i cały Łaciński system miały zakony Rycerskie – Joannici, Franciszkanie, Jezuici, Templariusze, Krzyżacy. Można wyczytać pośrednio że Jezuici i Dominikanie walczyli między sobą a Franciszkanie wspierali tych pierwszych. To nie Masoneria (religia taka sama jak Chrześcijaństwo) a Templariusze odtworzyli Gnostycyzm a z czasem Jezuici. Jest dużo związków pomiędzy Masonerią a Joannitami bo być może Maltańscy trzymali ręce na Bankach:
  https://en.wikipedia.org/wiki/Knights_of_Malta_(disambiguation)
  * Dotychczas obalono wiele dezinformacji (nie tylko jam) których nie udało się obronić. Zależy co rozumiemy pod pojęciem kłamstwa. Jam rozróżniam kłamstwo świadome a kłamstwo polegające uwierzeniu w kłamstwo. Większość Polaków nazywa Jehowych sekciarzami chociaż sami nalezą do jeszcze większej sekty…
  Mateusza 7:(3) A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz?
  Obecna sytuacja Chrześcijaństwa, Islamu oraz Judaizmu jest w opłakanym stanie.
  Narody Azji są od dawna zdegenerowane, nie chodzi o to że Azjatki są brzydsze czy niższe. W Tajlandii jak wiadomo panuje trend na obojniactwo a w Japonii na porno, ateizm, głupotę oraz homoseksualizm trwający od czasów samurajskich. Nawet tam widać mentalne nauki Pawła który przemycić Ofityzm i Gnostycyzm do Biblii a raczej dostosował stare jak świat Boży misteria anielskie.
  Społeczeństwo już w pełni przypomina chodzące trupy (zombie) żyjące z dnia na dzień.
  Saul jako jedyny w Biblii mówi że świat stworzony przez Boga jest zły czyli Gnostykiem Ofitą jest.
  Zobaczmy, czy Bunt Adama, Ewy, Kaina i Semjazy był nieświadomy ? Czy Jak wiadomo pomysłodawcą planu degeneracji genetycznej był Asbeel a wykonawcą Jekon. Moim zdaniem 1 Henocha jest wiarygodnia i jeden z tych Obserwatorów weźmie całą winę na klatę – Azazel
  Ale znane wszystkim tłumaczenie 1 Henocha używa słowa ”piekło” co jest nieświadomą nadinterpretacją tłumacza.
  1 Hen 54:
  (5) Odpowiedział mi: „Są one przygotowane dla zastępów Azazela, aby je wziąć i wrzucić do głębin piekła. Zgodnie z poleceniem Pana Duchów czeluść ich zostanie przykryta chropowatymi kamieniami.
  (6) W owym wielkim dniu Michał, Gabriel, Rafał i Panuel (Fanuel) pochwycą ich i wrzucą do płonącego pieca, aby Pan Duchów mógł wziąć pomstę na nich za ich niegodziwość, za to, że ulegli Szatanowi i sprowadzili na manowce mieszkańców ziemi.
  Ostatnio ponownie poprawiałem wersety z 1 Henocha, znane tłumaczenie jest pełne błędów i pomieszanych wersetów…
  Co ciekawe cała księga jest podzielona na 5 części (ja podzieliłem na 6) lecz trzeci dział jest nazywany ”Księgą Kalendarzu Geocentrycznego” tłumacząc z wolna.
  Większość religii naucza o piekle aby pozyskać ludzi za pomocą strachu i niewiedzy.
  6) Półproroctwa
  Oczywiście większość dzisiejszych proroctw jest fałszywe, i do tych także podchodzę sceptycznie, ale
  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2017/08/01/polska-rozszerzy-granice-swoje-wizja-teresy-neumann/
  ”Dawcy” tych proroctw ukazali się jako Eliasz oraz dwóch chrześcijan. Co ciekawe te proroctwa (nawet jeśli nie są od Boga a np. od aniołów) mówią o Izraelitach o karze na Berlinie na wzór Niniwy, o karze na Anglii, o Azjatach jako Gog i Magog, o Słowianach i Rosji jako narodzie wybranym.
  Cóż, nie można zbytnio napalać się nimi gdyż osoby ”natchnione” nie do końca zweryfikowały źródło owych proroctw i najwyraźniej mają w jakiś sposób przekabacić Słowian.
  7) Biblię nie można odczytać zawsze dosłownie, przykład:
  Izajasza 66:(17) Ci, którzy się uświęcają i oczyszczają, aby wejść do pogańskich gajów za jednym, który kroczy w pośrodku, ci, którzy jedzą mięso wieprzowe i płazy, i myszy, wszyscy razem zginą – mówi Pan.
  Nas nie obowiązuje na ten czas kara za złamanie tego prawa…
  Jedno jest pewne, piekła nie będzie!!! Człowiek który wierzy w piekło nie zna Boga, Boga który jest sprawiedliwy, ludzki, miłosiernym sędzią który odpłaca według czynów. Największą karą dla człowieka jest śmierć wieczna ale to dla aniołów jest piekło i jakieś małe tortury dla wyjątków ludzkich (Goliaty itp).
  Prawo Mojżesza jest jedynie i niepowtarzalne, Hammurabi i prawo Kościelne to marne podróby. Jednym z głupich zastosowań kary jest obcięcie ręki za kradzież (ja bym zmusił delikwenta aby tą ręką odpracował), podobnie jest z sytemem więzień (zamiast czyćcić rowy lepiej jak na powierzchni). Prawa Kościelne pochodzą w mocno szatańsko w sprawie seksu nazywając seks grzechem.
  Wiele osób jak wcześniej spominałem się myli i nie rozumie, sam złapałem wiele osób na takich kłamstewkach nieświadomych, głównie Henryka ale to z powodu łatwowierności mediom (upadłe anioły to demony, Mesjasz=Bóg itd.). Błędy trzeba naprawiać ale nie można porzucać swego mocnego stanowiska tj. fundamentu myślowego czyli pewnego schematu myślowego np. Bóg Istnieje.
  Nie znosi to jednak zasady ”nie ufaj nikomu”!
  Edit:
  Sprawdzałem 7 Rozdział 1 Listu Do Koryntian, tam Saul jawi się wielokrotnie jako wróg seksu czyli także Boga.
  Jednakże raz powiedział tam coś mądrego
  1 Kor 7:
  (18) Był ktoś w chwili powołania obrzezany? Niech nie ukrywa obrzezania. Był ktoś w chwili powołania nieobrzezany? Niech się nie obrzezuje.
  (19) Obrzezanie nie ma żadnego znaczenia i nieobrzezanie nie ma żadnego znaczenia,
  !ale tylko przestrzeganie przykazań Bożych.!
  * Łukasz swoją modlitwę do Isis przekabacił z Ks Sędzów 5:24, Żydowska Biblia Warszawska nie przedstawiała tego w ten sposób. Łukasz syryjczyk jako pierwszy przemycił kult bogini matki do Biblii na dodatek wybielał Pawła w białym proszku, chociaż on używał czarnego proszku bowiem na czarnoksiężnika wyglądał a nie na ”lekarza”.
  Biblia Poznańska: Błogosławiona niech będzie pośród niewiast Jael, żona Kenity Chebera! Wśród niewiast przebywających w namiocie,niech będzie błogosławiona!
  * Na terenie dzisiejszej Gruzji i Armenii (w tym Kaukaz) znajdowano mnóstwo szczątków Nefilimów.
  !!!!!* O co chodzi z jarmułkami. Otóż czarne jarmułki są przeznaczone dla żydów a białe dla nie żydów.
  * O zPersjanizowanych Karmończykach negatywnie pisał Strabon, ale czy pisał prawdę…. Za czasów Sasanidów przesiedlano tam Arabskie plemiona a to może być ważne w tym proroctwie.
  * Co do modlitwy do zmarłych w II Machabejskiej. Najpierw trzeba odrzucić doktryny Pawła który uznał całą Biblię za słowo Boże.
  II Machabejska 12:
  (39) Następnego dnia poszli ludzie Judy, aby zebrać ciała poległych i pochować je obok ich rodzin w grobach przodków, albowiem był już najwyższy czas po temu.
  (40) Pod szatami wszystkich zmarłych znaleźli pochodzące z Jamnii przedmioty poświęcone bóstwom, czego zabrania Judejczykom Prawo. Dla wszystkich było rzeczą oczywistą, że to przewinienie stało się przyczyną ich śmierci.
  (41) Wszyscy więc chwalili Pana, sprawiedliwego sędziego, który ujawnia rzeczy ukryte.
  (42) Potem zaczęli się modlić i prosili, aby nie pamiętał już o popełnionym grzechu.
  Szlachetny Juda napomniał lud, by wystrzegali się grzechu, mając przed oczyma to, co nastąpiło z powodu grzechu poległych.
  (43) Zarządził składkę wśród żołnierzy i posłał do Jerozolimy dwa tysiące srebrnych drachm, aby złożono ofiarę za grzech. Postąpił szlachetnie i godnie – z myślą o zmartwychwstaniu [poległych].
  (44) Gdyby bowiem nie oczekiwał zmartwychwstania poległych, modlitwa za zmarłych byłaby rzeczą zbyteczną i niewłaściwą.
  (45) Jeżeli jednak wierzył, że tym, którzy pobożnie zasnęli, przeznaczona jest przepiękna nagroda, (46) była to myśl święta i pobożna. Dlatego też zatroszczył się o przebłagalną ofiarę za zmarłych, aby byli od grzechów uwolnieni.
  Nie jest to jednak słowo Boga a myśl ludzka (Judy Młota), wierzyć że modlitwa uwolni od grzechów. Sama modlitwa o zmarłego nie jest zła (o zmarłego ale nie do jak to robią do ”świętych”).
  Coś czuję że następnym razem będę musiał się tłumaczyć bo często jestem niezrozumiany 🙂
  Obecnie swoje wymiociny daję tutaj aby nie zaśmiecać tematów, mam za dużo notatek i często wklejam z poprzednich dni i dlatego muszę je posprawdzać…
  https://basileia785.wordpress.com/2017/08/01/wolne-gadanie/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s